Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-07-2017, 19:34   #571
cyfra123
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 24-07-2017
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2.0TDCi 180KM PowerShift
Rocznik: 2015
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

ja mam galaxiaka 2.0tdci 180 konnego z powershiftem, spalanie mam podobne do tego co ty w tym swoim smaxie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. te nowe silniki forda chyba tak maja ze duzo pala

cyfra123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2017, 19:47   #572
mkur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2015
Model: Nissan X-trail
Silnik: epower e4orce
Rocznik: 2023
Postów: 43
Domyślnie Re: Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał cyfra123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja mam galaxiaka 2.0tdci 180 konnego z powershiftem, spalanie mam podobne do tego co ty w tym swoim smaxie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. te nowe silniki forda chyba tak maja ze duzo pala
Mogę pocieszyć.
Przechodzi nieco w okolicy 4 kkm.

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szkoda, że wziąłeś to 4x4 bo jest niestety słabe :/
To jest ciekawe.
Jakieś szersze powody ?

Ostatnio edytowane przez mkur ; 28-07-2017 o 19:50
mkur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2017, 23:36   #573
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Do Quattro, xDrive czy Symetrical AWD nie będę się nawet odnosił. Jedynie do 4motion z VAGa.

Jeździłem zarówno S-Maxem 4x4 jak i Mondeo. Do S-Maxa przesiadłem się prosto z Passeratti z 4motion. To był koniec marca albo wczesny kwiecień. Temperatura na lekkim plusie ale mokro. Na wyświetlaczu pięknie, że co chwilę się zapina 4x4 ale na drodze kompletnie ani przez sekundę nie było tego czuć. Wsiadłem do Pastucha i poszedł jak poparzony. Start z miejsca, odejście z zakrętu. Znacznie lepiej.

A teraz w cyfrach:
W S-Maxie w manualu (150KM) dodaje tylko 7kg ale w automacie (180KM) już 79kg.
W manualu sprint do 100km/h wydłuża o 1,3s, w automacie o 1s.

W Passacie odpowiednio:
W manualu (150KM) sprint do 100km/h się nie zmienia, w automacie (190KM) skraca się o 0,2s.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2017, 12:01   #574
mkur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2015
Model: Nissan X-trail
Silnik: epower e4orce
Rocznik: 2023
Postów: 43
Domyślnie Re: Wady wieku dziecięcego

Ja mam porównanie z Subaru Imprezą akurat ...

Wszelkie rozwiązania oparte na Haldeksie są zdecydowanie gorsze niż
to nowe Fordowskie, a to z tego powodu, że są po prostu sprzęgłem które zostawia
tylną oś rozłączoną większość czasu. Dlatego Fordowskie daje efekt na spalanie
i przyspieszenie o jakim piszesz w przeciwieństwie do Passata - jest "stałe".

W sumie najbardziej przypomina xDrive inżyniersko - i daje też podobne efekty
praktyczne. Quattro (właściwie Torsen, bo niektóre Quattro to też Haldex) oraz
SAWD są stałe "mechanicznie".

I właśnie jest tak, że Haldex wydaje się wielu lepszy - np tradycyjne bicie piany i
porównywanie Audi S3 czy Golfa R do Subaru WRX - Subaru wypada "gorzej".

A jednak jeżeli chodzi o jazdę to nie ma żadnego porównania.

Haldexy dają lepsze przyspieszenie bo właśnie ośka jest szybsza "na papierze".
I jedynie zapinają się w złych warunkach w małych prędkościach - do tego zostały stworzone.

Ostatnio edytowane przez mkur ; 29-07-2017 o 12:14
mkur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2017, 13:42   #575
cyfra123
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 24-07-2017
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2.0TDCi 180KM PowerShift
Rocznik: 2015
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

stała się dzisiaj dziwna rzecz w moim galaxy może ktoś się z czymś takim spotkał mianowicie w czasie jazdy (nie ważne czy szybko czy wolno) od konsoli głównej (gdzieś w okolicy wyświetlacza) dochodzą takie jakby lekkie trzaski jakby nie wiem plastik uderzał delikatnie o plastik... spotkał się ktoś z czymś takim? można coś z tym zrobić? załapie się z tym na gwarancję?

Ostatnio edytowane przez cyfra123 ; 29-07-2017 o 18:58
cyfra123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2017, 18:44   #576
santin
ford::beginner
 
Avatar santin
 
Zarejestrowany: 14-10-2015
Model: S-Max MK2/Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCi BiTurbo/1.8 TDCi
Rocznik: 2015/2010
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał cyfra123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stała się dzisiaj dziwna rzecz w moim galaxy może ktoś się z czymś takim spotkał mianowicie w czasie jazdy (nie ważne czy szybko czy wolno) od konsoli głównej (gdzieś w okolicy wyświetlacza) dochodzą takie jakby lekkie trzaski jakby nie wiem plastik uderzał delikatnie o plastik... spotkał się ktoś z czymś takim?
Jeśli mówimy o tym samym to - si spotkał, ale wpierw opis. Radio Sony, przejście pomiędzy panelem radia i klimatyzcji. Jak się dociśnie panel klimatyzacji pod gałką zmiany głośości to przestaje "stukać". Podczas dwóch wizyt w ASO w aucie oczywiście cicho jak makiem zasiał. Jak będzie chwila wolnego czasu to rozmontuję konsolę i sprawdzę co za świerszcz tam wskoczył.
btw. można gdzieś znaleźć jakiś manual serwisowy jak tam to wszystko razem ze sobą połączone jest??
__________________
pzdr.
Santin
santin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2017, 13:43   #577
cyfra123
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 24-07-2017
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2.0TDCi 180KM PowerShift
Rocznik: 2015
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Cytat:
Napisał santin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli mówimy o tym samym to - si spotkał, ale wpierw opis. Radio Sony, przejście pomiędzy panelem radia i klimatyzcji. Jak się dociśnie panel klimatyzacji pod gałką zmiany głośości to przestaje "stukać". Podczas dwóch wizyt w ASO w aucie oczywiście cicho jak makiem zasiał. Jak będzie chwila wolnego czasu to rozmontuję konsolę i sprawdzę co za świerszcz tam wskoczył.
btw. można gdzieś znaleźć jakiś manual serwisowy jak tam to wszystko razem ze sobą połączone jest??
No ja też mam radio SONY i też jak docisnę pomiędzy panelem radia i klimy to przestaje... Jak ogarniesz co to, to daj znać to i ja u siebie się pobawie... gdzieś wyczytałem żeby na łączenia plastikow wd40 popryskać ale jakoś mnie to nie przekonuje żeby tam czymkolwiek pryskać
cyfra123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2017, 16:14   #578
santin
ford::beginner
 
Avatar santin
 
Zarejestrowany: 14-10-2015
Model: S-Max MK2/Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCi BiTurbo/1.8 TDCi
Rocznik: 2015/2010
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

of kors dam znać.

A do listy problemów wieku już nie tak dziecięcego (za 15 dni kończy mi się fabryczna gwarancja :-), ale na szczęście zostaną ogarnięte jeszcze w ramach gwarancji) dodaję następujące wady.
- najprawdopodobniej łożyska przedniego prawego koła - buczenie, które narasta wraz ze wzrostem prędkości i się na nasila przy obciążeniu prawej strony auta.
- tylne światło ledowe ( nie to w klapie) - z trzech pasków ledowych jeden nie działa (ten najniższy). Może już od dawna, ale dopiero dzisaj lepsza połowa zauważyła to jadąc za mną w tunelu.

póki co tylko i aż tyle
__________________
pzdr.
Santin
santin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2017, 20:55   #579
cyfra123
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 24-07-2017
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2.0TDCi 180KM PowerShift
Rocznik: 2015
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

u mnie dokladnie jak np. tutaj:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

nacisnę i trzymam to nic nie stuka nie trzeszczy nie brzęczy jak puszcze to dalej ale tez właśnie nie zawsze tylko tak raz trzeszczy raz nie
cyfra123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2017, 17:09   #580
Dean08
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-06-2015
Model: S-Max
Silnik: 240 KM
Rocznik: 2017
Postów: 33
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego

Odnośnie wad:
- Android Auto potrafi się rozłączać bez powodu i robić "black screen" i trzeba metodą na wyjmij i włóż wtyczkę;
- uchwyt w klapie bagażnika jest tylko po prawej stronie (w Focusie jest po obu): jakoś tak mi to nie pasuje bo zwykle jednak idzie się do swojego miejsca i trochę to dla mnie nieergonomiczne (jestem praworęczny).
- duży promień skrętu: dość oczywisty bo rozstaw osi spory, ale utrudnia to parkowanie jednak;
- nisko umieszczona przednia szyba powoduje, że łatwo się to brudzi: bardziej niż w autach o bardziej wysuniętej sekcji silnika;
- spalanie: bez przesady (benzyna 240 KM) - jak się dociśnie to nie ma prawa być inaczej: to jest turbo i 2 tony z pasażerami. Ostatnio jadąc DK7 znad morza (pełne auto plus bagażnik dachowy), z niewielkimi korkami miałem średnio 10,1l;
- "siateczka" ogrzewanej przedniej szyby: przez chwilę mi przeszkadzała a potem okazała się atutem przy jeździe w pełnym słońcu.
- trochę za dużo miejsca w bagażniku na wysokość zjadają dodatkowe siedzenia (3 rząd): bagażnik robi się mało foremny dla typowych walizek, no ale "it's not a bug, it's a feature".

Poza tym - jest pięknie. Szybkość jak należy - a i tak jeżdżę na "D". Miejsca w kabinie dość, siedzenia wygodne. cisza, obsługa jak najbardziej OK: nie wiem skąd narzekania na konieczność przeklikiwania się przez opcje.
Dean08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.