Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-05-2016, 22:22   #21
daras7007
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Skąd: krosno o.
Model: galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1999
Postów: 52
Domyślnie Odp: Tempomat w 2,3 (benzyna) - do czego służy ''gruszka''?

Czy prócz wymiany wężyka coś innego sprawdzałeś przy tempomacie ?

daras7007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2016, 13:38   #22
daras7007
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Skąd: krosno o.
Model: galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1999
Postów: 52
Domyślnie Odp: Tempomat w 2,3 (benzyna) - do czego służy ''gruszka''?

Czy ktoś wie jak dobrać się do modułu tempomatu - 2,3 benz. 1999r. To że jest po prawej stronie radia to wiem, tylko czy trzeba rozebrać całą konsolę ?
daras7007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2016, 20:50   #23
goon2
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 06-05-2016
Skąd: Uk
Model: Galaxy
Silnik: 2,3 + LPG stag 200
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: Tempomat w 2,3 (benzyna) - do czego służy ''gruszka''?

Problem rozwiązany. Jedynym uszkodzeniem był wąż przy pompie za lampą, taki może 20 cm. Po prostu sparcial i się rozsyła jak papier. Założyłem kawałek wezyka takiego do paliwa bo akurat taki miałem. A przyspieszanie wynikało z tego że włączalem tempomat przyciskiem res a powinienem set. Mój galaxy nie resetuje ostatniej ustawionej na tempomacie prędkości nawet po wyłączeniu silnika i starał się uzyskać prędkość którą ustawiłem kiedyś na autostradzie gdy usiłowałem włączyć tempomat. Dzięki daras7007 i powodzenia.

Bump: A daras. Zaglądałem pod deskę i nie widziałem żadnej gruszki przy pedałem gazu. Mój galaxy jast po lifcie i w dodatku anglik. Ale to ta sama konstrukcja co przed liftem. Zastanowiło mnie natomiast to ze przewód idący od pompki wchodzi w ścianę grodziowa tak w połowie samochodu. I może się wysunął bo za niego pociągnąłem to po prostu wysunął się z dziury a w środku był króciec wiec go tam nałożyłem. A czujniki sprawdziłem wcześniej bo przekaźnik się odzywał po zalaczeniu tempomatu i wciskaniu przycisków oraz hamulca i sprzęgła. Chciałem testować vagiem ale nie czyta forda silnika. Kupiłem kabel elm i mam kilka programów ale nie było błędu. Gdzieś wyczytałem ze mogę nie mieć gruszki tylko coś podobnego w przepustnicy ale tam nie ma dojścia żeby zobaczyć wiec nie widziałem. A gdzie tego szukać sprawdź w etce ale szukaj na vw sharan na pewno będzie. Jest strona z etka ale nie pamiętam bo na starym tel zostało ale w Google znajdziesz. Napisz jak ci poszło. Będę tu wpadać. Powodzenia
goon2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2016, 15:38   #24
goon2
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 06-05-2016
Skąd: Uk
Model: Galaxy
Silnik: 2,3 + LPG stag 200
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: Tempomat w 2,3 (benzyna) - do czego służy ''gruszka''?

A teraz mam nowy problem. Padła mi wentylacja z klima i podgrzewanie szyb. Wentylator się w ogóle nie załącza. Test w vag był błąd ale po wykasowaniu brak. W teście wszystko działa. A poza nic.
goon2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2016, 19:35   #25
goon2
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 06-05-2016
Skąd: Uk
Model: Galaxy
Silnik: 2,3 + LPG stag 200
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: Tempomat w 2,3 (benzyna) - do czego służy ''gruszka''?

Problem rozwiązany. Bezpiecznik 5 amp nr 19. I wszystko działa. Prawdopodobnie podgrzewacz spryskiwaczy robi zwarcie i trzeba będzie to odłączyć.
goon2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2016, 21:29   #26
daras7007
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Skąd: krosno o.
Model: galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1999
Postów: 52
Domyślnie Odp: Tempomat w 2,3 (benzyna) - do czego służy ''gruszka''?

goon2 przeczytaj jaki jest temat - czy tempomat ma coś wspólnego np z wentylacją. jak potrzebujesz rozwiązać jakiś problem którego nikt nie podejmował załóż nowy temat a nie wrzucasz wszystko do jednego.
daras7007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2016, 00:00   #27
goon2
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 06-05-2016
Skąd: Uk
Model: Galaxy
Silnik: 2,3 + LPG stag 200
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: Tempomat w 2,3 (benzyna) - do czego służy ''gruszka''?

Po pierwsze to miało pójść gdzieś indziej ale pomyliłem zakładki. I wkleilem tu. A po 2 jako ciekawostka może się komuś przydać. Ale dzięki za sugestie.
goon2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2016, 15:21   #28
daras7007
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Skąd: krosno o.
Model: galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1999
Postów: 52
Domyślnie Odp: Tempomat w 2,3 (benzyna) - padnięta elektryka czy pneumatyka?

Temat wraca bo wciąż tempomat nie działa. Wymontowałem wyłączniki na pedałach ( te z wężykiem ) i w czasie zakładania okazało się że przewody elektryczne można podłączyć w dowolny sposób - zwykle jest tylko jeden możliwy sposób podłączenia wtyczki do gniazda - czy faktycznie jest to w tym przypadku nieistotne.
daras7007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.