Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2015, 11:41   #351
marcink719
ford::average
 
Avatar marcink719
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Galaxy mk3, Focus mk1
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM, 2.0 SPI
Rocznik: 2007,2003
Postów: 171
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Cytat:
Napisał grodek75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście wiem, że z tym "pół metra za samochód jeszcze" to przenośnia z Twojej strony, ale pokazuje że chyba masz jakiś problem z tym ze kupiłeś auto w ubogiej wersji i chciałbyś żeby wyglądał jak np. Titanium za pół ceny.
Tak się nie da.
Tak i nie. Tak, bo faktycznie to co fabryczne dobrze wygląda, jako integralna część pojazdu, nie - bo cena nie jest współmierna do funkcjonalności i względnie lepszego wyglądu. Podam przykład - zamontowałem kamerę cofania w ramce tablicy, widać wprawdzie, że jest nieoryginalna, ale cena znacznie mniejsza, funkcjonalność podobna (pomijając skręcające linie na ekranie). Dodam, że oryginalna też wystaje spod podświetlenia tablicy, tak samo się brudzi i podobnie spełnia swoją funkcję. Jedynie kamery chowające się mogą być więcej warte. Poza tym własny montaż dodaje jeszcze jedną funkcjonalność - mogę ją włączyć kiedy chce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Możecie powiedzieć, że nie da się tylko na podstawie kamery parkować precyzyjnie - ja twierdzę, że można - kolorowe linie znacznie pomagają, ale tak czy inaczej, jeśli ktoś nie potrafi używać lusterek i mieć wyczucia, to żadne gadżety nie pomogą.

__________________
Ramka radia i kieszeń, półka S-max, Galaxy do sprzedania
Opony 225/50ZR17 2 sztuki
marcink719 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2015, 19:25   #352
Szym0n
ford::advanced
 
Avatar Szym0n
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Gorzów
Model: MK4 kombi TitaniumX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 460
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Jestem po montażu czujników VALEO 632000.
Czujniki przed montażem polakierowałem choć sprzedający twierdził że tego zestawu nie można malować.
Zaufałem tej informacji:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
oraz w instrukcji obłsługi dołączonej do czujników również piszą że można...
Czujniki Valeo od pewnego czasu mają nieco inną konstrukcję aby odprowadzić wodę w czasie deszczu i zapobiec wariowaniu podczas opadów (koledzy pisali również o tym w tym wątku).Ta "modernizacja" została zaznaczona na zdjęciu. Nie wiem czy to pomoże-zobaczymy w każdym razie w sprzedaży są jeszcze czujniki starego typu więc warto zwrócić na to uwagę.
Polecam zdjęcie zderzaka do montażu-po odkręceniu wszystkich śrub schodzi bez problemu i znacznie ułatwia montaż.
Dostępnych jest co najmniej 3 przepusty na wejście kablami (w podłodze) Sam montaż elektryczny to pikuś. Działają i cieszą kierowcę.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 632108.jpg (44.6 KB, 65 wyświetleń)
__________________
Było Mondeo MK 1 , MK2 i MK3
Jest: MK4 2.0 TDCi TitaniumX / Hyundai I30 1,6 CRDi
i będzie MONDEO

Ostatnio edytowane przez Szym0n ; 14-02-2015 o 19:31
Szym0n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2015, 09:12   #353
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,532
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Witam

1) Ja zakładałem czujniki LOGIC, takie jak w linku i jestem z nich bardzo zadowolony
(w zestawie są tulejki do montażu płaskiego i ukośnego)
tu w dobrej cenie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wyświetlacz montowany do podsufitki - wolę taki niż naklejany na deskę czy lusterko

Wyświetlacz mozemy zamontować nad przednią lub tylną szybą - najpierw montujemy wyświetlacz,
a potem ustalamy czy czujnik nr 1 ma byc po prawej czy po lewej stronie auta (aby ostrzeżenia wyświetlały się poprawnie)

2) opis montazu w linku:
( w hatchbacku, nie ma potrzeby demontażu zderzaka)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 15-02-2015 o 09:26
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2015, 21:02   #354
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Potwierdzam opinię Kolegi - logic są ok. Wyświetlacz idealnie pasuje nad lusterko wsteczne.
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2015, 17:59   #355
tiger02
ford::average
 
Avatar tiger02
 
Imię: TOMEK
Zarejestrowany: 19-01-2012
Skąd: SZCZECIN
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2,0 benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 141
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Robiłem u siebie wedle wskazówek Arturka i wszystko pięknie hullla
tiger02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2015, 17:49   #356
peter79
ford::advanced
 
Avatar peter79
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: KOL
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 TDCI 163ps
Rocznik: 2011
Postów: 267
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

kupiłem Logic zamontowałem w aso, już dwa czujniki wymienili i znowu piszczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. najgorsze jest to, że się przyzwyczaiłem i nie chce mi się znowu jechać do aso na reklamację
peter79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2015, 17:29   #357
focusgr
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Nekla WLKP
Model: VW Passat Alltrack
Silnik: 2,0 TDI 4MOTION
Rocznik: 2012
Postów: 58
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Czy ktoś wie gdzie jest przewód do podpięcia oryginalnego buzera pod tylne czujniki w polifcie?
Na prawym tylnym nadkolu nie ma, w podsufitce pod oświetleniem nie ma...
Czujniki już zamontowałem, instalacja podpieta, został tylko buzer...
focusgr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2015, 11:04   #358
krismk3
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-09-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 159
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

witam planuje zakup czujników logic 85 z samym buzerkiem i mam pytanie czy ktoś już to montował w poliftowym mk3 dobrze się spisują zamontowane w tej listwie w zderzaku??? chciałbym to zrobić w ASO na razie chcą coś około 680 zł z montażem pakować się w to czy negozjować jeszcze cenę??? jak się da
krismk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2015, 13:52   #359
pioternik
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 15-11-2007
Skąd: Piaseczno
Model: Focus MK1, Mondeo MK3, MK4, MK5
Silnik: PB 1.6 100 KM, ON 130 KM, ON 140->163 KM, ON 150->180 KM
Rocznik: 2015
Postów: 12
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Cytat:
Napisał focusgr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś wie gdzie jest przewód do podpięcia oryginalnego buzera pod tylne czujniki w polifcie?
Na prawym tylnym nadkolu nie ma, w podsufitce pod oświetleniem nie ma...
Czujniki już zamontowałem, instalacja podpieta, został tylko buzer...
Zielono-brązowy przewód świateł cofania znajdziesz z lewej strony bagażnika w dość sporej rozmiarów kostce przy bezpiecznikach (oczywiście konieczny jest wcześniejszy demontaż tapicerki nadkola). Tak przynajmniej jest w moim poliftowym kombiaku.
Jedna uwaga - takich samych kabelków w tej kostce jest kilka. Obawiam się, że właściwy znajdziesz najszybciej metodą prób i błędów. Ja sobie podpiąłem tymczasowo zasilanie centralki czujników cofania i wyświetlacz z buzerem. Przewód masowy podłączyłem do pobliskiej masy (swoją drogą całkiem dobre miejsce do przykręcenia uchwytu do ww. centralki - ja kupiłem często polecane na tym forum czujniki LOGIC model PM165) a "plusikiem" szukałem właściwego przewodu.
P.S. Nie zapomnij włączyć zapłonu i wstecznego przed rozpoczęciem poszukiwań Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pioternik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2015, 14:01   #360
focusgr
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Nekla WLKP
Model: VW Passat Alltrack
Silnik: 2,0 TDI 4MOTION
Rocznik: 2012
Postów: 58
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Wszystko się zgadza z tym ze ja zakładałem oryginalną wiązkę z ori czujnikami i modułem pod istniejącą juz w aucie instalację. Musze ją aktywować ale potrzebuje jeszcze podpiąć ori buzzer. Dziś zadzwoniłem do serwisu i sami nie wiedzieli. Usłyszałem info ze jak nie ma na prawym nadkolu to może zamiast buzzera dźwięk idzie na głośniki z radia. Ale nigdzie nie potwierdził em tej informacji w necie.

Już OK. Mam potwierdzenie w innym temacie że zamiast buzzera sygnał może iść na głośniki.

Ostatnio edytowane przez focusgr ; 06-03-2015 o 14:34
focusgr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujniki , mk4 , mondeo , parkowania



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.