Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-03-2017, 18:31   #1
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie elementy tłumika już zardzewiałe

Odebrałem nowe auto już jakieś 3 tyg. temu i coraz więcej odkrywam. Zaglądam wszędzie, gdzie można, m.in. pod samochód (na kolanach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Widziałem pod spodem np. kawałki jasnoszarych blach, jakby tylko pomalowanych (w serwisie powiedzieli, że to norma).
Jedno mi się nie podoba, chociaż może tak ma być, mianowicie, mogę to niefachowo opisać, czyli:
chodzi o tłumik, z tyłu, wisi na takich pomarańczowych elastycznych gumach. Tłumik jest czysty, nowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale te 2 zaczepy, haczyki, które są przyspawane do tłumika z dwóch stron, poprzez które jest połączony z tymi gumami - są już skorodowane !!!
Wiem, że to element eksploatacyjny, ale czy tak powinno być? Zostawić to?

jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2017, 19:05   #2
Fitch82
ford::average
 
Avatar Fitch82
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 05-05-2016
Skąd: Zamość
Model: Ford Focus MK3 Titanium
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 95
Domyślnie Odp: elementy tłumika już zardzewiałe

Mam to samo cale uchwyty zardzewiale chociaz moj z 2012 na tlumiku rdzawy nalot juz tez sie pojawia a odziwo katalizator czysty dodatkowo sanki przedniego i tylniego zawieszenia juz na kantach pordzewiale bardzo to slabo jest zabezbieczone a wlasciwie wogole przyzwyczaisz sie
Fitch82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2017, 19:27   #3
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: elementy tłumika już zardzewiałe

cale uchwyty zardzewiale - tylko ze mojego mam 3 tyg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)))

Bump: a wogole, reklamować cos takiego?
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2017, 15:15   #4
jacusslavus
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Ford Focus sedan Titanium
Silnik: 1.5 EB 150 KM + box od HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 325
Domyślnie Odp: elementy tłumika już zardzewiałe

Pewnie moje pytanie jest nieprofesjonalne, może wynika z nerwicy natręctw ale czy faktycznie do nowego focusa może zostać zamontowany tłumik ze skorodowanymi, uchwytami, które wiszą na nowiutkich gumach? No i jeden spaw łączący tłumik z rurą odchodzącą do wydechu, jest już troche skorodowany, nalot. Dzwoniłem do serwisu, po opisie telefonicznym, "pocieszyli" mnie , że: może tak być, że mam gwarancję, że po paru latach wydech jest totalnie zardzewiały, a trzyma się. Nie jade z tym do serwisu, bo wstydzę się i wątpię, czy zechcą mi wymienić tłumik z nalotami korozji w opisanych miejscach... Czy może być, że już w fabryce zamontowano tak skorodowany częściowo tłumik?

Ostatnio edytowane przez jacusslavus ; 27-03-2017 o 15:19
jacusslavus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2017, 15:32   #5
ddiabelekk
ford::beginner
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 05-07-2016
Skąd: Bochnia
Model: ford focus
Silnik: 1.5 ecoboost 150km
Rocznik: 2016
Postów: 14
Domyślnie Odp: elementy tłumika już zardzewiałe

Mam identycznie jak Ty. Zauważyłem to dopiero po jakimś czasie, gdy przypadkiem bokiem spojrzałem na auto i nie dowierzałem. Niestety nie mam czasu podjechać do ASO, więc dopiero będę pytał się ich przy przeglądzie co z tym jest nie tak i dlaczego nowe auto mi rdzewieje. Auto mam od ok. 8 miesięcy, ale widziałem już to prawie od razu po zakupie. Auto kupiłem w Tarnowie, a Ty?
ddiabelekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2017, 16:21   #6
drk001
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2015
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 TDCI 90 KM
Rocznik: 2011
Postów: 127
Domyślnie Odp: elementy tłumika już zardzewiałe

kolego @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wrzuć jakieś zdjęcia tej korozji.
drk001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2017, 18:09   #7
mfraczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2014
Model: Focus III
Silnik: 105 KM
Rocznik: 2014
Postów: 58
Domyślnie Odp: elementy tłumika już zardzewiałe

mi kiedyś tłumaczyli, że taki nalot rudej na metalowych elementach, zwłaszcza katalizatora, to naturalny objaw, wynikający z ogromnej temperatury tego elementu, który schładzając się pokrywa się wilgocią, a tym samym nalotem korozji. na początku też mnie to denerwowało, ale teraz to olewam. skoro to norma...
mfraczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2017, 18:18   #8
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: elementy tłumika już zardzewiałe

Skończcie już z tymi pierdołami - taki nalot miałem po paru miesiącach i taki sam mam po ponad 4 latach...tłumiki Fordy mają trwałe, mogą wyglądać słabo, a są szczelne.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2017, 11:13   #9
Wojtek O.
ford::advanced
 
Avatar Wojtek O.
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Przyczajony z Czajowic :)
Model: Foka mk.3 Dłuuuga
Silnik: 1,6TDCi 95KM
Rocznik: 2011
Postów: 341
Domyślnie Odp: elementy tłumika już zardzewiałe

No wydech jest niemiłosiernie marnej jakości tak jak i gumy w zawieszeniu. W Stilo tłumik przeżył mi 2 razy tyle co w mk3. Ale to naprawdę nie jest temat wart rozwlekania, jest tu milion innych ciekawszych wątków do czytania i pisania.
Wojtek O. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2017, 21:44   #10
HarryH
ford::average
 
Avatar HarryH
 
Zarejestrowany: 20-04-2013
Model: FOKA 3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 117
Domyślnie Odp: elementy tłumika już zardzewiałe

Środkowy był tak marnie pospawany że tuż przed końcem gwarancji mi go wymienili, a tylny rdzewieje każdemu ale dalej nic złego się nie dzieje. Ale fakt że Ford i rdza to jakoś obok siebie w słowniku powinny być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
HarryH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.