Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2015, 09:46   #11
lis_ulicy
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jaki silnik najlepszy do miasta?

Cytat:
Napisał nabuchodonozor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bravo... 1,8 da ciut więcej frajdy zwlaszcza w kombi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy jak kupię 1,8 benzyna - zmieszcze sie w 9l / 100km?

Bump:
Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zakładasz następny temat , w jednym temacie nie mogłeś sie doczekać odpowiedzi to bach następy temat.
Poczytaj troche forum.
czytałem juz nie jeden temat, napisałem w dwóch i ani grama odpowiedzi. To nie jest 1 forum na jakim jestem i z doswiadczenia ( nie tylko mojego) wiem ze jakbym z na początku nie napisał dlaczego założyłem nawy temat to Ty i Tobie podobni a w szczególności moderator mielibyście pretensje do tego ze jest on założony. Skończyło by sie to zablokowaniem.
Nie martwię się, na forum VW Polo jest tragedia z tamtymi administratorami ponieważ tam co 2 temat jest blokowany bez podania przyczyny. Nie tylko ja to zauważyłem. Ktoś powie, że takim zachowaniem dbaja o porządek - byc może ale tylko w forumowiczach zaawansowanych bo nowych to odstrasza i nie piszą a potem każdy sie dziwi ze forum nie pomaga i mało kto tam wchodzi.

Bump:
Cytat:
Napisał Endriu1.8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miasto, miastu nie równe. Tak samo jak jazda po nim.
Jedni jeżdżą 5km do pracy i 5km powrót. Plus jakieś zakupy kolejne 5km raz w tygodniu.
Inni po mieście robią dziennie po 100km.
Każdy silnik bierze olej! Jeśli ktoś twierdzi inaczej, to albo nie ma pojęcia, albo kłamie.

Najpierw odpowiedz sobie do czego ma Ci służyć auto, a dopiero później dobieraj rodzaj paliwa i moc.

Jeśli nie planujesz większych przebiegów, to lepiej zastanowić się nad zakupem tańszego starszego modelu.
główne moje trasy to będą właśnie 5 km do pracy, do sklepy itp. dwa razy w roku wyjazd na wakacje. W takim razie benzyna (niekoniecznie w gazie). Myślę o 2,0 ale ponoć paliwożerne.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2015, 12:04   #12
Endriu1.8
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-12-2014
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8TDDi
Rocznik: 2004
Postów: 22
Domyślnie Odp: Jaki silnik najlepszy do miasta?

W takim razie kup sobie MK1 za 5tyś i będziesz miał wystarczające auto.
Jak kupisz samochód za 20k, żeby jeździł maks 8000km rocznie, to zapłacisz więcej niż za jazdę taxi. Nim przejedziesz 20000km auto straci połowę na swojej wartości, więc, albo będziesz jeździł nim z 10lat, albo zmarnujesz kasę.

No chyba, że chcesz nieco młodsze auto z odświeżonym wyglądem, to co innego.
Endriu1.8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2015, 14:59   #13
_Big_Mac_
ford::advanced
 
Avatar _Big_Mac_
 
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 ecoboost 150 @ 182
Rocznik: 2013
Postów: 242
Domyślnie Odp: Jaki silnik najlepszy do miasta?

Cytat:
Napisał lis_ulicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy jak kupię 1,8 benzyna - zmieszcze sie w 9l / 100km?
Zależy jakie miasto i jak jeździsz. Ja we Wrocławiu robiłem 10l/100 jak miałem wolnossące 1.6. Teraz mam doładowane 1.6 i też robie 10. Jak miałem wolnossące 2.0 w Lagunie to robiłem 12-13.

Ale Wrocław to najbardziej zakorkowane miasto w Polsce...
_Big_Mac_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2015, 16:53   #14
lis_ulicy
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jaki silnik najlepszy do miasta?

Cytat:
Napisał _Big_Mac_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zależy jakie miasto i jak jeździsz. Ja we Wrocławiu robiłem 10l/100 jak miałem wolnossące 1.6. Teraz mam doładowane 1.6 i też robie 10. Jak miałem wolnossące 2.0 w Lagunie to robiłem 12-13.

Ale Wrocław to najbardziej zakorkowane miasto w Polsce...
spoko, dzieki za konkretna informacjeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam juz pewne rozeznanie - teraz tylko czekac na okazje od 1 właścicielaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum......

Bump:
Cytat:
Napisał _Big_Mac_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zależy jakie miasto i jak jeździsz. Ja we Wrocławiu robiłem 10l/100 jak miałem wolnossące 1.6. Teraz mam doładowane 1.6 i też robie 10. Jak miałem wolnossące 2.0 w Lagunie to robiłem 12-13.

Ale Wrocław to najbardziej zakorkowane miasto w Polsce...
spoko, dzieki za konkretna informacjeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam juz pewne rozeznanie - teraz tylko czekac na okazje od 1 właścicielaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum......
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2015, 00:19   #15
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jaki silnik najlepszy do miasta?

Cytat:
Napisał _Big_Mac_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale Wrocław to najbardziej zakorkowane miasto w Polsce...
No właśnie. Miasto miastu nierówne a i trasa trasie nierówna. Mi na mojej trasie do roboty we Wro z Psiego Pola na Kozanów 13km, moje stare mondeo MK3 2.0 TDCi paliło maaaax 6,5 litra zimą. Pracowałem zazwyczaj ~7-~15. Kiedyś jeździłem na Oporów Polo 1.3Pb z Biskupina i paliło mi 9,5-10. W podobnym czasie kolega jeździł Polo 1.6 niemal identyczną trasę i też mieścił się w dyszce. Mam szwagra (Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. uwielbiam szwagrów) który mówi, że mu pali wszytko ile wleje. Można się uśmichnąć ale jest w tym sporo racji! Jak podjedziesz do biedry 2km na zimym silniku to w focusie 1.4 nie zamkneisz się w 14l/100km. Dzisiaj jeżdże S-Maxem 2.2 TDCi i niemal nie zjeżdżam z autostrady i średnie z ostatnich 30kkm mam 10.44 l/100km. Jak żona wsiądzie to w 8l się zamyka. Życie. Szukaj benzyny. A czy 2.0 czy 1.8 czy 1.6 to mneijszy problem. W tych rocznikach to już stan i nie za duże przelatanie się liczy. Byle nie 1.4!
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2015, 18:17   #16
Przema
ford::average
 
Avatar Przema
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 04-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk6 van/Courier Turneo
Silnik: 1,4 68KM/1,0B 100KM
Rocznik: 2008/2017
Postów: 87
Domyślnie Odp: Jaki silnik najlepszy do miasta?

z tym spalaniem w małych motorkach na krótkich dystansach się nie zgodzę

jak sprzedałem mundka to jeżdżę często foką i nie zauważyłem żeby spalanie jakoś wzrosło jak dojeżdżam do sklepu, fakt że częściej jeżdze dalej a auto zawsze wstawiam do garażu, więc wystygnąć nie zdąży przez kilkugodzinny postój, ale... przy v6 to było widać, choć też tak robiłem z garażem
__________________
było: polo mk1/106 mk2/stilo/st220/... jest: courier tourneo i doblo mk2
klinikablasku.pl

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 08-01-2015 o 20:07
Przema jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2015, 12:09   #17
mefkm
ford::average
 
Avatar mefkm
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK4 Titanium aut.
Silnik: Duratorq 2.0L 143PS
Rocznik: 09.2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: Jaki silnik najlepszy do miasta?

moja żonka dojeżdża do pracy mazdą 2 1,4l 80KM Pb (silnik i wygląd zaczerpnięty z fusiona), robiąc w cyklu mieszanym (większość trasy poza miastem) ok 30km dziennie, spalanie wyszło aż 7,5l/100km

wcześniej jezdziła oplem corsą B z silnikiem 1,0 i wówczas spalanie wynosiło 5,6-6l/100km, zatem mogę potwierdzić, że 1,4 są strasznie paliwożerne

jeździłem trochę tą mazdą i w 8 nie potrafiłem się zmieścić.

Ostatnio edytowane przez mefkm ; 09-01-2015 o 12:11
mefkm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2015, 14:14   #18
lis_ulicy
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jaki silnik najlepszy do miasta?

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie. Miasto miastu nierówne a i trasa trasie nierówna. Mi na mojej trasie do roboty we Wro z Psiego Pola na Kozanów 13km, moje stare mondeo MK3 2.0 TDCi paliło maaaax 6,5 litra zimą. Pracowałem zazwyczaj ~7-~15. Kiedyś jeździłem na Oporów Polo 1.3Pb z Biskupina i paliło mi 9,5-10. W podobnym czasie kolega jeździł Polo 1.6 niemal identyczną trasę i też mieścił się w dyszce. Mam szwagra (Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. uwielbiam szwagrów) który mówi, że mu pali wszytko ile wleje. Można się uśmichnąć ale jest w tym sporo racji! Jak podjedziesz do biedry 2km na zimym silniku to w focusie 1.4 nie zamkneisz się w 14l/100km. Dzisiaj jeżdże S-Maxem 2.2 TDCi i niemal nie zjeżdżam z autostrady i średnie z ostatnich 30kkm mam 10.44 l/100km. Jak żona wsiądzie to w 8l się zamyka. Życie. Szukaj benzyny. A czy 2.0 czy 1.8 czy 1.6 to mneijszy problem. W tych rocznikach to już stan i nie za duże przelatanie się liczy. Byle nie 1.4!
spokoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poszukam 2,0 bądź 1,8Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.