Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2014, 22:22   #1031
dawid
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: Grudziądz
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 180
Domyślnie Odp: Nowy model ( MK V ?? )

W polsce to sie nazywa postaw sie a nie daj sie :-) .

dawid jest offline  
Stary 17-10-2014, 22:24   #1032
franczesko
FCP member
 
Avatar franczesko
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2007
Skąd: Małopolska południowa
Model: Mondeo Mk5 ; Focus Mk4; Focus Mk3 RS
Silnik: 2.0 TDCI 180ps ; 2.0 TDCI 150ps; 2.3 EB 350ps
Rocznik: 2018 ; 2020 ; 2017
Postów: 1,382
Domyślnie Odp: Nowy model ( MK V ?? )

Widząc tytuł tematu Mondeo MK V myślałem, ze trafię na merytoryczną dyskusję. Niestety po tym co widzę na bieżącej stronie tematu (103) odechciewa się czytać reszty. Gdzie są moderatorzy się pytam? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A szydzenie Pana "juri2069" z użytkowników Focusów sięga dna.. Dobrze, że jego żona ma "służbowe" Mondeo - gratulacje!

Ostatnio edytowane przez franczesko ; 17-10-2014 o 22:26
franczesko jest offline  
Stary 17-10-2014, 22:42   #1033
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Nowy model ( MK V ?? )

Pan juri nie szydzi z użytkowników focusów , wrecz przeciwnie bardzo mi się podoba.
Pan juri szydzi z focusa użytkownika Atlis bo tak się podoba Panu juriemu.
A żeby nazwać że coś sięga dna to myślałem że trzeba być chamem i bezczelnym prostakiem , a tutaj widzę że stwierdzenie Pana juriego że jego żona śmiała się z ciasnoty focusa w porównaniu do mondeo jest dnem.
Otóż nie było w tym stwierdzeniu żadnego poniżenia dla użytkowników focusa - niektórzy lubią mniejsze a niektorzy większe samochody
Żona pana juriego nie chce widzieć innego auta bo jej się podoba mondeo , a Pan juri posiada pełen szacunek do użytkowników focusa , bo w końcu to ford , mój idol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po prostu użytkownik Atlis ...... a zresztą przeczytaj 2 ostatnie strony to się dowiesz

A żona Pana juriego nie ma "służbowego" mondeo , gdyby Pan franczesko był w temacie to by wiedział o tym

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 17-10-2014 o 22:46
juri2069 jest offline  
Stary 17-10-2014, 22:43   #1034
ulmar
Zablokowany
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: opole
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 121
Domyślnie Odp: Nowy model ( MK V ?? )

Czyli doszliśmy do wniosku, że użytkownicy FF3 przesiadają się do Mondeo MK5 i są megazadowoleni z dużej ilości miejsca. A użytkownicy Mondeo MK4 są zmuszeniu do poważniejszych zmian. Czyli przesiadka do Audi A8, BMW7 i tym podobne. W innym przypadku musimy się odchudzać
ulmar jest offline  
Stary 17-10-2014, 22:55   #1035
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model ( MK V ?? )

No może się zdziwisz, ale dla mnie będzie przesiadka z FF3 do Mk5 krokiem w tył...
Atlis jest offline  
Stary 17-10-2014, 23:03   #1036
ulmar
Zablokowany
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: opole
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 121
Domyślnie Odp: Nowy model ( MK V ?? )

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No może się zdziwisz, ale dla mnie będzie przesiadka z FF3 do Mk5 krokiem w tył...
No to teraz to już wogóle Cię nie rozumiem
ulmar jest offline  
Stary 17-10-2014, 23:20   #1037
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model ( MK V ?? )

Widzisz, bo ty na mnie patrzysz jako na właściciela FF3, który zobaczył Mk5 i jest zachwycony jego rozmiarami i w ogóle. A przy tym nie masz pojęcia czym ja w życiu jeździłem i dlaczego akurat teraz Foką jeżdżę. A więc problem polega na tym, że mi nie jest potrzebne Mondeo do podreperowania ego pod Biedronką, tylko dlatego, że dzieci rosną i choć bagażnik w Focusie sedan jest ok, miejsca z tyłu dla 9 miesięcznego i 9 letniego dziecka jest też wystarczająco dużo, to niebawem głównie ta mniejsza podrośnie i gdzieś będzie trzeba tego drugiego dmuchanego krokodyla wraz z rowerem upchnąć. A że już jednego Focusa mam, to drugiego, tylko w kombi nie chcę, szczególnie, że Mondeo nie będzie o wiele droższe. Oczywiście mógłbym kupić kompakt innej marki, ale mi Fordy pasują a w klasie średniej jest oprócz Mondeo tylko jedyny samochód, który mógłbym ewentualnie mieć - Mazda6, tylko że ja N/A benzynę nie chcę, tym bardziej diesla.

Nie być dzieciaków, z przyjemnością bym sprzedał Fokę i kupił samochód jeszcze bardziej ciasny - naprzykład fantastyczną GT86 i być może turbokit. Bo dla mnie nie ważne są centymetry w kabinie, tylko to, co auto na drodze potrafi.

I tym dochodzimy do sedna - dlaczego jest dla mnie ewentualny zakup Mk5 krokiem w tył - bo nawet z najlżejszym silnikiem jest to wieloryb o masie powyżej 1.5 tony, który może i w swoim segmencie należy do czołówki pod względem prowadzenia, to moja Foka poprostu zawsze i wszędzie będzie jeździć lepiej i szybciej. Mondeo wybieram, bo muszę. I to, że jest w nim ciut ciaśniej nie odczuwam negatywnie, tylko pozytywnie. Bo będę się czuł częścią auta, nie jak kierowca Stara. A krokodyl się też zmieści.

Ostatnio edytowane przez Atlis ; 17-10-2014 o 23:25
Atlis jest offline  
Stary 17-10-2014, 23:21   #1038
shreku
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 14-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 140PS
Rocznik: 2008 ( w sumie to jak 2009)
Postów: 173
Domyślnie

To ja wrzucę Apropo post a sprzed 3 stron. Jak to ****a elektryczne wspomaganie ?! Jeździłem meganka 3 i to jakaś masakra. W mk4 dupa i uczuciem kierownicy można wyczuć w którym kole masz za duże ciśnienie a w elektryki już tego pewnie nie uswiadczymy. Co do mk5 24.10 będzie w auto plaża Bielany. Ale z tego co piszecie to mając 180cm wzwyż i 150kg wagi nie mam się co przymierzac nawet do siadania w bagażniku....

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
__________________
Focus MK1 kombi 2004 100PS, Mondeo MK4 Kombi 2.0 TDCi - złota strzała
shreku jest offline  
Stary 17-10-2014, 23:31   #1039
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model ( MK V ?? )

shreku - ja mam 180cm, problemu nie miałem - to dach panoramiczny obniża mocno sufit. Jednak jeżeli jesteś lepiej zbudowany, no to skórzane fotele będą dla ciebie zbyt ciasne. Poczekałbym na auta z materiałowymi fotelami, podobno są inaczej wyprofilowane.

Elektryczne wspomaganie mają praktycznie wszystkie nowe auta, bez tego się teraz nie da. W Focusie Mk3 jest wspomaganie prawie tak samo dobre jak w FF2 z hydrauliką, różnica jest praktycznie nie wyczuwalna. Mondeo ma trzy tryby działania wspomagania, Sport jest podobno spoko. Ale tego się na prezentacji nie dowiesz, bo nie pojeżdzisz.

Ostatnio edytowane przez Atlis ; 17-10-2014 o 23:36
Atlis jest offline  
Stary 17-10-2014, 23:34   #1040
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Nowy model ( MK V ?? )

Cytat:
Napisał shreku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem polega na tym, że mi nie jest potrzebne Mondeo do podreperowania ego pod Biedronką
w którym momencie tak napisałem ?? Stajesz się bezczelny i po prostu nudny.
To że mondeo jest lepsze od focusa pod każdym względem to znaczy że ktoś tu się podnieca i przechwala pod sklepem ?? Widać nie zrozumiałeś tak jak należy.
Tamto że oczy wypadają na wierzch nie było sensem podnoszenia swojego ego w mondeo tylko zignorowanie TWOJEGO i tylko twojego focusa

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 17-10-2014 o 23:36
juri2069 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.