Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2016, 12:54   #31
Guri
ford::beginner
 
Avatar Guri
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 24-05-2012
Skąd: Warszawa
Model: MKV
Silnik: 2.0 / 2.0
Rocznik: 2021
Postów: 34
Domyślnie Odp: sterowanie głosem

U mnie jest dziwnie - miałem wczęśniej etykietę ( całą jedną) nagraną - wszystko ładnie śmigało - zrobiłem aktualizację softu Radia/Nawigacji - i przestało mi to działac - ok uznałem, że fabryczne ustawienia więć od nowa zaczynam procedurę - dochodze do wyboru kontaktu - mam podać "własną nazwę" ( są dwa podejścia - i mam może poł sekundy na podanie własnej nazwy) - po czym niestety procedura nie udana - sam nie wiem o co chodzi. Zacząłem korzystać z "diallname" i działa - ale właśnie te własne nazwy ( etykiety) przydały by się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Guri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2016, 12:58   #32
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: sterowanie głosem

Może tak wypowiedziałeś tę własna nazwę, że teraz nie umiesz identycznie powtórzyć? Na jednej jedynej etykiecie to jest bardzo mizerne pole doświadczalne...
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2016, 13:00   #33
Guri
ford::beginner
 
Avatar Guri
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 24-05-2012
Skąd: Warszawa
Model: MKV
Silnik: 2.0 / 2.0
Rocznik: 2021
Postów: 34
Domyślnie Odp: sterowanie głosem

Tak - tylko, że teraz chcę dodać etykiety i nie mogę - nie tyle nie mogę wykonać połączenia co nie mogę dodać żadnych nowych - a jak jest opcja aby sprawdzić jakie są już nagrane - to mam "zero" - tu mam zagwostkę - nie mogę żadnej nowej nazwy zdefiniować / nagrać
Guri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2017, 20:44   #34
Model mt
ford::average
 
Avatar Model mt
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 25-01-2005
Skąd: Kołobrzeg
Model: Mondeo 1.8 Mk 4/ Fiat 125p
Silnik: 1,8 TDCI 125 kM/Fiat 1,5 Pb
Rocznik: 1999 / 1987
Postów: 99
Domyślnie Jak sterować telefonem za pomocą radia?

W skrócie. Chciał bym wybierać głosowo nr telefonów(nazwy), żeby dzwonić.
Sparowałem telefon Smsyng Xcover 3 z radiem i jak włączę blutuf to jak ktoś do mnie zadzwoni to na radiu wyświetla mi się nr osoby dzwoniącej.
Chciał bym żeby na wyświetlaczu radia wyświetlała mi się nazwa jak w telefonie, ponadto chciał bym sam wybierać głosowo nazwy żeby zadzwonić. Wiem że powinienem przenieść książkę telefoniczną do radia, ale jak to zrobić? Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.
Próbowałem na piechotę wprowadzać numery i nazwy głosowo ale to męczarnia bo mój angielski jest taki że radio nie rozumie cyfr wypowiadanych przeze mnie.
Mógł by mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć jak to zrobić?
Model mt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2017, 20:50   #35
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,946
Domyślnie Odp: Jak sterować telefonem za pomocą radia?

odparuj tel. i sprobouj ponownie. Normalnie przy probie polaczenia (wpisaniu pin) na tel. wyswietla sie komunikat czy zezwolic na korzystanie z ksiazki tel.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2017, 20:58   #36
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Jak sterować telefonem za pomocą radia?

ewentualnie w ustawiniech bt przytrzymaj na ford audio i daj zezwolenie na korzystanie z ksiazki adresowej, czy jakos tak
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2017, 23:04   #37
skans
ford::average
 
Avatar skans
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 07-11-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 145Km
Rocznik: 2012
Postów: 59
Domyślnie Odp: Jak sterować telefonem za pomocą radia?

Ja po sparowaniu swojego telefonu usunąłem wszystkie kontakty poprzedniego właściciela pojazdu (jakąś ikoną kubła) i wyskoczył potem komunikat czy pobrać książkę adresową, na co wyraziłem zgodę. Teraz gdy ktoś dzwoni to wyskakuje numer, by za 2 sekundy zamienić się na nazwę z książki. Ale wybieranie głosowe to trudniejszy temat, chyba musi to być ogarnięte w telefonie, a nie w aucie. Trochę jak z "Ok, Google", które rozpoznaje smartfon, bez udziału sparowania z BT.
skans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2017, 23:09   #38
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Jak sterować telefonem za pomocą radia?

Cytat:
Napisał Model mt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Próbowałem na piechotę wprowadzać numery i nazwy głosowo ale to męczarnia bo mój angielski jest taki że radio nie rozumie cyfr wypowiadanych przeze mnie.
A da się to zrobić inaczej w tej generacji pojazdu? Bo nie wydaje mi się. Najczęściej wybierane kontakty wprowadziłem sobie właśnie za pomocą etykiet, więc pani mnie pyta czy wybrać dany kontakt odtwarzając mi nazwę, która sam nagrałem i pyta czy to ten.

Tak to wygląda:

Naciskam przycisk VOICE i mówię "dial name". Pani na to "name, please". Mówię "żona". Ona "dialled" (tu odtwarza moją nagraną etykietę). "Confirm: yes or no". Mówię "yes", a pani na to "dialling"...

Działa znakomicie, ale tylko gdy ja mówię. Żony nie chce słuchać. :-)

(focus mk2 fl)

Fabrycznie miałem moduł po francusku i musiałem wymienić, bo nie mogłem się dogadać.

Ostatnio edytowane przez weuek ; 19-12-2017 o 23:14
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2017, 15:49   #39
Model mt
ford::average
 
Avatar Model mt
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 25-01-2005
Skąd: Kołobrzeg
Model: Mondeo 1.8 Mk 4/ Fiat 125p
Silnik: 1,8 TDCI 125 kM/Fiat 1,5 Pb
Rocznik: 1999 / 1987
Postów: 99
Domyślnie Odp: Jak sterować telefonem za pomocą radia?

Rozłączyłem i z powrotem sparowałem tel z radiem. Tel zapytał przy tym czy zezwolić na dostęp do kontaktów i dziennika telefonu. Zezwoliłem.
Jak wciskam na radiu phone i przerzucam yojstikiem to są nazwy w połączeniach przychodzących i wychodzących. Mogę przechodzić od nazwy do nazwy strzałkami. Ale jak wejdę w phonebook to nic nie mogę przerzucić i nie ma żadnych nazw.

Bump:
Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak to wygląda:

Naciskam przycisk VOICE i mówię "dial name". Pani na to "name, please". Mówię "żona". Ona "dialled" (tu odtwarza moją nagraną etykietę). "Confirm: yes or no". Mówię "yes", a pani na to "dialling"...
Ja próbuje to robić tak VOICE/ STORE NAME/podaje nazwę 2 razy/pani prosi o nr to podaję ale tu zaczynają się schody bo pani źle rejestruje cyfry i muszę zaczynać od początku. Jest na to jakiś prostszy sposób? Jest możliwość żeby dodać słownie nazwę do nazwy która jest już zapisana?
Model mt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2017, 19:21   #40
Model mt
ford::average
 
Avatar Model mt
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 25-01-2005
Skąd: Kołobrzeg
Model: Mondeo 1.8 Mk 4/ Fiat 125p
Silnik: 1,8 TDCI 125 kM/Fiat 1,5 Pb
Rocznik: 1999 / 1987
Postów: 99
Domyślnie Odp: Jak sterować telefonem za pomocą radia?

Po wejściu w książkę wyskakuje mi coś takiego.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Model mt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.