Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2015, 19:06   #151
KrisW
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Kościerzyna
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 380
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Dla każdego który by chciał spróbować swoich sił w naprawie:

1 Otwieramy stopkę
Widać 3 czarne zgrzewy. Najlepiej je lekko rozwiercić. Ja użyłem wiertełka 6. Bardzo łatwo idzie.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak już mamy rozwiercone podważamy lekko płaskim nożykiem, u mnie wylała się woda.

Widzimy to:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak widać trzeba oczyścić te cztery miejsca łączące płytkę z podstawą. potem lutownica w dłoń i lutujemy.
Na zdjęciu widać już efekt końcowy. Po tym zabiegu podłączamy bez obudowy czy dało efekt. U mnie po chwili 8 satelit. Jak już działa to składamy wszystko do kupy, najlepiej uszczelnić to silikonem. zamontować i cieszyć się że koszt naprawy = 0zł.

KrisW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2015, 07:53   #152
ceem
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-10-2013
Skąd: Poznań
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Ostatnio i mnie dopadło. Woda dostała się do środka, zrobiła zworę tak konkretną, że odparowały dwie nóżki scalaka... Nie było szans na naprawę, a scalak nie do kupienia.

Nabyłem więc nową antenkę ze znanego portalu. Pomyślałem jednak, że wolę ją mieć na wierzchu, więc... przerobiłem oryginalną stopkę, by zyskać nieco więcej miejsca i upchnąłem bebechy nowej anteny do środka. Efekt - dochodzi do 13 satelitów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zauważyłem, że sama antena w wersji ekonomicznej, jest prawie dwukrotnie większa niż oryginał, więc z pewnością ma większą skuteczność.
ceem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2015, 12:29   #153
prsp
ford::average
 
Avatar prsp
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-11-2007
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo Titanium MK5 kombi
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM z PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 64
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Witam.
Panowie pomóżcie proszę, bo nie wiem, jak sprawdzić, czy na końcu kabla GPS na konektorze, (pod stopką anteny) powinno być napięcie i jakie i w którym momencie?
Chodzi mi o to, czy silnik ma być wlączony, czy ma być wyznaczona jakaś trasa, jakie powinno być ustawienie navi itp?
Multimetrem posluguję się dość sprawnie i jak na razie zmierzyłem pod stopką anteny zaledwie 0,3V DC a zdaje się, że powinno być w przedziale 3-5V?
Może to być kabel oczywiście, ale bardziej podejrzewam uszkodzenie navi, która mogła paść po odłączeniu przedwczoraj aku, ale to na razie zgadywanka. Póki co nie mam wyjmaków, więc nie mogę pomierzyć na gnieździe.
prsp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2015, 19:42   #154
prsp
ford::average
 
Avatar prsp
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-11-2007
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo Titanium MK5 kombi
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM z PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 64
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Koledzy, nikt nie wie, nikt nie pomoże...?
prsp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2015, 18:59   #155
prsp
ford::average
 
Avatar prsp
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-11-2007
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo Titanium MK5 kombi
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM z PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 64
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

No i zrobione, znowu 10-11 satelitów -bardzo ciekawa usterka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
prsp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2015, 20:33   #156
rolnik1983
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-05-2015
Model: MKIV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Witam,
Zamierzam kupić ryżową antenę GPS z końcówką FAKRA i zamontować w słupku jak to radzili wszyscy, ale za bardzo nie wiem jak się do tego zabrać. Na pewno muszę wyciągnąć navi podpiąć nową antenę, ale jak ją teraz przeciągnąć do schowka??? no i dalej do słupka??? Czy muszę wymontować schowek??? Jak ktoś ma dokładniejsze zdjęcia niż zamieścili poprzednicy to byłbym wdzięczny za pomoc.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rolnik1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2015, 16:58   #157
basior87
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2014
Model: Mondeo MK4 Titanium X series 66
Silnik: 2.0 tdci 163KM
Rocznik: 2007
Postów: 186
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

U mnie też wystąpił taki problem. Wyciągając podstawę anteny zauważyłem że styk anteny gsp jest zaśniedziały. Wystarczyło wyczyścić w póki co wszytko chodzi jak należy.
basior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2015, 17:34   #158
beromir
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-02-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Witam!
Ja również mam problemy ze swoją anteną do Mondeo NX DVD, zakupilem na aukcji nową i zamierzam ją zamontować, ale mam problem...
Chodzi o demontaż konsoli wokół nawigacji, udalo mi się zdjąć cały tunel, problem jest z elementem, który przykręcony jest 4 śrubkami od góry i 2 od dołu, za nic nie mogę go wyjąć z zatrzasków, podważałem z każdej strony, czuć że coś go trzyma po bokach, nie chcialbym czegoś urwać, ktoś ma dla mnie jakąś poradę?
beromir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2015, 20:20   #159
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Konsolę środkową wyciągasz razem z radiem. Musisz mieć 4 specjalne wyjmaki do radia.
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2015, 19:11   #160
beromir
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-02-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Blaupunkt NX DVD i "znikanie" satelitow

Witam ponownie,
dziś dokończyłem instalację nowej anteny GPS (z Chin za 20zł), dzięki za poradę odnośnie wyjęcia konsoli "pgrob".
Antena zamontowana w podsufitce od strony pasażera, 6-9 satelit.
beromir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.