Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2014, 18:35   #241
mmisza
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2011
Skąd: ŚLĄSK
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 182 PS powered by tedi_k :D
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Cytat:
Napisał mmisza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prawdopodobnie aby mieć większą siłę przebicia będę potrzebował kilku takich Foczek więc gorąca prośba do Was o przesłanie na priva numerów VIN samochodów w których ten problem został zauważony ( siła w kupie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

Pozdrawiam

MiszA
Koledzy - przypominam wszystkim zainteresowanym o powyższym.

mmisza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2015, 07:53   #242
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Jak tam Panowie temat z buczącymi i słabnącymi silnikami się zakończył ?Udało Wam się ostatecznie rozwiązać problemy ? Pytam, bo u mnie sporadycznie taki efekt występuje, mam FF3 1.6 105KM z 2011 r. Czy aktualizacja oprogramowania rzeczywiście coś pomaga. Będę wdzięczny za podpowiedź.

Pozdrawiam.
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2015, 10:20   #243
mmisza
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2011
Skąd: ŚLĄSK
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 182 PS powered by tedi_k :D
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Cześć kolego,

Nie mam dla Ciebie dobrej wiadomości - ja i jeszcze jeden kolega z forum w związku z wciąż występującymi problemami sprzedaliśmy nasze samochody. Serwis przez 3 lata nie mógł sobie poradzić ( i nie poradził sobie do tej chwili z tą usterką - niedawno kolega miał zastępczego focusa i bez problemów wywołałem ten babol, a samochód był z 2014 roku więc wnoszę że "olali temat" :/. Ten kto się zorientował że coś jest nie tak jest zbywany kolejnymi wizytami w serwisie z których nic nie wynika ). Albo się przyzwyczaj albo jeśli masz budżet sprzedaj fokę i kup z innym silnikiem albo zmień markę.

Pozdrawiam

MiszA
mmisza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2015, 14:30   #244
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Cytat:
Napisał mmisza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć kolego,

Nie mam dla Ciebie dobrej wiadomości - ja i jeszcze jeden kolega z forum w związku z wciąż występującymi problemami sprzedaliśmy nasze samochody. Serwis przez 3 lata nie mógł sobie poradzić ( i nie poradził sobie do tej chwili z tą usterką - niedawno kolega miał zastępczego focusa i bez problemów wywołałem ten babol, a samochód był z 2014 roku więc wnoszę że "olali temat" :/. Ten kto się zorientował że coś jest nie tak jest zbywany kolejnymi wizytami w serwisie z których nic nie wynika ). Albo się przyzwyczaj albo jeśli masz budżet sprzedaj fokę i kup z innym silnikiem albo zmień markę.

Pozdrawiam

MiszA
MiszA, czyli wizytę na aktualizację oprogramowania można sobie odpuścić ?
Z tego co prześledziłem Twoje posty, to wywoływałeś efekt "buczenia" poprzez włączanie i wyłączanie ogrzewania przedniej szyby ? Czy jest jakaś opcja, żeby samemu odłączyć to ogrzewanie ?

Wyczytałem w instrukcji, że ogrzewanie samoistnie startuje na chwilę poniżej +5C.

Tak z ciekawości, jakie było ostateczne stanowisko serwisu?

Pozdrawiam.
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2015, 19:38   #245
mmisza
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2011
Skąd: ŚLĄSK
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 182 PS powered by tedi_k :D
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Cytat:
Napisał rychlakdesign Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MiszA, czyli wizytę na aktualizację oprogramowania można sobie odpuścić ?
Z tego co prześledziłem Twoje posty, to wywoływałeś efekt "buczenia" poprzez włączanie i wyłączanie ogrzewania przedniej szyby ? Czy jest jakaś opcja, żeby samemu odłączyć to ogrzewanie ?

Wyczytałem w instrukcji, że ogrzewanie samoistnie startuje na chwilę poniżej +5C.

Tak z ciekawości, jakie było ostateczne stanowisko serwisu?

Pozdrawiam.
IMHO możesz nie jechać ( chyba że autko masz na gwarancji wówczas nic to nie kosztuje oprócz straconego czasu ). Szyba jest podzielona na dwie niezależnie zabezpieczone połówki i można sobie wyłączyć połowę pasażera i to "załatwia" temat ( wyciągnij bezpiecznik i po sprawie ) - tak sobie poradziłem kiedy serwis kombinował co zrobić dalej. Co do stanowiska serwisu to oficjalne było takie że każdorazowo kiedy odbierałem samochód potwierdzałem jego sprawność podpisem na protokole i to ich chroni przed tego typu akcjami - a nie oficjalnie kiedy historia zatoczyła koło i nawet FORD Polska rozłożył ręce zaczęliśmy rozmawiać o odkupieniu samochodu ( nie mogę powiedzieć że nic nie robili bo naprawdę mnóstwo rzeczy zostało wymienione nie mniej jednak efekt końcowy był jaki był )

Finalnie dostałem dobrą cenę za swoją używkę + duży upust od dealer-a + upust od Ford Polska na nowy egzemplarz ( 1.6 EB 150 ) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Pozdrawiam

MiszA
mmisza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2015, 19:53   #246
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Cytat:
Napisał mmisza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
IMHO możesz nie jechać ( chyba że autko masz na gwarancji wówczas nic to nie kosztuje oprócz straconego czasu ). Szyba jest podzielona na dwie niezależnie zabezpieczone połówki i można sobie wyłączyć połowę pasażera i to "załatwia" temat ( wyciągnij bezpiecznik i po sprawie ) - tak sobie poradziłem kiedy serwis kombinował co zrobić dalej. Co do stanowiska serwisu to oficjalne było takie że każdorazowo kiedy odbierałem samochód potwierdzałem jego sprawność podpisem na protokole i to ich chroni przed tego typu akcjami - a nie oficjalnie kiedy historia zatoczyła koło i nawet FORD Polska rozłożył ręce zaczęliśmy rozmawiać o odkupieniu samochodu ( nie mogę powiedzieć że nic nie robili bo naprawdę mnóstwo rzeczy zostało wymienione nie mniej jednak efekt końcowy był jaki był )

Finalnie dostałem dobrą cenę za swoją używkę + duży upust od dealer-a + upust od Ford Polska na nowy egzemplarz ( 1.6 EB 150 ) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Pozdrawiam

MiszA
MiszA dzieki za info. Proszę podpowiedz mi jak możesz, który bezpiecznik wyjąć i gdzie go szukać i też tak załatwię temat. Ogrzewania przedniej szyby wogóle nie używam (auto garażowane).

Z góry dzięki za info.
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2015, 20:13   #247
mmisza
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2011
Skąd: ŚLĄSK
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 182 PS powered by tedi_k :D
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Cytat:
Napisał rychlakdesign Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MiszA dzieki za info. Proszę podpowiedz mi jak możesz, który bezpiecznik wyjąć i gdzie go szukać i też tak załatwię temat. Ogrzewania przedniej szyby wogóle nie używam (auto garażowane).

Z góry dzięki za info.
Bezpieczniki znajdują się po prawej stronie wewnątrz komory silnika ( stojąc "na wprost do samochodu po otwarciu maski ). Na stronie 208 instrukcji obsługi ( do pobrania ze strony Ford-a ) masz to ładnie narysowane ( bezpieczniki 40A - F14 i F16 odpowiadają za grzanie przedniej szyby ).

Pozdrawiam

MiszA
mmisza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2015, 20:22   #248
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Cytat:
Napisał mmisza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bezpieczniki znajdują się po prawej stronie wewnątrz komory silnika ( stojąc "na wprost do samochodu po otwarciu maski ). Na stronie 208 instrukcji obsługi ( do pobrania ze strony Ford-a ) masz to ładnie narysowane ( bezpieczniki 40A - F14 i F16 odpowiadają za grzanie przedniej szyby ).

Pozdrawiam

MiszA
Właśnie w międzyczasie sięgnąłem po instrukcję i już wyjąłem F14 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki jeszcze raz za poświęcony czas i poradę.
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2016, 14:00   #249
agressorus
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-01-2016
Skąd: Tarnów
Model: Ford Focus MK 3
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2012
Postów: 192
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

Panowie mam to samo z zimnym silnikiem u mnie w foce z 2012 r, na zagrzanym i w porze letniej jest duzo lepiej, mówicie ze aktualizacja softa naprawia ten problem? pytalem w fordzie 250 zł za to biorą
ps. u mnie wyjęcie bezpiecznika f 14 powoduje brak mozliwosci uruchomienia samochodu i choinke na pulpicie

Ostatnio edytowane przez agressorus ; 20-04-2016 o 15:49
agressorus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2016, 13:13   #250
agressorus
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-01-2016
Skąd: Tarnów
Model: Ford Focus MK 3
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2012
Postów: 192
Domyślnie Odp: praca zimnego silnika

nikt sie nie wypowie???
agressorus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.