Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-06-2014, 06:44   #1
wiluś
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-06-2011
Skąd: Ruda Śląska
Model: Galaxy MK1
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2000
Postów: 18
Domyślnie Jaka jest prawidłowa temperatura oleju w silniku?

witam Kolegów.
Mam Galaxy 1.9 TDI 2000r 110 km. zauważyłem ostatnio że temperatura oleju w silniku oscyluje ostatnio w okolicach 105-120 stopni jest to wskazanie na wyświetlaczu. Czy to jest normalne??? Nadmieniam że podróżuje z przyczepą kempingową więc i pojazd ma co ciągnąć. Jednak w ubiegłym roku ta temp. była niższa. Proszę o porady gdyż wybieram sie do Grecji a tam wiadomo jakie są temperatury ?????


Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 23-06-2014 o 06:51
wiluś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2014, 09:43   #2
ewdar
ford::advanced
 
Avatar ewdar
 
Zarejestrowany: 07-12-2008
Skąd: Gryfino
Model: Ford Galaxy Ghia
Silnik: 1,9 TDI AHU
Rocznik: 1998
Postów: 207
Domyślnie Odp: Jaka jest prawidłowa temperatura oleju w silniku?

Witam kolego ja u siebie podczas normalnej jazdy tzn. 90-110km mam temp. oleju 110-117 stopni w upalne dni a tak po mieście to ok. 95-110.
ewdar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2014, 12:56   #3
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Jaka jest prawidłowa temperatura oleju w silniku?

rozbierz atrapy i na pocztek wymyj solidnie chodnice, tak aby woda przechodzi na wylot z węża bez cśinienia. (nie pozaginaj listkw jei bedziesz pod cineiniem przewijał ją.)

zwróć uwagę, ze mamy najpierw chłodnicę kliamtyzacji, potem silnika.. na dole jeszcze intercooler. a co niektorzy maja z przodu jeszcze chlodnice skrzyni biegów (automat).
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2014, 15:27   #4
wiluś
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-06-2011
Skąd: Ruda Śląska
Model: Galaxy MK1
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2000
Postów: 18
Domyślnie Odp: Jaka jest prawidłowa temperatura oleju w silniku?

Cytat:
Napisał ewdar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam kolego ja u siebie podczas normalnej jazdy tzn. 90-110km mam temp. oleju 110-117 stopni w upalne dni a tak po mieście to ok. 95-110.
Jak jeżdżę bez przyczepy to w upalne dni temperatura też oscyluje wokół 95-110stopni z ogonem ważącym ponad tonę dochodzi do 120 stopni jednak jadąc w upale w górach sądzę że będzie przekraczała 120 stopni być może dochodząc do 130? tylko czy to jest normalne??? jaka jest ta górna granica której raczej się nie powinno przekraczać ????

Bump:
Cytat:
Napisał bartixr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rozbierz atrapy i na pocztek wymyj solidnie chodnice, tak aby woda przechodzi na wylot z węża bez cśinienia. (nie pozaginaj listkw jei bedziesz pod cineiniem przewijał ją.)

zwróć uwagę, ze mamy najpierw chłodnicę kliamtyzacji, potem silnika.. na dole jeszcze intercooler. a co niektorzy maja z przodu jeszcze chlodnice skrzyni biegów (automat).
Dzięki za radęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko czy czyszczenie chłodnic będzie miało wpływ na temp. oleju w silniku bo temperaturę wody mam OK. Jakiś mechanik kiedyś mi wspomniał że jest jeszcze jakaś chłodniczka która odpowiada za chłodzenie oleju w silniku ale nie wiem gdzie ona sie znajduje i czy sie to wymienia
wiluś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2014, 20:52   #5
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Jaka jest prawidłowa temperatura oleju w silniku?

temp. wody nie jest ok.

olej tez chlodzi glowice i turbine..
jak masz za ciepla wode, to wieksza temp. odbierana jest przez olej.

schłudź wode to i olej bedzie chlodniejszy.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2014, 14:43   #6
wiluś
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-06-2011
Skąd: Ruda Śląska
Model: Galaxy MK1
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2000
Postów: 18
Domyślnie Odp: Jaka jest prawidłowa temperatura oleju w silniku?

Ja chciałem powiedzieć że obniżenie temperatury wody być może ma jakiś wpływ na tem. oleju ale czy w takim dużym stopniu??? a co z tą chłodniczką oleju czy wymiana jaj będzie miało jakiś wpływ ???
wiluś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2014, 15:14   #7
ewdar
ford::advanced
 
Avatar ewdar
 
Zarejestrowany: 07-12-2008
Skąd: Gryfino
Model: Ford Galaxy Ghia
Silnik: 1,9 TDI AHU
Rocznik: 1998
Postów: 207
Domyślnie Odp: Jaka jest prawidłowa temperatura oleju w silniku?

Kolego chłodniczka znajduję się pomiędzy blokiem a filtrem olejowym, można to zdemontować i przeczyścić. A co temp. granicznej to ja słyszałem że do130 stopni jest wszystko ok. ale lepiej nie przekraczać tej granicy.
ewdar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2014, 15:16   #8
kret077744
ford::beginner
 
Imię: sdfd
Zarejestrowany: 02-12-2010
Skąd: sd
Model: golf
Silnik: 1.9
Rocznik: 1988
Postów: 18
Domyślnie Odp: Jaka jest prawidłowa temperatura oleju w silniku?

chłodniczke oleju masz w podstawie filtra oleju, sa tam doprowadzone węże płynu, tego sie nie wymienia, a raczej wymiana nic Ci nie pomoże. Jak masz mocno obciążony silnik i temperatura oleju Cie nie pokoi to poczytaj o chłodniczkach oleju dodatkowych(na forum golfa) innego sposoby raczej nie ma. Możesz walnąc wieksżą chłodniczę oleju od 1.9 TDI tego nowsszego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ale to jedyne rozwiązanie najmniej inwazyjne.
Jak wczesniej wspomnieli przemyj i przedmuchaj chłodnice, moja była zawalona, sporo sie wydmuchało i wypłukało. u mnie temp oleju w uppały przy 130 dochodzi nawet 115 wiec jesli jeszcze masz coś zapiete to temp oleju masz w normie, do 120 podejdzie spokojnie jak ciśniesz lub meczysz ciężarem.
kret077744 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2014, 23:11   #9
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Jaka jest prawidłowa temperatura oleju w silniku?

Olej w misce olejowej po uzyskaniu normalnych warunków pracy osiąga temperaturę 85-130o C, w rejonie pierwszego rowka pierścieniowego do 220-230o C, a w rejonie łożysk głównych od 120o C do 160o C.

wniosek, aby zapewni smarowanie i brak pracy bez filmu olejowego, musimy stosowa oleje o dobrej lepkoci w wysokich temp.
Jak tez nie zapomina o startach w zimie, gdzie brakuje przy rozruchu smarowania.

ale nie mam zamiaru kolejnej lekcji o olejach pisać.. tego typu materiałów jest pełno w sieci, czytajcie, bądzcie świadomi tego jak dbać i użytkować swój motor.

jedynie nadmienie, ze nie ma cudo i żadne oleje typu long life .. nie wytrzymują 20 czy 30 tys km.. .. zmieniamy oleje co 7,5 -12 tys km i tyle.
Stosujemy wysokiej klasy olej (zgodny z wymaganiami dla swojego silnika) i FILTR oleju. W zimie zimowy olej w lecie letni.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2014, 11:56   #10
ucin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-02-2014
Model: galaxy m1
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jaka jest prawidłowa temperatura oleju w silniku?

Jadąc do Chorwacji z przyczepą kempingową (1tona) około 115km/h temperatura oleju była prawie cały czas 120stopni. tylko na długich podjazdach rzadko wchodziła na 121 a raz nawet na 124 ale bardzo krótko. Bez przyczepy nie wychodzi ponad 108 - 110stopni przy tej prędkości.
temperatura otoczenia około 28stopni.
Wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej też był wysoko czasami na literze m -czyli prawie w końcu zakresu normalnego.
A jak u kolegi wskazuje temperatura płynu chłodzącego?
ucin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.