Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2015, 17:43   #1
Joanna_Zielona
ford::amateur
 
Imię: Joanna
Zarejestrowany: 06-10-2015
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Postów: 3
Exclamation Check Engine, spadek mocy, szarpie, silnik w trybie awarii

Witam Forumowiczów.
Z góry przepraszam za mało profesjonalny opis usterki. Nie znam się na samochodach więc proszę o pomoc specjalistów.
Auto: Ford Focus 2012 rok. Benzyna 1,6, 105kM Mk3

Auto zostało zakupione około 3 tygodnie temu. Już podczas powrotu do domu zaczęło się coś niepokojącego dziać. Ale pokolei. Auto przed zakupem pojechało na autoryzowany serwis Forda w celu sprawdzenia lakieru, nr VIN oraz podpięcie do komputera. Auto bezwypadkowe zakupione w salonie Polskim. Komputer wykazał błąd - serwisant powiedział żeby wymienić świece.
Błąd wygląda jak poniżej:

Opis - P0171 Zbyt uboga mieszanka (rząd 1)
Rodzaj usterki - 92
Osiągi lub nieprawidłowe działanie
Status - 64 (Nieokreślony)
Usterka wykryta wcześniej ale funkcja monitorowania / weryfikacji nie zakończyła operacji określenia stanu.
Protokół diagnostyczny - 1422

Serwisant uspokoił mojego męża że nic się nie dzieje specjalnego i zakupił auto. Wyruszył w drogę powrotną - ponad 300km do domu. Na autostradzie auto zaczęło się dziwnie zachowywać. Zaświecił się Check i auto weszło w tryb awarii. Pomimo wciskania "gazu do dechy" auto słabło a w momencie podjazdu pod górkę wręcz ledwo się toczyło. Powrót był męczarnią. Następnego dnia wymieniliśmy świece. Pomogło. Auto odżyło. Jednak check nadal się świeci. Podczas jazdy szarpie nim. Nadal traci moc. Według mnie ma za wysokie spalanie. Brakuje mu mocy. Jeżdżę dieslem prywatnie i benzyną 100kM służbową więc jak dla mnie temu samochodowi brakuje mocy, Był już na 3 warsztatach i 3 różnych komputerach. Jednemu wyszły świece więc zostały wymienione, innemu wyszedł błąd rozrządu więc został zdemontowany i na nowo zamontowany poprawnie. Wyregulowany, dziś na kolejnym warsztacie Panowie rozłożyli ręce ponieważ wyskakują dwa niezależne od siebie błędy i nikt z nich nie wie co robić (zapomniałam zabrać wydruk z kompa).
Auto miało wymienianą Cewkę, spr. rozrząd, wymieniane świece, "podkładane" na chwilę kable napięcia, spr.ciśnienie sprężania (jest ok), luzy zaworowe (są ok). Sprzedający mówił że sonda "lambda"? również jest nowa.
Dodam jeszcze że auto było mega czyste. Myty silnik, podwozie oraz wnętrze. Na dodatek tłumik tylni zgnił. Nie wiem dlaczego w tak młodym aucie zgnity już tłumik. I jeszcze jedno - jak dla mnie dużo wody leci z układu wydechowego. Jakby auto było w gazie.

Jestem umówiona na warsztat w "poszukiwaniu usterki" . Mam już dosyć tego auta. Trzy tygodnie na warsztacie kolejnym. Czy ktoś mógłby mi pomóc ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Joanna_Zielona jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 12:23   #2
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,377
Domyślnie Odp: Check Engine, spadek mocy, szarpie, silnik w trybie awarii

Przepraszam za taką podpowiedź, ale zwróciłbym auto do sprzedającego, jako wady/usterki ukryte. Zgnity tłumik w 3 letnim aucie? Woda z tłumika? Błędy w 3 letnim aucie i umyty silnik? To auto jak dla mnie wygląda jak mina, a nie tylko 2 błędy.
Warto byłoby poznać jakie są aktualne błędy.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 14:34   #3
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

A ta fura przypadkiem nie pływała w jakimś zalanym magazynie lub w rowie? Kilkulatek z takimi problemami? Pognity tłumik? Mój samochód ma 16 lat i tłumik tylko lekko mi się łuszczy. Oddaj ten złom. Ktoś się pozbył problemu.

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 14:46   #4
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Check Engine, spadek mocy, szarpie, silnik w trybie awarii

oddać samochód czym prędzej, w moim fordzie tłumik jest zdrowiutki, w 18 letnim hundayu również. 3 letni tłumik zeżarty ?

oddałbym to auto w ramach rękojmi
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 15:10   #5
kmark
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 08-07-2015
Skąd: Mazury
Model: focus mk3
Silnik: 1.0 ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 26
Domyślnie Odp: Check Engine, spadek mocy, szarpie, silnik w trybie awarii

Cytat:
Napisał Joanna_Zielona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto przed zakupem pojechało na autoryzowany serwis Forda w celu sprawdzenia lakieru, nr VIN oraz podpięcie do komputera. Auto bezwypadkowe zakupione w salonie Polskim. Komputer wykazał błąd - serwisant powiedział żeby wymienić świece.
Serwisant uspokoił mojego męża że nic się nie dzieje specjalnego i zakupił auto.
Straszne - mąż zgodził się zakupić "uszkodzone" auto?! Może czegoś nie wiedział i w tym jest Wasza szansa?!

Myślę, że warto wspomóc się prawnikiem - boję się że straty mogą być z każdą chwilą wyższe.
Im szybciej zaczniecie działać tym lepiej!
Życzę powodzenia - bo cała sprawa wygląda co najmniej źle - chyba ktoś chciał na Was zarobić!


Na takich ludzi lepiej działa sprawnie przygotowane pismo prawne - niż prośby!

p.s. przepraszam za te wykrzykniki ale takie sytuacje strasznie mnie............

Ostatnio edytowane przez kmark ; 14-10-2015 o 07:12
kmark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 17:21   #6
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Check Engine, spadek mocy, szarpie, silnik w trybie awarii

Joanna oddaj to auto i tyle, masz do tego prawo bo ma wady ukryte

zgnity tłumik wskazuje ze może to być auto wodowane, czytaj, zalane
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 18:44   #7
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,659
Domyślnie Odp: Check Engine, spadek mocy, szarpie, silnik w trybie awarii

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oddać samochód czym prędzej, w moim fordzie tłumik jest zdrowiutki, w 18 letnim hundayu również. 3 letni tłumik zeżarty ?

oddałbym to auto w ramach rękojmi
Mam 12 letniego Focusa tdci i tam tłumik jest jakby dopiero został zamontowany.
3 miechy temu kupowałem FF3. w 95% egzemplarzy mających 3 lata tłumik był w stanie bardzo złym. Także FF3 tak po prostu ma.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 20:15   #8
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Check Engine, spadek mocy, szarpie, silnik w trybie awarii

to montują wam złom a wy to kupujecie
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 23:08   #9
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,659
Domyślnie Odp: Check Engine, spadek mocy, szarpie, silnik w trybie awarii

Dokladnie masz racje.
wszyscy posiadacze ff3 szybko sprzedawajmy swoje zlomy.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 23:18   #10
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Check Engine, spadek mocy, szarpie, silnik w trybie awarii

Jak czytam bzdury, ze tlumik 18 lat wytrzymal to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Focusie mk1 2 razy byl wymieniany, auto jak poszlo do "utylizacji" mialo 14 lat.
Obecna Kaczka tez ma juz 14 lat i drugi tlumik.

I zebys ktos nie pisal, ze pospawal troche i jest ok..
Nie znam samochodu w ktorym tlumik wytrzymuje tak dlugo, ale moze to przez olej niesyntetyczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zeby nie byl calkiem offtop: Auto oddać i zapomniec.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK

Ostatnio edytowane przez slawek-kali ; 13-10-2015 o 23:24
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.