Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2016, 21:31   #2351
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał cwanygapa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, czy ma ktoś doświadczenia, opinie o oponach Hankook Ventus Prime3 K125 235/45/18, mogę je kupić za 530 zł/sztuka. Pozdrawiam.
Zimówki sprawowały się b. dobrze (i'cept W320). 4 zimy przejechały, po nich zostało jeszcze 4-4,2mm. Hankook`a uważa się już za markę premium.

__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2016, 07:16   #2352
cwanygapa
ford::average
 
Avatar cwanygapa
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 25-08-2013
Skąd: Koluszki
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.0 TDCI PowerShift
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

własnie czytam trochę o nich opinie są pozytywne, widzę dużo marek stosuje Hankooka jako oryginalne wyposażenie. W kategorii cena/jakość wydają się być interesujące..Ma ktoś doświadczenia z letnimi?Pozdrawiam.
cwanygapa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2016, 18:09   #2353
piotr-1981
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-07-2008
Skąd: Olsztyn
Model: mondeo MKII,III,IV, obecnie mkV:) Fiesta mk6, mk7
Silnik: 1,8 Pb,2.0 Pb, obecnie 2.0ecoboost, Fiesta 1.0ecoboost
Rocznik: 2018,2016
Postów: 68
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Witam panowie a co powiecie na temat tego rozmiaru i tej firmy do mondzio [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump: Dodam jeszcze tylko iż aktualnie smigam na 235/45r17 i powoli mam już dość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. troszkę komfortu trzeba wprowadzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotr-1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2016, 20:16   #2354
muzgm
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-12-2013
Skąd: Wyszków
Model: mondeo Tytanium X
Silnik: disel 2.0 tdci 140
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Vredestein Ultrac Sessanta 235/45 R17 94Y od 2 tygodni na aucie i nie są wcale takie ciche jak je wychwalają, na zakrętach mimo niskiego profilu czuć ugięcie nie wiem jak na mokrym bo nie miałem jeszcze okazji.Może są ciche na czarnym gładkim asfalcie ale takiego coraz mniej . Ogólnie w skali 1-10 oceniam na 6
muzgm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2016, 20:51   #2355
Hahmalahma
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2014
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Hankook Ventus prime 2 mam w mondeo i ojciec w A6. Dobre opony w rozsądnej cenie. Żadnych problemów, auto dobrze się prowadzi.
Hahmalahma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2016, 22:20   #2356
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał muzgm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Vredestein Ultrac Sessanta 235/45 R17 94Y od 2 tygodni na aucie i nie są wcale takie ciche jak je wychwalają, na zakrętach mimo niskiego profilu czuć ugięcie nie wiem jak na mokrym bo nie miałem jeszcze okazji.Może są ciche na czarnym gładkim asfalcie ale takiego coraz mniej . Ogólnie w skali 1-10 oceniam na 6
No ciekawe. Ktos z forum kupil i skomentowal "i nastala cisza".
Sa w necie jakies wiarygodne rankingi opon jesli chodzi o glosnosc w kabinie? I to nie glosnosc jezdzac po gladkim asfalcie, ale szczegolnie po chropowatych powierzchniach.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2016, 06:21   #2357
muzgm
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-12-2013
Skąd: Wyszków
Model: mondeo Tytanium X
Silnik: disel 2.0 tdci 140
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Na zewnątrz moze jest i cicho ale nie w środku wczesniej miałem Continental SC3 i było ciszej
muzgm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2016, 07:54   #2358
YatzeK
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Lublin
Model: MkIII
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 223
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał muzgm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Vredestein Ultrac Sessanta 235/45 R17 94Y od 2 tygodni na aucie i nie są wcale takie ciche jak je wychwalają, na zakrętach mimo niskiego profilu czuć ugięcie nie wiem jak na mokrym bo nie miałem jeszcze okazji.Może są ciche na czarnym gładkim asfalcie ale takiego coraz mniej . Ogólnie w skali 1-10 oceniam na 6
Sessanta jest trochę jak opony kierunkowe - długie ostre krawędzie bieżnika musza generować hałas. Miałem w BMW i potwierdzam, że są wyraźnie słyszalne, aczkolwiek nie jest to poziom głośności, który by przeszkadzał. Ja byłem zadowolony z i komforu i prowadzenia (225/40 + 255/35 R19)

Cytat:
Napisał Hahmalahma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hankook Ventus prime 2 mam w mondeo i ojciec w A6. Dobre opony w rozsądnej cenie. Żadnych problemów, auto dobrze się prowadzi.
Hankooki Ventus Prime były na pierwsze wyposażenie MDO MK3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sa w necie jakies wiarygodne rankingi opon jesli chodzi o glosnosc w kabinie? I to nie glosnosc jezdzac po gladkim asfalcie, ale szczegolnie po chropowatych powierzchniach.
No nie przesadzaj - chciałbyś, żeby każdą oponę ktoś testował na każdej możliwej drodze? Testy są po to żeby w jednakowych warunkach porównać opony, a nie po to, żeby każdemu powiedzieć, czy mu będzie hałasowała na wertepach w drodze do pracy. Szczególnie, że na dziurach akurat hałas opon jest mniej dokuczliwy niż inne hałasy
__________________
Mój Mondi :-) Podoba się?
YatzeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2016, 09:49   #2359
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał piotr-1981 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam panowie a co powiecie na temat tego rozmiaru i tej firmy do mondzio [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump: Dodam jeszcze tylko iż aktualnie smigam na 235/45r17 i powoli mam już dość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. troszkę komfortu trzeba wprowadzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zakładaj 225/50 R17, tylko 215/5 R17 - homologowany do Mondeo mk4, śmigasz na legalu. Poza tym dziwi mnie twój dyskomfort na 235/45 R17, śmigam na takich zimą i jest niewielka różnica w stosunku do 215/55 R16, wg. mnie nawet moje letnie 235/4 R18 są komfortowe.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

*Indeks nośności minimum 93!
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2016, 10:53   #2360
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał YatzeK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nie przesadzaj - chciałbyś, żeby każdą oponę ktoś testował na każdej możliwej drodze? Testy są po to żeby w jednakowych warunkach porównać opony, a nie po to, żeby każdemu powiedzieć, czy mu będzie hałasowała na wertepach w drodze do pracy. Szczególnie, że na dziurach akurat hałas opon jest mniej dokuczliwy niż inne hałasy
Piszesz jakbys sie urodzil dzis. Wiele rzeczy sie testuje w roznych warunkach, np. odkurzacze w roznych pomieszczeniach, na dywanie, na parkiecie etc.
Jesli robi sie testy hamowania opon na roznych nawierzchniach (mokra, sucha, zalana) to czemu nie robic pomiaru glosnosci?

I czemu piszesz o wertepach i dziurach? Czy ja cos takiego sugerowalem?
Chodzi o to aby testowac na gladkiej i chropowatej. Bo okazuje sie, ze wraz wzrost chropowatosci wplywa roznie na halas emitowany z roznych opon. No i jeszcze kwestia spektrum czestotliwosci w jakim ten huk jest generowany. Bo niektore dzwieki moga byc bardziej uciazliwe od innych.
Co mi z tego jesli kupie "niby" cicha opone, ktora przyjemnie syczy podczas jazdy 80km/h po gladkim asfalcie, kiedy jadac po chropowatym nawet 60km/h komfort jest watpliwy?
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 20-04-2016 o 10:55
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , koła , mk4 , mondeo mk4 , opony , rozmiar , zima



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.