Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-06-2011, 19:06   #1
keker1
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-05-2011
Skąd: Stalowa Wola
Model: Ford Focus MK1 kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Rozrusznik,dwumasa,napinacz rolkowy a może sprężarka klimatyzacji!?

Witam
Od kiedy kupiłem foczke mam taki dziwny stukot(zgrzyt) przy zapalaniu auta.
Co ciekawe stukot ten nasila się wraz ze wzrostem temperatury zarówno otoczenia jak i silnika. W zimie na zimnym silniku nie występuje chyba że auto złapie temperaturę. Oto link do podobnego stuku w innym aucie u mnie różni się tym że auto zapala odrazu. Proszę o sugestie pozdrawiam.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

keker1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2011, 06:42   #2
faraon31
ford::average
 
Imię: paweł
Zarejestrowany: 10-10-2008
Skąd: warszawa Ursus
Model: FOCUS
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 84
Domyślnie Odp: Rozrusznik,dwumasa,napinacz rolkowy a może sprężarka klimatyzacji!?

prawdopodobnie to jest dwu masa i trzeba skrzynie wyjąc zęby to zweryfikować??
faraon31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2011, 07:34   #3
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Rozrusznik,dwumasa,napinacz rolkowy a może sprężarka klimatyzacji!?

trudno tak w 100% pewnie trafic ze to napewno dwumasa...
najpierw sprawdz bendix rozrusznika.
Bendix to taka zebatka ktora kreci sie tylko w jedna strone i powinna lekko chodzic .
Jesli bedzie z nia cos nie tak to moze sie wyzebiac i zgrzytac a ty o zgrzytaniu tez wspominasz.
Z rozrusznikiem jest mniej pracy i od tego nalezy zaczac bo niema pewnosci.

A czy przy gaszeniu silnika niema stuków?
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2011, 18:26   #4
keker1
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-05-2011
Skąd: Stalowa Wola
Model: Ford Focus MK1 kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Rozrusznik,dwumasa,napinacz rolkowy a może sprężarka klimatyzacji!?

przy gaszeniu rzadko jakiś delikatny szmer...
Co myślicie o ściągnięciu paska klinowego wielorowkowego i odpaleniu auta w ten sposób wykluczając stuki z napinacza łożysk sprężarki klimatyzacji itp????
Byłem juz u kilku mechaników jeden mówił że dwumasa pozostałych 2 że nie dwumasa tylko sprężarka klimy lub poduszki...
Dziwne jest to że przy zminym aucie szczególnie w zimie jest cisza...a samo sprzegło reaguje płynnnie bez zgrzytów ruszam bez gazu bez problemów...

Ostatnio edytowane przez keker1 ; 22-06-2011 o 18:30
keker1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2011, 10:53   #5
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Rozrusznik,dwumasa,napinacz rolkowy a może sprężarka klimatyzacji!?

no zgadnac to raczej nie zgadniemy... tym bardziej ze filmik jeszcze z innego pojazdu.
jesli to poduszki to halas powinien byc przedewszystkim wewnatrz pojazdu bo wtedy drgania przenoszą sie na bude wiec powinienes to dobrze slyszec w srodku a nie na zewnatrz.

Mozesz sciagnac pasek i to faktycznie powinno cie zblizyc do rozrusznika czy do kola jesli halas nie ustapi wiec mysle ze niejest to taki zly pomysl.

Poduszki zawsze mozesz przestawic lub inna osoba silnik reka pchac i powinno sie zmienic jesli to poduszki.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2011, 13:46   #6
keker1
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-05-2011
Skąd: Stalowa Wola
Model: Ford Focus MK1 kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Rozrusznik,dwumasa,napinacz rolkowy a może sprężarka klimatyzacji!?

Z innego ale stuki identyczne z tym że u mnie zapala a na filmiku ma z tym problemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
keker1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2011, 10:24   #7
keker1
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-05-2011
Skąd: Stalowa Wola
Model: Ford Focus MK1 kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 9
Wink Re: Rozrusznik,dwumasa,napinacz rolkowy a może sprężarka klimatyzacji!?

Witam
Krok po kroku doszedłem że jednak będą to początki koła dwumasowego a więc standard... ale do rzeczy... najpierw wyeliminowałem sprężarkę rolki napinacz alternator czyli wszystkie graty napędzane przez pasek który zdjąłem i odpaliłem auto bez paska ...stukot nadal był pyzatym rolki wszystkich wymienionych elementów(ich łożyska ) nie miały luzu i płynnie chodziły w rękach sama rolka natomiast bardzo dobrze reagowała przy zdejmowaniu i zakładaniu paska...następną rzeczą jaka została to albo rozrusznik albo dwu-masa... odkręciłem rozrusznik (bardzo łatwa i przyjemna operacja 3 śrubki i schodzi jak złoto)... przez małe okienko po zdjęciu rozrusznika ukazała się dwu-masa ... przez to okienko można sprawdzić dwie rzeczy jeśli chodzi o dwumase... a mianowicie luz dwu-masy(obwodowy) oraz to czy są opiłki metaliczne ze zużytego koła... u mnie luz był ok 2-3mm (podobno dopuszczalne nawet 4-6, a w nowym kole 1.5mm) opiłków ani śladu...rozrusznik w środku jak nowy bez śladów zużycia płynnie się kreci i ma płynny posuw bez zaciec...podsumowując dźwięk z linku umieszczonego na początku tematu jest to początek padającej dwu-masy...wniosek należy jeździć dopóki owa dwu-masa nie zacznie dawać znaków podczas pracy silnika i samej jazdy... przy dobrym luzie oraz braku opiłków oraz delikatnej jeździe autko powinno jeszcze trochę pojeździć...aha początki dwu-masówki prawie zawsze zaczynają się od dziwnych dźwięków przy zapalaniu auta i przy gaszeniu...ponadto dla potwierdzenia mojej teorii dalszej jazdy bez naprawy jest mój przykład gdyż owe stuki mam od 1.5 roku bez pogarszania sytuacji natomiast może to wynikać z tego że obchodzę się z autem delikatnie pozdrawiam i dziękuje wszystkim którzy brali udział w dyskusji.
keker1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2015, 10:22   #8
keker1
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-05-2011
Skąd: Stalowa Wola
Model: Ford Focus MK1 kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Rozrusznik,dwumasa,napinacz rolkowy a może sprężarka klimatyzacji!?

Małe sprostowanie dwu masa i poduszki (lewa skrzyni i tylna)
keker1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.