Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-08-2016, 20:42   #1
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Wypadanie zapłonu, szarpanie silnikiem, a wpływ na rozrząd

Szukałem tematów w internecie, ale nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi i dlatego z ciekawości chciałem założyć taki wątek. Ostatnio miałem problem opisywany w innym wątku, ale dotyczącym konkretnego silnika i nie dotyczący bezpośrednio mojego pytania , stwierdziłem, że można to uogólnić.

Mianowicie:

Miałem problem z mapą benzynową silnika, najprawdopodobniej przez LPG.
Objaw był taki, że przy maksymalnym wciśnięciu gazu silnik strasznie szarpał i się dławił na benzynie np na 5tym biegu przy 4 tyś obr. Jadąc na 3-cim biegu i wciskając mocno gaz w okolicach 3 tyś obr, silnik tak szarpał, że aż na fotelu latałem w przód i w tył i słyszałem piski oponGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., po rozmowach z jednym mechanikiem doszliśmy do wniosku, że takie mocne szarpanie wiązało się z tym, że silnik na chwilę mógł nawet gasnąć i zapalać się (coś jak na popych), dlatego że samochód jechał.

I teraz moje rozważania:
Jaki to mogło mieć wpływ na pasek rozrządu (osłabienie paska, rozciągnięcie, ewentualne zerwanie).

Niektórzy mówili, że jak bym tak jeździł tydzień to może by się coś podziało ale jak to było przez jeden dzień powiedzmy z 10 do 15 szarpnięć, to pasek jest na tyle mocny i napinacz wytłumia część szarpnięć, do tego silnik się kręcił cały czas, że raczej nic się tam strasznego podziać nie może.

Zastanawiam się po prostu czy mam myśleć o wymianie paska po takiej akcji (pasek ma ok 45 tyś przebiegu i 2 lata).

Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2016, 14:22   #2
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu, szarpanie silnikiem, a wpływ na rozrząd

Nikt, nic ?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2016, 21:57   #3
Daltono
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 08-08-2016
Skąd: Edynburg
Model: MK4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu, szarpanie silnikiem, a wpływ na rozrząd

Ja miałem podobne objawy w starym zagazowanym polonezie. Trochę pokręciłem przy gazie, zmniejszyłem lub zwiększyłem (nie pamiętam, to było dawno) i później lepiej szedł niż na benzynie.
Daltono jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.