Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2014, 15:06   #1
naye666
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-02-2014
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MKI
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 15
Domyślnie Zestaw usterek

Witam!!

Z żoną nabyliśmy w sobotę foke 1.6 16v z 2002-2003r. w wersji HB;

Wiadomo jak to jest w pierwszym dniu, euforia! Foka śliczna, chociaż nie obchodzono się z nią gładko (porysowane drzwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.); ale taki jej urok, tak ją chyba zostawimy (i tak nie jest do blachy i pewnie dałoby radę to wypolerować);

Anyway, wiosłuję do tematu:

Kilka mankamentów foki:
1. zimny silnik, bieg jałowy - obroty 1200-1300, jak się silnik nagrzeje to spadają
1. gdy na jałowym na zimnym silniku (na ciepłym nie sprawdzałem) podniosę obroty gazując stabilnie, to na 2.000 obrotów stoi... a po chwili wskakuje na 3.000 (jakby coś blokowało te obroty), co ciekawe, podczas jazdy nie odczuwam braku dynamiki i by nagle gazowało samo z siebie, więc problemem jest bieg jałowy...
2. na zimnym silniku, słychać jakby delikatne piski (pasek klinowy? napinacz?)
3. jak podjeżdżam pod "przeszkodę" to jest "głośna", nie mówię, że słyszę stuk, ale jest głośna, co ciekawe jak zjeżdżam z niej to wtedy takiego dźwięku nie ma (co ciekawe mowa tu bardziej o krawężnikach niżeli progach zwalniających.
4. de facto jak podjeżdżam pod wzniesienia, gdzie trzeba kręcić kółkiem bo jest skręt w prawo lub w lewo, to wydaje mi się, że ślizga się kierownica (podczas normalnej jazdy wszystko reaguje bardzo w porządku i trzyma się prosto drogi jak puszczam koło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
5. podczas hamowania, ale w fazie końcowej gdy już wrzucam na bieg jałowy słychać nie tyle stuk co metaliczny dźwięk, chyba z przodu
6. jak stoję na jałowym i kręcę delikatnie kierownicą, to centralnie pod moimi nogami słychać delikatne stuk, puk, stuk, puk
7. nie działa tylna wycieraczka -.- jak ściągnąłem maskowanie (to takie czarne na kilku zaczepach i 4-ech śrubach) to po oględzinach stwierdzam, że silniczek wygląda spoko (podobno gdyby był spalony to by spryskiwacz tylny nie działał, a ten działa i ma się świetnie) PS.. ma ktoś pomysł jak ją założyć ponownie?... zatrzaski na dole (te przy otwieraniu bagażnika) wlazły bez problemu, ale przy samym mechanizmie wycieraczki czyli na górze już tak łatwo nie wchodzą i nie mam bladego pojęcia dlaczego... aktualnie trzymają się na słowo honoru... i wkręcone na 4-ech śrubach (2 z nich trzymają a 2 na "słowo honoru") Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
8. nie ma u mnie bezpiecznika nr 53, jakikolwiek tam nie włożę wypada po chwili (w ogóle jakby miał kiepskie mocowanie)
9. Sprzedawca (nie handlarz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) twierdzi, że 2 lata temu wymieniał rozrząd, ale żadnej nalepki na to nie ma, nie ma również nalepki jaki olej został zalany i kiedy należałoby go wymienić... i tak to zrobię, co do rozrządu to się jeszcze zastanawiam
10. "sterownik?" wysokości świateł ustawia tylko prawe światło, przysięgam, ze lewe nie zmienia wysokości, czy to normalne? ;o

Nie wiem, które z tych punktów to problem foki, a które jej uroki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale będę wdzięczny za pomoc, może ktoś miał podobną sytuację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzisiaj jedzie na diagnostykę aby sprawdzić takie rzeczy jak hamulce, zawieszenie etc, więc jak coś wyjdzie to poinformuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
M.J.


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 04-03-2014 o 21:49
naye666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2014, 17:21   #2
voluu
ford::beginner
 
Avatar voluu
 
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus Mk1 3D HB
Silnik: 1.4
Rocznik: 1999
Postów: 31
Domyślnie Odp: Kilka problemów "nowo nabytej" foki

1. Silnik krokowy do wyczyszczenia
4. Może to przez to, że przy podjeździe środek ciężkości jest z tyłu pojazdu, przez co przód może być lekko nadsterowny
7. Sprawdź miernikiem czy do silnika dochodzą kable, Jeśli nie masz miernika to weź skądś 12V i masę i przyłóż do odpowiednich kabli silnika. Jeśli ruszy - problem z wiązką. Jeśli nie - to tylko wygląda na sprawny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
8. Wyjmij bezpiecznik gdzieś, gdzie on jest i sprawdź czy na 53 widać nóżki jak na tamtym. Może go w ogóle nie masz?
9. To chyba można sprawdzić tylko zdejmując obudowę rozrządu. Może tylko moja rodzina ma taką przypadłość, ale zawsze po zakupie samochodu wymieniamy w samochodzie rozrząd+olej+filtry.
10. Najwidoczniej lewy silnik uwalony.
voluu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2014, 17:26   #3
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Kilka problemów "nowo nabytej" foki

to jeszcze dobrze sobie zobacz gdzie jest rdza i już zacznij działać już dziś. zanim odpowiesz, że jest wolna od rdzy - poczytaj forum

ps. wymien rozrząd, sprzedawca powie ci nawet, że jego żona jest dziewicą
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2014, 19:06   #4
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Kilka problemów "nowo nabytej" foki

Olej, filtry, rozrząd-rób i się nie zastanawiaj. Ja bym robił nawet jakby mi papiery pokazali, że wymienione było. 10. Sprawdź silniczek w niedziałającej lampie, może wyzionął ducha.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2014, 19:18   #5
naye666
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-02-2014
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MKI
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 15
Domyślnie Odp: Falujące obroty, stuki i inne

Wróciłem od diagnosty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do zrobienia:
Łącznik stabilizatora - przód - strona lewy
Tuleje tylne wahaczy dolnych - przód strona lewa i prawa
Sworzeń wahacza dolnego - przód strona lewa
Przyspawać łączenie układu wydechowego (tam gdzie powinno trzymać się na gumie) - są 2 haczyki, które stukają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

(jako iż moje pojęcie na temat tych części i samej robocizny we Wrocławiu jest ZEROWY, czy ktoś może mnie uświadomić na jaki koszt należałoby się przygotować w takiej sytuacji? :>)

Część z tego za pewne wyjaśnia parę podpunktów wyżej hyhy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

AD.10 jak sprawdzić silniczek w tej lampie? :>
AD.8 chyba nie ma bezpiecznika nr 53 bo jakikolwiek nie wsadzę od razu wypada gdy ruszam foką do przodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AD.4 tutaj chyba wyszedł łącznik stabilizatora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. są luzy

Ostatnio edytowane przez naye666 ; 04-03-2014 o 19:45
naye666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2014, 07:05   #6
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Zestaw usterek

Jeżeli chodzi o tuleje tylne i sworznie wahaczy, poszukaj jakichś dobrych zamienników (oryginałów nie znajdziesz), najlepiej Lemforder, ewentualnie TRW lub Moog. Łączniki stabilizatora Lemforder są drogie, wręcz na poziomie fordowskich. Tutaj też może być TRW lub Moog. Co do pierwszego problemu w Twoim pierwszym poście - podwyższone obroty zimnego silnika to normalna rzecz. To działa tak jak kiedyś tzw. ssanie.
Co do części, poszukaj w necie sklepów internetowych specjalizujących się w częściach do fordów, takich jak np. Ew Car. Jest tego sporo.

Ostatnio edytowane przez korek007 ; 05-03-2014 o 07:07
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2014, 07:20   #7
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Re: Zestaw usterek

nie wymieniaj samych tulejek tylko całe, dobre wahacze bo będziesz się bujał z tylnym zawieszeniem miesiącami i w końcu i tak wymienisz całość
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2014, 07:51   #8
naye666
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-02-2014
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MKI
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 15
Domyślnie Odp: Zestaw usterek

@Fular:

Sugerujesz wymienić całe sworznie wahaczy? czy po prostu CAŁE wahacze?
poza tym piszesz "tylne zawieszenie", ale to dotyczy przodu, wszystkie niuanse mojej foki to przód, tył jest w należytym porządku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
naye666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2014, 08:26   #9
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Re: Zestaw usterek

a to sory nie doczytałem, z przodu można śmiało wymienić same sworznie, ale po tym zabiegu zrobił bym jednak zbieżność
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2014, 08:47   #10
naye666
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-02-2014
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MKI
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 15
Domyślnie Odp: Zestaw usterek

Aaaa ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czekam właśnie na pierwszą wycenę z Warsztatu we Wrocławiu, zobaczymy ile mnie to kosztować będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli zmieszczę się w pewnym zakresie to faktycznie jeszcze rozrząd zrobię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oleje i filtry to podstawa podstaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Został jeszcze temat:
A. lewego światła, które nie reaguje na pokrętło wysokości światła (według książki Forda, nie jest to jakiś specyficzny problem, jedynie chodzi o to by jak jest Foka obciążona to lepiej doświetlać później drogę, a takowe obciążenie foki raczej mi nie grozi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

B. podświetlanie deski rozdzielczej w nocy jest BARDZO słabe, TAK słabe, że lewa strona jest prawie w ogóle niepodświetlona - podobno robota prosta i przyjemna (poszukam jeszcze na forum w jaki sposób się to robi, może samemu uda mi się zmienić żarówki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

C. czy foka jest "głośna" jeśli chodzi o zawieszanie? zjeżdżanie z krawężników etc? bo moja taka się wydaje... (może to te elementy do wymiany tak sprawiają, że hałasuje...)

D. rdza - Foka jest trochę poobcierana parkingowo, z pęknietym błotnikiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale nie sypiącym się, więc przez jakiś czas pojeździ tak bez wymiany (widziałem, że nowy to kwestia paru złotych, pytanie tylko ile montaż hyhy...) i dlatego ma ogniska rdzy na drzwiach i powoli zaczynają puchnąć ranty drzwi (mam nadzieję, że 3 lata wytrzymają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo za tyle mam w planie fokę oddać żonie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) pod spodem jest wolna od rdzy (fajnie, że foka ma pod spodem po prostu jakąś mocną płytę i jedyne co tam widać to tylko wydech Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no i elementy przy kołach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc jeśli chodzi o rdzę, to daje radę foczysko, natomiast: w jaki sposób zabezpieczyć drobne ogniska rdzy na gołej blachy(? dobra pisownia? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) zjechać na pewno papierem ściernym, ale czym zabezpieczyć?

E. lewe lusterko, trzyma się słabiej tzn powiem wprost, nie jest mocno przytwierdzone do drzwi, można to jakoś poprawić inaczej niż rzucić klej montażowy? chodzi mi o to aby lusterko można było składać, na chwilę obecną jest to możliwe tylko w prawym, lewe daje zbyt duży opór i słychać "plastik", więc długo nie było składane i kto wie czy jak go nie złożę to nie zostanie mi w ręku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
naye666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.