Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-12-2012, 13:27   #1
t1977k
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 26-12-2012
Skąd: Łódź
Model: FOCUS MK3 TREND SPORT
Silnik: 1.6 ECOBOOST 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 12
Domyślnie czujnik deszczu a praca wycieraczek

witam,
przed zgłoszeniem reklamacji w ASO chciałbym zasięgnąć opinii użytkowników FF wyposażonych w czujnik deszczu czy w Waszych pojazdach sytuacja wygląda podobnie i czy jest to normą czy raczej usterką, a mianowicie:
1. przy jednorazowym użyciu wycieraczek ramiona chowają się całkowicie pomiędzy ich użyciem
2. przy trybie pracy przerywanej (np. z czujnikiem deszczu lub z interwałem) ramiona zatrzymują się ok. 5 cm od pozycji wyłączonej i dopiero po kilkunastu sekundach są dociągane w dół i chowają się całkowicie

Dodam iż użytkuję rónież Mondeo MK4 także z czujnikiem deszczu i w tym samochodzie czegoś podobnego w pracy wycieraczek nie zauważyłem.

t1977k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2012, 13:28   #2
dogman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1.0
Rocznik: 2013
Postów: 49
Domyślnie Odp: czujnik deszczu a praca wycieraczek

Mam tak samo i chyba ma tak być.

Pozdrawiam
dogman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2012, 13:47   #3
gerwek
ford::average
 
Avatar gerwek
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: Gliwice
Model: Focus Mk3 2.0 TDCi
Silnik: 2.0TDCi 140
Rocznik: 2012
Postów: 148
Domyślnie Odp: czujnik deszczu a praca wycieraczek

też mam tak samo kwestia przyzwyczajenia sie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gerwek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2012, 14:43   #4
aerostar
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 329
Domyślnie Odp: czujnik deszczu a praca wycieraczek

Jak już Ci napisałem u mnie też jest tak samo i chyba nie ma co wyciągać wniosków na podstawie Mondeo bo Focus jest nowszym modelem, a w dodatku ma nowy układ wycieraczek "a la autobus" (którego nie miałeś w Mondeo), który nawiasem mówiąc świetnie się sprawdza, ponieważ odczyszcza z wody większą część szyby i odprowadza nadmiar wody na zewnątrz, a nie w miejsce przecięcia się zewnętrznych krawędzi śladów wycieraczek (jak w układzie klasycznym), skąd potem zawsze spływała strużka wody.
aerostar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2012, 16:36   #5
t1977k
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 26-12-2012
Skąd: Łódź
Model: FOCUS MK3 TREND SPORT
Silnik: 1.6 ECOBOOST 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: czujnik deszczu a praca wycieraczek

do aerostar:
dzięki za informacje ws. pracy wycieraczek - widocznie ten typ tak ma jak napisałeś (odpuszczę sobie zatem reklamację w ASO).
zgadzam się z Tobą że obecny układ wycieraczek w FF jest bardziej efektywny w porównaniu do klasycznego. Z resztą do tego samego wniosku doszli też konstruktorzy z innych koncernów np. w PSA
t1977k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2012, 16:38   #6
Duuuzy
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2012
Model: Focus MK3
Silnik: TI-VCT, EJ257
Rocznik: 2011
Postów: 52
Domyślnie Odp: czujnik deszczu a praca wycieraczek

Tak ma być, w Audi miałem tak samo...
Duuuzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2012, 21:57   #7
keretey
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-08-2012
Model: Focus III
Silnik: EB 1.6 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Odp: czujnik deszczu a praca wycieraczek

Tak ma być, ale na początku to nieco irytuje.

Układ wycieraczek zwykle jest bardziej efektywny.
Niestety niedawno okazało się, że zwykle nie znaczy zawsze. Jeśli nie pada, tylko jedziesz np. godzinę po mokrej autostradzie, z której jadący przed Tobą podrywają wodę + błotko - to na środku szyby pojawia się pionowy pas, którego nie czyszczą wycieraczki, bo praktycznie nie ma szans go spłukać spryskiwaczami w czasie jazdy.
keretey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2012, 22:12   #8
Fordziszon
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: czujnik deszczu a praca wycieraczek

Witam Panowie !


Za to, iż wycieraczki są w takim położeniu a nie innym odpowiedzialny jest nowy system zwalniający wycieraczki. po długim ale niestety nie wiem jakim czasie czy to jest 5 czy 10 sekund wycieraczki są zwalniane i schodzą na sam dół po to aby się nie odgniatały pióra wycieraczek i tak jest we wszystkich przynajmniej fikusach 3 .

Możecie koledzy zgasić samochód wyjąć kluczyk kto ma lub zgasić przyciskiem start stop i wycieraczki są wtedy wolne można ręcznie sobie przesuwać po szybie .


Mam Skodę Octavię w której wygląda to troszkę inaczej ,że po każdym zgaszeniu samochodu jest widoczny delikatny ruch wycieraczek w dół aby je zwolnić od nacisku do szyby lecz jest to dopiero po wyłączeniu .

Ford ma to rozwiązane tak aby niepotrzebne wycieraczki były zwolnione za każdym razem kiedy nie są potrzebne


Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2015, 11:41   #9
Majsterek85
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-04-2015
Model: focus
Silnik: diesel
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: czujnik deszczu a praca wycieraczek

Witam szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie jak włączyć automatyczne wycieraczki bo podczas deszczu wycieraczki nie działają automatycznie mimo że w opisie taka funkcja w aucie jest.
Majsterek85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2015, 18:11   #10
aerostar
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 329
Domyślnie Odp: czujnik deszczu a praca wycieraczek

Przestawić dźwignię w pierwsze położenie w górę. W wersjach bez czujnika w tym położeniu jest praca przerywana. Pokrętłem na końcu dźwigni reguluje się czułość. Wszystko jest dokładnie opisane w instrukcji obsługi.
aerostar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.