Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2014, 23:08   #111
dariuszk24
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: United Kingdom
Model: MK III GHIA,MK4 Titanium
Silnik: obydwa 2.0 benzyna
Rocznik: 2002 i 2009
Postów: 304
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

tez mam luzy ,ale cene maja taka ze ze zlota wyjdzie taniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))

dariuszk24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2014, 15:13   #112
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,764
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

też miałem luzy i trafiła mi się okazja na znanym portalu aukcyjnym i kupiłem cały kompletny fotel bez luzów za 200 pln i po zmianie tapicerki mam wreszcie spokój.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2014, 18:26   #113
memphis
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 06-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: MK4
Silnik: dobry
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Powiem tak – kupiłem od Swiergusa podkładki, wyprodukowałem dodatkowe sam. Wyrzuciłem te wszystkie słabe czerwone podkładki (jest ich 8 na fotel), rozwierciłem dziury i osadziłem swoje podkładki, zakręciłem mocno oraz skleiłem klejem (Versachem do metalu 2-składnikowy).

Wszystko ok... i teraz poszła mi zębatka silnika fotela, inżynierzy (tak inżynierzy) z czarującego Forda wymyślili że osadzą plastikową zębatkę na metalowej śrubie, napędzaną metalowym wałkiem z silnika... Na szczęście widzę, że nie jestem pierwszy i na portalu aukcyjnym są takie zębatki zrobione porządnie - metalowe.

Niestety mam ciężką dupę i każde luzy fotela momentalnie (w ciągu 15 kkm) wybieram.

Powiem szczerze, że podsumowując różne przypadki i "usterki" w moim Fordzie to za te fotele naprawdę komuś należy się*duża kotwica i skok z mostu.
memphis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2014, 18:06   #114
Biały85
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-10-2014
Model: Mondeo MKIV TITANIUM
Silnik: 2.0 Duratorq TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 15
Question Odp: Luzy elektrycznego fotela

Cytat:
Napisał swiergus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie koledzy chciałbym wam przedstawić zestaw naprawczy fotela mojego autorstwa i naprawdę się sprawdził w moim MK4.
Mój fotel nie pukał tylko się bujał jak łódka na morzu. Po rozkręceniu dolnej części fotela w drobny mak moim oczom ukazały się zdezelowane jak i kompletnie wytarte pomarańczowe pierścienie o jakich już wspominaliście w postach wcześniej.
Długo się nie zastanawiając postanowiłem wykonać takie tulejki z metalu a nie z aluminium jak oryginał. Poniżej fotki mojego zestawu naprawczego.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany mogę wykonać taki zestaw na zamówienie.
Chciałbym również wspomnieć o tym iż trzeba będzie rozwiercić aktualne dziury na minimalnie większe ale śruba pozostanie taka sama.
Koledzy, na pewno ktoś mierzył średnicę oryginalnego otworu w płozie. Czy może ktoś ją podać na forum?
Będę niezmiernie wdzięczny, gdyż zamówiłem sobie w tokarni tulejki, które okazały się prawie idealne, jednak nadal mam lekki luz pomiędzy płozą a tuleją.
Moje tulejki zostały wykonane na równe 15mm (wymiar od strony płozy), bo wydawało mię że moja suwmiarka nie przekłamuje. Niestety jest inaczej.

Sądzę, że mogłem się pomylić o ok. 0,6mm, ale wolę się upewnić, dlatego proszę o podanie wymiaru z dokładnością do 0,1mm jeżeli to możliwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Mam zamiar dorobić nowe tuleje, aby weszły dosłownie na wcisk. Chyba tylko wtedy pozbędę się raz na zawsze tego denerwującego bujania fotela.

Ostatnio edytowane przez Biały85 ; 15-11-2014 o 18:26
Biały85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2014, 20:19   #115
memphis
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 06-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: MK4
Silnik: dobry
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Cytat:
Napisał Biały85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moje tulejki zostały wykonane na równe 15mm (wymiar od strony płozy), bo wydawało mię że moja suwmiarka nie przekłamuje. Niestety jest inaczej.

Sądzę, że mogłem się pomylić o ok. 0,6mm, ale wolę się upewnić, dlatego proszę o podanie wymiaru z dokładnością do 0,1mm jeżeli to możliwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Mam zamiar dorobić nowe tuleje, aby weszły dosłownie na wcisk. Chyba tylko wtedy pozbędę się raz na zawsze tego denerwującego bujania fotela.
I tak jest, musiałeś się coś grubo pomylić. Średnica walca śruby to 14mm, ja dobierałem grubość ścianki tulejki do 1mm czyli łączna wychodziła 16mm. Otwór w płozie rozwiercałem wiertłem 16mm. Niektóre tulejki musiałem delikatnie wbijać albo wchodziły razem z wkręcaniem śruby.

Ostatnio edytowane przez memphis ; 15-11-2014 o 20:22 Powód: brak
memphis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2014, 22:26   #116
Biały85
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-10-2014
Model: Mondeo MKIV TITANIUM
Silnik: 2.0 Duratorq TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Cytat:
Napisał memphis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tak jest, musiałeś się coś grubo pomylić. Średnica walca śruby to 14mm, ja dobierałem grubość ścianki tulejki do 1mm czyli łączna wychodziła 16mm. Otwór w płozie rozwiercałem wiertłem 16mm. Niektóre tulejki musiałem delikatnie wbijać albo wchodziły razem z wkręcaniem śruby.
Widzisz, ja mierzyłem otwór płozy ale bez wymontowywania fotela. Wg. mnie ma on równe 15mm, takie też tulejki dorobiłem. Czyli pobrałem średnicę 14mm ze śruby i dodałem 0,5mm ściankę tulei, co razem daje równe 15mm. Więc teoretycznie nie powinno być luzu pomiędzy tuleją a otworem, który jednak jest. Na leżąco tam jest bardzo słaby dostęp, i stąd za pewne niedoszacowanie. Sądzę, że jak wykonam ściankę tulei o grubości 0,8mm, luz w końcu zniknie (razem otrzymam 15,6mm). Dlatego prosiłem o dokładny wymiar (od kogoś kto miał wymontowany fotel).
Zaznaczam, że nie chcę rozwiercać otworów do 16mm, tylko wsunąć do fabrycznych na wcisk.
Biały85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2014, 22:35   #117
memphis
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 06-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: MK4
Silnik: dobry
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Cytat:
Napisał Biały85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sądzę, że jak wykonam ściankę tulei o grubości 0,8mm, luz w końcu zniknie (razem otrzymam 15,6mm). Dlatego prosiłem o dokładny wymiar (od kogoś kto miał wymontowany fotel).
Zaznaczam, że nie chcę rozwiercać otworów do 16mm, tylko wsunąć do fabrycznych na wcisk.
Niestety nie pomogę w takim razie. Przypuszczam, że oryginalne "podkładki" są grubości max. 0,3mm, więc faktycznie na 14,6-14,7mm powinien być otwór.

Do pomiarów to powiem Ci, że najłatwiej wykręcić tylną, zewnętrzną śrubę. Przesuwasz fotel na maxa do przodu i podnosisz również na maxa do góry. Masz wtedy łatwy dostęp do najbardziej newralgicznej śruby całego fotela – to ona i jej odpowiednik po drugiej stronie robią najwięcej luzu.
memphis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2014, 17:14   #118
Kumek40
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2014
Skąd: Skierniewice/Łódź
Model: MK IV
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2009
Postów: 93
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Też mnie dopadło kołysanie fotela. Mam pytanie . Chcę zdemontować tą plastikową osłonę w której jest pokrętło regulujące oparcie i przycisk góra/dół . Jak wyjąć to pokrętło ? Da się to siłą wyciągnąć i co z przyciskiem góra dół?
Kumek40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2014, 22:18   #119
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Pokrętło regulacji oparcia wyciągasz na siłę, odkręcasz jedną śrubkę torx od spodu, wyciągasz cały plastikowy boczek fotela, wypinasz przycisk regulacji fotela góra/dół. To wszystko.
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2014, 10:23   #120
Olek
ford::advanced
 
Avatar Olek
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 26-02-2004
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK5 - HB
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Luzy elektrycznego fotela

Cytat:
Napisał pgrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pokrętło regulacji oparcia wyciągasz na siłę, odkręcasz jedną śrubkę torx od spodu, wyciągasz cały plastikowy boczek fotela, wypinasz przycisk regulacji fotela góra/dół. To wszystko.
Wcześniej fotel max do przodu i max w górę. Będzie łatwiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ta śrubka torx to jest od spodu ale z tyłu fotela.
__________________
Ford Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM, TITANIUM, KOMBI
Ford Fiesta MK6 1.4 Benzyna, śliczna, dla żonki
Olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.