Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-06-2014, 10:16   #21
xywameg
ford::average
 
Avatar xywameg
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-09-2012
Skąd: EPWA
Model: fokus III
Silnik: 1,6 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 111
Domyślnie Odp: Listwy ochronne drzwi kombi.

Całkowicie się zgadzam, że w imię "mody " producenci zmusili nas do lakierowanych zderzaków które nic wspólnego nie mają ze zderzakiem. To samo tyczy się listew na drzwiach, wiadomo przed wszystkim nie zabezpieczą ale zawsze mogą a co do wyglądu czy jadąc w samochodzie oglądacie go z zewnątrz, dla kogo go kupiliście dla siebie czy dla sąsiada?

xywameg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2014, 16:08   #22
jni
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 17-12-2012
Model: Focus Mk3 Kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: Listwy ochronne drzwi kombi.

Może jestem jakimś carofilem, ale lubię rzucić okiem na mojego Focusa z okna albo jak podchodzę do niego na parkingu. Pomijając jego inne zalety lub wady, przy zakupie kierowałem się także wyglądem, dla siebie. Gust jest rzeczą indywidualną, ale dla części ludzi, którzy nie traktują samochodu tylko jako środek transportu wygląd zewnętrzny ma jakieś znaczenie. Podoba mi się, że ma lakierowane zderzaki (za lakierowanie mojego po obtarciu o garaż zapłaciłem bez żalu), nie ma wielkich, szerokich, szpetnych i szaroburych listw po bokach itd.

Projektanci często przesadzają w "kreowaniu" mody (np. Fiat Multipla), ale przeważnie samochody nie są brzydkie i cieszą oczy, jedne przez krótszy czas, inne przez dłuższy. W innych dziedzinach życia tak nie jest? Wolicie mieszkać w szarym klocku z wielkiej płyty na środku smutnego blokowiska, czy w ładnym budynku, otoczonym zielenią, poza centrum itd.? Przecież i tak mieszka się w środku, więc co za różnica?

A jak ktoś tak bardzo tęskni za plastikowymi zderzakami, dużymi listwami na drzwiach, prostym i skromnym wyglądem, nieskomplikowaną techniką, bez turboudziwnień to Dacia na pewno coś dla niego ma w ofercie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - to tylko moje wrażenie, że naprawa obtarcia na nielakierowanym, plastikowym zderzaku jest trudna lub niemożliwa? Tzn. da się odbudować tę chropowatą strukturę plastiku jeśli została zdarta lub uszkodzona?
jni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2014, 14:48   #23
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Listwy ochronne drzwi kombi.

Ano właśnie jni, moim zdaniem łatwiej porysowany zderzak polakierować niż naprawiać goły plastik.
W kwestii rysowania, to 100 razy szybciej rysują się te błyszczace plastiki na słupkach i to bez udziału innych.
Choć progi Ford robi obite plastikiem i do tego nielakierownym...
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.