Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-09-2018, 13:24   #11
drummer44
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 23-09-2007
Skąd: Bydgoszcz
Model: mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Ile wytrzymuja wtryskiwacze w 2.0 tdci

Według serwisu wtryski sa ok, tankuję na statoil teraz circle K. Co ciekawe w momencie jak zaczęło terkotać wlałem do baku liqui molly do układu common rail. Przejechałem 800 km i zatankowałem świeżego paliwa. Po tym zdecydowanie ucichło terkotanie, nie do końca ale znacznie. Po wyjęciu pompy serwis nie wskazał zdecydowanie, że to ona jest przyczyną lekkiego hałasu ale stwierdził , że po sprawdzeniu reszty tylko ona wchodzi w grę. Na oleju nie oszczędzam leję co 15 tyś. Costroll profesional 5w30, zgodny z normą forda. Nie czuć było szarpania w czasie jazdy, obroty jałowego równe, nie kopcił. Niestety przebieg swoje robi. Samochód ściągnięty z Holandii więc nie wiem jaka jest jego historia serwisowa. Ja staram się dbać o auto. Skracam wymiany filtrów, leję myślę dobre paliwo. Zobaczymy jutro odbieram auto, ma być wymieniany wałek pompy, krzyżak i uszczelnienia i coś tam się w niej podobno wytarło. Napisze jak po naprawie.

drummer44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2018, 18:41   #12
drummer44
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 23-09-2007
Skąd: Bydgoszcz
Model: mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Ile wytrzymuja wtryskiwacze w 2.0 tdci

Niestety mysle ze niepotrzebnie wydałem kasę owszem lekki luz na krzyzaku był wałek trochę wytarty ale terkotanie pozostało. Już mnie zaczyna wkurzać ten silnik. Samochód super się jeździ ale znaleźć ogarniętego mechanika jest wielkim problemem. Ciekawe tylko, ze na zimnym silniku jest cisza, jak się rozgrzeje to pojawia sie taka wibracja przy 1800 obrotów i jak przekroczę 2000 obrotów to cichnie. Serwis wtrysków tez to słyszał mówi, ze nie spotkał sie z czymś takim.wedlug niego coś wpada w wibracje ale nie w silniku. Tylko nie powiedział w czym może tak wibrowac. Naczytalem sie na forum o łańcuchu rozrzadu miedzy walkami ale kolegom łańcuszek szelescil nawet na jalowym a u mnie tylko przy 1800 obrotow. Lubię mieć w pełni sprawny samochód ale sam go sobie nie naprawie jak nawet nie znam przyczyny.
drummer44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2018, 20:50   #13
Longer713
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 17-06-2018
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Ile wytrzymuja wtryskiwacze w 2.0 tdci

Przyłączę się do kolegi i też uważam że to łańcuch spinający wałki, u mnie bliżej 2000rpm i najbardziej to wkurza przy spokojnej jeździe na mieście. Mój ma nalatane 261tyś km, myślałem żeby ruszyć wtryski ale nie kopci nawet przy srogim bucie (mam Durashift), dobrze pali, czasem dostanie lekkiego wahania obrotów jak się dobrze zagrzeje ale lata po autostradach jak opętany.

Najgorsze że ojciec kupił Passka B7 2.0 TDI z 2014 roku i tam ten silnik chodzi jak szwajcarski zegarek, cyka cichutko jak benzyniak. Przy nim nasz TDCI to jakby wyciągnięty żywcem z C-360tki a przecież obie konstrukcje to common rail więc drastycznych różnic technologicznych nie ma.

Ostatnio edytowane przez Longer713 ; 01-10-2018 o 20:58
Longer713 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2018, 07:20   #14
drummer44
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 23-09-2007
Skąd: Bydgoszcz
Model: mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Ile wytrzymuja wtryskiwacze w 2.0 tdci

Zdesperowany przeszukałem internety i znalazłem coś takiego: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nie wiem do końca czy mogę wkleić link do "obcego" forum, ale próbuję znaleźć rozwiązanie mojego problemu. Jeśli mój przedmówca ma podobny objaw to może sie wypowie w temacie. Czy objaw jest podobny?
drummer44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2018, 21:05   #15
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,551
Domyślnie Odp: Ile wytrzymuja wtryskiwacze w 2.0 tdci

Tak odnośnie wtrysków w 2.0 tdci. Przebieg 278tkm na polskim paliwie, silnik po chipie. Zrobiłem dzisiaj z ciekawości próbę przelewową (4min):
1-33ml
2-32,5ml
3-29ml
4-29,5ml

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wartości wydają się być prawidłowe (niech ktoś potwierdzi bo wartości odniesienia nie znalazłem). Wiem, że próba przelewowa to nie wszystko natomiast trochę mówi o stanie wtrysków. Czas zweryfikować pompę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2018, 10:50   #16
drummer44
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 23-09-2007
Skąd: Bydgoszcz
Model: mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Ile wytrzymuja wtryskiwacze w 2.0 tdci

Ja w sobotę podpiąłem forscana do kompa w aucie. Silnik nagrzany wartość korekcji wtryskiwaczy od 0,99 do 1.03 na wolnych , przy 2000 obrotów wartość taka sama na wszystkich 1.00679 czy jakoś tak, więc chyba w porzadku. Ale podobno jest to tylko jedna z wartości wskazujących na stan wtrysków. Mój mechanik uprzedzał, że po zdjęciu przelewów z wtryskiwacza w celu wykonania testu przelewowego trzeba je wymienić na nowe bo nie będą się właściwie trzymać wtrysków. Nie wiem czy to prawda więc pytanie do przedmówcy czy ma z tym problem bo widzę , że robił test przelewowy. Chyba zlecę takie badanie bo nie mam warunków do zrobienia go samodzielnie.
drummer44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2018, 11:04   #17
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,551
Domyślnie Odp: Ile wytrzymuja wtryskiwacze w 2.0 tdci

Cytat:
Napisał drummer44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy to prawda więc pytanie do przedmówcy czy ma z tym problem bo widzę , że robił test przelewowy.
Jak nie uszkodzisz przewodów albo same sie nie rozpadną to wystarczy oringi. Na starych zazwyczaj można poskładać ale lepiej profilaktycznie wymienić. Ja brałem jakieś 60tys.km temu przewody od citroena oryginał, kosztują 140zł a ford to samo sprzedaje za 350zł. U mnie się wtedy rozpadly same i ropa ciekla, teraz tylko oringi.

Przewody: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jak masz stare przewody warto wymienić chociażby aby w trasie nie poszło. Do otworów wtrysków pasują do testu idealnie przewody igielitowe z marketu tylko nie pamietam jaka srednica (chyba 4 albo 6mm) - wchodza ciasno w przelew i ani kropelka bokiem nie poszla.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 08-10-2018 o 11:28
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 22:26   #18
drummer44
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 23-09-2007
Skąd: Bydgoszcz
Model: mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Ile wytrzymuja wtryskiwacze w 2.0 tdci

zdecydowałem, że w ciemno wymienię zawór niskiego ciśnienia. Po lekturze forum peugeota (taki sam silnik). Zawór już zamówiłem, teraz tylko zastanawiam się, czy demontaż tego zaworu wymaga jakichś szczególnych umiejętności, Biorę się za to sam bo tak jak pisałem straciłem zaufanie do specjalistów mechaników, włącznie z tymi od remontu pompy cr.
drummer44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 23:49   #19
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,551
Domyślnie Odp: Ile wytrzymuja wtryskiwacze w 2.0 tdci

Cytat:
Napisał drummer44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zdecydowałem, że w ciemno wymienię zawór niskiego ciśnienia. Po lekturze forum peugeota (taki sam silnik). Zawór już za mówiłem, teraz tylko zastanawiam się, czy demontaż tego zaworu wymaga jakichś szczególnych umiejętności, Biorę się za to sam bo tak jak pisałem straciłem zaufanie do specjalistów mechaników, włącznie z tymi od remontu pompy cr.

Chodzi Ci o ten zawór cisnienia? U siebie właśnie ściągnąłem pompe na przegląd bo trochę cieknie, krzyzak po 275tys. u mnie jak fabrycznie nowy.

Zawór odkręcisz kluczem francuskim jak zdejmiesz pompę, trzy śruby z tym, że jedna z kiepskim dostępem. Jak jesteś zdolny to i zawór bez sciągania pompy odkręcisz choć rura dolotowa moze przeszkadzać. Ja tam wolalem zdjac pompe i zrobie razem z lancuchem rozrządu
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2018, 07:28   #20
drummer44
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 23-09-2007
Skąd: Bydgoszcz
Model: mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Ile wytrzymuja wtryskiwacze w 2.0 tdci

Widzę, że masz auto z 2011 roku, więc masz pompę Delphi. U mnie siedzi Siemens. Zawór niskiego ciśnienia na 2 śrubki torx u mnie jest na samym szczycie pompy, więc dostęp mam dobry. Pytanie tylko czy pompa się nie zapowietrzy i czy nie trzeba jej potem jakoś programować w kompie informując, że wymieniono zawór. Na forum cytryny jednym chodzi bez problemu inni programują lexią. Nie wiem czy taka opcja jest w forscanie.
drummer44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.