Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2015, 08:42   #31
bruneros
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-02-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 2.0 TDCI Ghia
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 203
Domyślnie Odp: Jakie dywaniki gumowe?

Cytat:
Napisał pgrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie również Petex-y nie pasują. Mają otwory w innych miejscach.
Być może rzeczywiście przedlifty i polifty maja mocowania w różnych miejscach.
tylko ze z tego co pamietam, zaden sprzedawca nie rozroznia tych dywaników na przed i po-liftowe. nawet na wytłoczeniu jest mondeo 2007-

fabrczyne stopery mondeo są przekręcane, a te petexowe wciskane...

bruneros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2015, 13:57   #32
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Jakie dywaniki gumowe?

Cytat:
Napisał pgrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Być może rzeczywiście przedlifty i polifty maja mocowania w różnych miejscach.
No nie być może a z pewnością. Można dostać Petex-y do poliftów ale to graniczy z cudem, bo jak napisał bruneros sprzedawcy ich nie rozróżniają.
Moja ładniejsza połowa "załatwia" w sensie dziurawi każdy dywanik w pół roku obcasem. Oryginały fordowskie mają już 8 miesięcy i na razie śladu po obcasiku brak. Wolę zapłacić trochę więcej za oryginały i dłużej się nimi cieszyć. Szczególnie, że kupuję tylko na przód, gdzyż tył wytrzymuje cały "żywot" samochodu.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2015, 21:44   #33
kolacja
ford::average
 
Avatar kolacja
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 14-02-2012
Skąd: mazowieckie
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI -> 150KM, 394Nm
Rocznik: 2008
Postów: 79
Domyślnie Odp: Jakie dywaniki gumowe?

Czy słyszeliście coś o dywanikach gumowych do naszych MK4 ale w kolorze beżowym, mam jasne wykładziny i chciałbym jasne wycieraczki gumowe.
kolacja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2015, 07:12   #34
basior87
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2014
Model: Mondeo MK4 Titanium X series 66
Silnik: 2.0 tdci 163KM
Rocznik: 2007
Postów: 186
Domyślnie Odp: Jakie dywaniki gumowe?

Cytat:
Napisał kolacja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy słyszeliście coś o dywanikach gumowych do naszych MK4 ale w kolorze beżowym, mam jasne wykładziny i chciałbym jasne wycieraczki gumowe.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Ja zamówiłem takie tylko że czarne i idą już 3tyg. Dzisiaj maja dotrzeć. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Dzisiaj dotarły moje dywaniki z Rezaw-plast i są już zamontowane. Mam kilka spostrzeżeń. Guma dobrej jakości i nie śmierdzi (nawet pachnie), dywaniki przylegają dobrze, ale myślałem że będzie lepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Troszkę dziwne że trzeba odcinać uchwyty na których wisiały wycieraczki, Chwile trzeba się pomęczyć żeby wyglądało to schludnie. Jedyną wadą jaką zauważyłem to stopery. Ich umiejscowienie takie same jak oryginalne, ale są zupełnie inne więc musiałem ściągnąć stare i zamontować nowe. Dość ciężko wycina się otwory w dywanikach w które montuje się stopery. Poza tym samo zamocowanie stopera do wykładziny jest lekko mówiąc liche ( Plastikowa śruba w dużym łebkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Po prostu wkręca się je we wykładzinę, a po zamontowaniu samych dywaników słabo trzymają. To tyle. Jak znajdę chwile to zrobię zdjęcia jak to wygląda.

Ostatnio edytowane przez basior87 ; 16-01-2015 o 16:35
basior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2015, 08:19   #35
bruneros
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-02-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 2.0 TDCI Ghia
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 203
Domyślnie Odp: Jakie dywaniki gumowe?

gdyby ktos jednak myslal o zakupie petexów, to jednak odradzam. (komplet dywanikow za ok. 100 zł). po założeniu ich jesienią (czyli jakies 5 miesiecy uzytkowania) dzisiaj spojrzalem a w miejscu gdzie opiera się noga pod gazem dywanik jest totalnie wytarty - starte kostki, guma w tym miejscu jest ultra cienka, i zrobienie sie dziury to kwestia chwili...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bruneros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2015, 10:59   #36
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: Jakie dywaniki gumowe?

A ja bym tak nie uogólniał, bo u mnie po 2 latach używania na Petex`ach śladów zużycia brak. A oryginały Forda po roku wyglądały "jak idź stąd i nie wracaj".
Nie ma reguły, zależy jakie kto buty nosi, czy jeździ głównie w trasie czy w mieście, czy ma automatyczną czy manualną skrzynię i jak używa gazu i hamulca. Dużo zmiennych jest w takich wypadkach.
Poza tym z tego co widać na Twoim zdjęciu to jakoś dziwnie masz ten dywanik ułożony - miejsce "wzmocnione" gdzie guma jest ewidentnie grubsza jest u Ciebie pod pedałami, a nie pod nogami. U mnie to inaczej wypada i chyba fakt, że mam automata nie ma tu wielkiego wpływu, bo pomijając wielkość pedału hamulca lokalizacja jest taka sama...
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford

Ostatnio edytowane przez grodek75 ; 18-02-2015 o 11:03
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2015, 22:03   #37
kolacja
ford::average
 
Avatar kolacja
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 14-02-2012
Skąd: mazowieckie
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI -> 150KM, 394Nm
Rocznik: 2008
Postów: 79
Domyślnie Odp: Jakie dywaniki gumowe?

Rezaw-Plast przysłał do mnie wiadomość:

Uprzejmie informujemy, że w związku dużym zainteresowaniem dywanikami w kolorze beżowym, uruchomiliśmy opcję produkcji na zamówienie. Jeżeli wciąż jest Pan zainteresowany dywanikami beżowymi do Forda Mondeo, to pragniemy poinformować, że istnieje możliwość wyprodukowania dla Pana dywaników na zamówienie. Zastrzegamy, że czas realizacji zamówienia może potrwać do 14 dni od daty otrzymania płatności na nasze konto.

Posiadamy w swojej ofercie:

Dywaniki podłogowe:

Ford Mondeo IV 06/2007 - 2014
4-szt
200605/B – Cena 140,00zł

Bagażnik gumowy
Ford MONDEO Kombi wersja z kołem zapasowym (pełnowymiarowe)
2007 - 2014
230424 – Cena 164,00zł
Ford MONDEO Kombi wersja z kołem dojazdowym (niepełnowymiarowe)
2007 - 2014
230441 – Cena 171,00zł
kolacja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2015, 09:59   #38
pioternik
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 15-11-2007
Skąd: Piaseczno
Model: Focus MK1, Mondeo MK3, MK4, MK5
Silnik: PB 1.6 100 KM, ON 130 KM, ON 140->163 KM, ON 150->180 KM
Rocznik: 2015
Postów: 12
Domyślnie Odp: Jakie dywaniki gumowe?

Cytat:
Napisał kolacja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...

Posiadamy w swojej ofercie:

...
Bagażnik gumowy
...
Ford MONDEO Kombi wersja z kołem dojazdowym (niepełnowymiarowe)
2007 - 2014
230441 – Cena 171,00zł
Jako, że akurat poszukuję gumki zabezpieczającej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kufer w moim kombiaku, zainteresowałem się ofertą REZAW-PLASTu.
Odkryłem, że zamawiając ten sam towar przez ich stronę, zakup wychodzi nieco taniej.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Po doliczeniu kosztów przesyłki zapłacimy 156,02 zł (przesyłka kurierem DPD z opcją wcześniejszej wpłaty).
pioternik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2015, 12:06   #39
kolacja
ford::average
 
Avatar kolacja
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 14-02-2012
Skąd: mazowieckie
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI -> 150KM, 394Nm
Rocznik: 2008
Postów: 79
Domyślnie Odp: Jakie dywaniki gumowe?

Zobacz, że ceny dotyczą koloru beżowego, a nie czarnego.
kolacja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2015, 12:51   #40
pioternik
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 15-11-2007
Skąd: Piaseczno
Model: Focus MK1, Mondeo MK3, MK4, MK5
Silnik: PB 1.6 100 KM, ON 130 KM, ON 140->163 KM, ON 150->180 KM
Rocznik: 2015
Postów: 12
Domyślnie Odp: Jakie dywaniki gumowe?

Fakt
Niedopatrzenie
Moja kulpa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pioternik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.