Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-07-2015, 14:46   #81
lewap97
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 21-06-2015
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

Dzięki mjprzem za podpowiedź. Jak wygospodaruje trochę czasu to sprawdzę. Żeby założyć ten pasek od klimy to coś trzeba poluzować-odciągnąć? (przy pasku alternatora odciąga się napinacz żeby zdjąć, a tu?)

Już wiem jak założyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Służy do tego specjalne narzędzie do naciągania paska.


Ostatnio edytowane przez lewap97 ; 06-07-2015 o 21:44
lewap97 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2015, 07:17   #82
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

bo masz pasek bez napinacza rozumiem? bo chyba o to pytałes? tak to jak tak jest to się paski naciąga do montażu.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2015, 21:33   #83
jack155
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 10-08-2014
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 tdci 115 km
Rocznik: 2012
Postów: 62
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

Witam oanowie. Samodzielna regeneracja kompresora zakończyła się sukcesem :-). Tutaj należą sie podzikowania dla przema . Kolejny problem jest taki że rozszczelnił sie prawdopodobnie przewód gumowy idący ze sprężarki do skraplacza. Kupować nowy czy starać się zakuć ten co mam na nowo?? Oczywiście klima chodzila przez dwa tygodnie i teraz zauważyłem jakby na okuciu przewodu cieknie.

Ostatnio edytowane przez jack155 ; 16-07-2015 o 08:53
jack155 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2015, 08:14   #84
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

wazne ze sprezarka juz ci działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo rozumiem ze klima juz ci działała? tylko przewód puścił.
co do przewodów...to sam wiesz ze to wszystko sprawa indywidualna. tutaj niema sensu nic sugerować-bo kazdy robi tak jak mu łatwiej albo wymienia na uzywany albo na nowy itp.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2015, 08:56   #85
jack155
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 10-08-2014
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 tdci 115 km
Rocznik: 2012
Postów: 62
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

Tylko to mówiąc szczerze trzeba miec pecha. Bo mi sie po kolei wszystko rozszczelnia. A nowy przewod to wysoki koszt. Używka z resztą też. Jade dziś zapytać o zakucie tego co mam na nowo
jack155 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2015, 17:45   #86
sbozecki
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-03-2012
Skąd: krosno odrz
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 127
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

wlasnie udalo mi sie sciagnac uszczelnienie czolowe z kompresora nie chcialo wyjci przy pomocy odkurzacza ,kompresora mialem juz dosc lazilem kolo niego 3 dni najpierw szlifowanie szczypiec do sciagniecia zabezpieczenia itp Wreszcie wsadzilem kawalek rurki miedzianej 18 pasuje idealnie wyszlo lekko tylko teraz musze zakupic uszczelniacz ktos wie gdzie go tanio dostac ??
sbozecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2015, 18:36   #87
dino77
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-06-2015
Skąd: Szczecin
Model: Getz
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

mjprzem, rzuć mądrym słowem! teoria mi się z praktyką rozeszły... Cały układ klimy po dokładnym czyszczeniu z opiłków, skraplacz ze zintegrowanym osuszaczem nowiutki, sprężarka używana, podobno sprawna, zawór rozprężny nowy, ale jakiejś dotąd mi nieznanej, na Wschodzie podobno popularnej firmy CarGo. Zmontowałem, nadmuchałem azotem, szczelne, wyssałem wilgoć, napełniłem zgodnie z instrukcją olejem i czynnikiem. Ciśnienie statyczne zgodne z tabelą przy aktualnej temperaturze. Włączyłem silnik i klimę: rurka na parownik niby ciepła, z parownika niby zimna, ale ciśnienia niskie i wysokie są równe i wynoszą około 7,5 at przy 1000 obr/min. Przy wzroście obrotów silnika oba ciśnienia równo rosną, przy około 1,5 tysiąca kończy się skala manometru niskiego ciśnienia. Wiatraki skraplacza i parownika pracują prawidłowo. Na "chłopski rozum" nie następuje rozprężanie, czyli jakby zawór rozprężny był całkowicie otwarty, ale czy to prawdopodobne? Gdyby sprężarka nie zasysała, efekt byłby podobny, ale przecież oba ciśnienia rosną z obrotami silnika. Nie wiem, co mam podejrzewać?
dino77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2015, 07:53   #88
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

hmm kurde jakie to autko? masz jakis schemat? no dobrze podejrzewasz zawor rozprezny...
jak wyglada uklad w tym samochodzie?

-sprezarka-skraplacz--zawor Wysokiego cisnienia-zawor rozprezny-parownik-zwor niskiego cisnienia-osuszacz-i do sprezarki?

osuszacz tez wymieniałes?


Cytat:
Napisał sbozecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdzie go tanio dostac ??
lasersinex patrzyłeś...?
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2015, 12:31   #89
dino77
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-06-2015
Skąd: Szczecin
Model: Getz
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

auto: hyundai Getz 1,4 benzyna, Klima ręcznie sterowana.
Obieg: sprężarka, skraplacz zintegrowany z osuszaczem, zawór rozprężny, parownik, i spowrotem do sprężarki.
Mogę klimę włączyć i wyłączyć, przełączyć na pobór z zewnątrz/ obieg wewnętrzny oraz regulować obroty wiatraka w pozycjach od 1 do 4. Mogę też podawać powietrze do kabiny z parownika bezpośrednio , lub poprzez nagrzewnicę. I tyle możliwości mojej ingerencji.
dino77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2015, 12:36   #90
Klimasystem
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-07-2015
Skąd: Szczecin
Model: Focus II
Silnik: 1.9
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Regeneracja sprezarki klimatyzacji-Uszczelniacz

Jakie mniej więcej koszty?
Klimasystem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.