Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2017, 12:44   #91
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Wypadek

Wyglada na to, ze to ty nie rozumiesz slowa "publiczne". To slowo nie oznacza ze kazdy moze sobie robic co chce. Jakby tak bylo, nie bylo by w ogole potrzeby wprowadzania "ograniczen" jakimi jest prawo jazdy. Niestety "prawo jazdy" jest juz dzis wlasciwie formalnoscia. Tak naprawde posiadanie prawa jazdy nie jest rownoznaczne z byciem gotowym do bezpiecznego i odpowiedzialnego prowadzenia pojazdow.

Ddostosowanie do rzeczywistosci: wszyscy jestesmy dostosowani. Sieroty twierdza ze sie jezdzi za szybko; kierowcy, ktorzy by mogli jezdzic szybciej twierdza, ze jezdzi sie za wolno. Czemu dla ciebie "wszyscy" oznacza preferowanie tylko tej pierwszej grupy?
Nie odpowiadaj, to jest pytanie retoryczne.

Ogolnie, czytajac twoja odpowiedz jest jasne, ze nie rozumiesz o czym pisze i jakie sa moje intencje. Ale mimo to dziekuje bo tylko potwierdzasz moja poczatkowa teze.

__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 11-04-2017 o 12:50
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2017, 22:12   #92
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Wypadek

Podsumowując ostatnie kilka stron:

1. Przejeżdżam na czerwonym - dzwon - moja wina

2. Lecę 120 kmh na ograniczeniu do 70 - dzwon - wina tego drugiego bo mi wyjechał z zatoczki i nie domyślił się że jadę ponad setkę


W obu przypadkach doszło do złamanie przepisów ale jak widać "winny" jest kto inny - z przymrużeniem oka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2017, 20:13   #93
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Wypadek

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nizsze predkosci maja tez inne niebezposrednie skutki. Kierowcy "usypiaja" za kierownica. Cudzyslow jest celowy: nieuwaga, brak koncentracji, zajmowanie sie innymi rzeczami (pisanie sms, czytanie maili etc). To sa rzeczy, ktore ludzie robia za kierownica dlatego, ze sie czuja bezpiecznie. Bo wolna jazda daje poczucie bezpieczenstwa i uwalnia mozg od poczucia zajetosci. W rezultacie mamy wiecej sytuacji, ktore dzieki predkosci sie koncza niegroznymi kolizjami, stluczkami. Jakby kierowcy jechali 80 zamiast 40-50 to by sie zajmowali jazda a na pisanie by im nie starczylo uwagi.
Równie dobrze można by napisać: Skoro ktoś nie potrafi utrzymać koncentracji przy niskich prędkościach, to się nie nadaje na kierowcę.
W ramach wspomagania koncentracji i wymuszania niskich prędkości coraz częściej stosuje się różne zabiegi... optyczne zawężenie, parkowanie naprzemienne itp.
A właściwie dlaczego 80 zamiast 40..50? Ja uważam, że moje umiejętności są większe od ponad przeciętnej i wraz z moim super samochodem pozwalają mi na jazdę z 100 na 50, a co nie mogę, w końcu jestem lepszy od innychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie "komus". chodzi o dobro wszystkich. Tak kierowcow (plynnosc ruchu, krotszy czas podrozy), przechodniow (bezpieczenstwo) a i ekolodzy by byli szczesliwsi. W tym kontekscie pojecie "Ogromne kosztu" to pojecie dosc wzgledne.
Nie można tego oderwać od rzeczywistości i właśnie tych kosztów... tu świat doszedł do wniosku, że jednak lepiej będzie uspokoić ruch i wydać pieniądze na co innego niż pompowanie ich w ślepą uliczkę, jaką jest nadmierna infrastruktura prosamochodowa w miastach.... (zresztą, kto tego nie zrozumie, pisze się do pokolenia dinozaurów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
A te ulubione estakady i inne przecież też powstają....ale nie tam gdzie niektórzy by chcieli. Są to obwodnice i inne Eski i Autostrady. Zauważcie pewien niuans, Holandia, średnie duże przebiegi, a jakoś w samych miastach postawili na KZ i rowery...

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wybrałeś chyba najbardziej niefortunny przykład z możliwych (wypadki z udziałem pieszych).
W takich zdarzeniach prędkość rzędu 80 km/h i więcej skutkuje pogruchotaniem kończyn dolnych, ale - w większości przypadków - przeżyciem pieszego
Dobrze, będę pamiętał, jak mi ktoś wyskoczy, to postaram się przyspieszyć do tych 80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Cytat:
Napisał kocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Przejeżdżam na czerwonym - dzwon - moja wina
A nie tak do końca, niby winny ale jakby czas żółtego był dopasowany do mojej prędkości a nie obowiązującej, to bym nie jechał na czerwonym... a zresztą, tam powinna być estakada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Aaa zresztą koledzy bardziej dobitnie napisali, co o tym myślą... nie jestem więc w mych poglądach osamotniony... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Markoo ; 20-04-2017 o 20:17
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2017, 05:35   #94
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Wypadek

Cytat:
Napisał Markoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wybrałeś chyba najbardziej niefortunny przykład z możliwych (wypadki z udziałem pieszych).
W takich zdarzeniach prędkość rzędu 80 km/h i więcej skutkuje pogruchotaniem kończyn dolnych, ale - w większości przypadków - przeżyciem pieszego
Dobrze, będę pamiętał, jak mi ktoś wyskoczy, to postaram się przyspieszyć do tych 80
Podałem ten przykład jako "ciekawostkę", ale jeśli masz ochotę przyspieszyć na widok pieszego, to podam Ci inny przykład. Potrącenie pieszego z prędkością dopuszczalną na danym odcinku drogi, zwykle kończy się wyrokiem w zawieszeniu. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości na ogół skutkuje poważniejszą sankcją.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.