Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2014, 05:48   #11
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Zmowa milczenia? Nie wymieniaj oleju w samochodzie!

Cytat:
Napisał kpkp1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
racji, że czeka mnie wymiana lub i nie wymiany
Może rower kup i to bez przerzutek aby w razie czego na koszta się nie narazić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie pierwszy Twój temat roztrząsający proste wymiany jako operację wszczepienia rozrusznika serca...

Mylisz pojęcia filtra oleju z filtrem paliwa(oleju napędowego). Piszesz,że wymienisz sam filtr, a czy wiesz,że do tego musisz olej spuścić....zapewne nie. Mam nadzieję,że w życiu nie kupię auta od takiego dusigrosza co wsadzi najgorszy chłam byle auto jechało. Żal olej wymienić, który z filtrem kosztuje całe magiczne 100-130zł?

Amortyzator też chcesz używany kupić i to jeszcze z zapewnieniem,że dwa lata co najmniej na nim pośmigasz.Tyle to na nowy w sklepie gwarancji masz, a nie na używkę. Używany już masz i ci stuka....

Podstawowe wymiany w aucie trzeba robić i każdy to wie, a wsadzanie byle kupy wcale nie wiąże się z oszczędnościami, a wręcz odwrotnie...

__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2014, 06:47   #12
speed-car
ford::amateur
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: tomaszow maz
Model: Mondeo mk5 2.0
Silnik: 20 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 6
Domyślnie Odp: Zmowa milczenia? Nie wymieniaj oleju w samochodzie!

Jak dla mnie kompletna bzdura z tym olejem.mercedes w 211 ma w misce czujnik poziomu oleju i jakosci oleju , kiedys nie wymieniłem oleju po przejechaniu 20tys swiecił sie serwis olej skasowałem na desce i co zapaliła sie sie po czasie lampka poziomu oleju sprawdzilem i był.Wiec co okazało sie ze sie zuzył wymieniłem i lampka zgasła.Wiec mówcie sobie co chcecie olej trza wymieniac !!!
speed-car jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2014, 07:09   #13
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Zmowa milczenia? Nie wymieniaj oleju w samochodzie!

Cytat:
Napisał kpkp1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Henk de Groot toczy swoją własną wojnę z „mafią wymieniaczy olejów"...
Czyli co? Kolejna zmowa żarówkowa?

Mówicie wszyscy o wymianie oleju po określonym przebiegu 15 tys km. A co z czasem. Oficjalnie jest co rok. A jeżeli ktoś przejeżdża 5-10 tysi za rok?
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2014, 08:10   #14
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Zmowa milczenia? Nie wymieniaj oleju w samochodzie!

Jak napisałem zaciekawił mnie artykuł, co ciekawe mam znajomego, co pracuje w Olejach, ale nie w budce w lesie tylko w dużym koncernie wiadomo nie będę wymieniał nazwy. Powiedział, że bzdurą jest wymiana oleju co 15-30 km, on wymienia, co 100 tys.


Ale niektórzy z Was, co myją samochód codziennie i chodzą z lusterkiem pewnie wymieniali by olej co tydzień lub jakby producent napisał co 2 dni to też byście tak zrobili.

Pomyślcie logicznie.

Najlepiej jakby wypowiedział się jakiś specjalista z branży lub technolog a nie jak pisałem osoba myjąca codziennie samochód, która się boi sama zjechać windą w bloku hehehe i wierząca w wszystko, co komu się powie.

to tak jak na UKRAINIE, to nie byli RUSY też w to wierzycie -PROSZĘ WAS.
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2014, 08:41   #15
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Zmowa milczenia? Nie wymieniaj oleju w samochodzie!

W sumie można się nie myć - zbyt częste używanie mydła powoduje zdarcie warstwy ochronnej naskórka - warstwa brudu chroni przed infekcjami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Były już w TV testy w wielu programach co się dzieje z olejami, których temperatura wielokrotnie była podnoszona do 100 stopni i więcej. Czy to wina koncernów że robią oleje słabe jakościowo nie wnikam - ale robią takie jakie robią i trzeba niestety wymieniać.


ps. margaryna to chemia, masło jest zdrowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2014, 10:40   #16
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Zmowa milczenia? Nie wymieniaj oleju w samochodzie!

No tak.
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2014, 11:07   #17
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Zmowa milczenia? Nie wymieniaj oleju w samochodzie!

kpkp1985 no to nie wymieniaj skoro uważasz, że to jedna wielka zmowa. Możesz na własnej skórze przeprowadzić testy.

Osobiście nie chciałbym przy zakupie samochodu trafić na takiego magika jak Ty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

O estetykę samochodu nie dbam kompletnie, ale filtry + olej zmieniam regularnie raz w roku (co ok. 15.000 - 17.000 km). Nie zbiednieję od tego, a samochód może odwdzięczy się bezawaryjną pracą.
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2014, 11:15   #18
radek9103
ford::professional
 
Avatar radek9103
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 24-08-2013
Skąd: WWE i Zielonka
Model: KUGA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Zmowa milczenia? Nie wymieniaj oleju w samochodzie!

Pozwolę sobie dołożyć kilka groszy. Z tą wymianą oleju raz na ponad 50 tys km, 2 lata temu ojciec kupił renault megane. Auto z komisu, brak informacji kiedy wymieniany był olej. Auto pracowało całkiem ok. Po wymianie oleju auto dostało kopa, i spalanie spadło całkiem sporo. Łatwiej odpala i ciszej pracuje.
__________________
BMW E36 1.8IS -> VW GOLF 4 1.4 16V ->MONDZITSU 2.0 TDDI MONDEO MK4 2.0 TDCI BLACK PANTHER FOCUS MK2 1.6 TDCIobecnie KUGA MK1 2.0 TDCI BLACK PANTHER
<a href=http://forum.fordclubpolska.org/signaturepics/sigpic198702_1.gif target=_blank>http://forum.fordclubpolska.org/sign...ic198702_1.gif</a>
radek9103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2014, 13:50   #19
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Zmowa milczenia? Nie wymieniaj oleju w samochodzie!

Oliwę trzeba zmieniać.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2014, 15:33   #20
_Big_Mac_
ford::advanced
 
Avatar _Big_Mac_
 
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 ecoboost 150 @ 182
Rocznik: 2013
Postów: 242
Domyślnie Odp: Zmowa milczenia? Nie wymieniaj oleju w samochodzie!

Komuś udało się znaleźć jakieś potwierdzenie istnienia tego Henka de Groota? Wyguglałem i znalazłem tylko linki do dokładnie tej samej notki bez żadnych źródeł. Nigdzie żadnego życiorysu, człowiek nie istnieje poza tymi cytatami. Chyba nazwisko dyrektora Castrola gdzieś by wypłynęło. A może Castrol ma super kontrwywiad i w ramach spisku pousuwał z internetu wszystkie informacje? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Możesz wierzyć w teorię spisku i przyoszczędzić 200zł w skali roku (czyli mniej niż jedno tankowanie do pełna?), albo posłuchać tego, co mówi każdy jeden mechanik, który widział nie raz na własne oczy zatarte silniki i majonez w misce, i zalać nowy olej.
_Big_Mac_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.