Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2014, 17:07   #1641
ceem
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-10-2013
Skąd: Poznań
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Re: Doinstalowanie modułu BT/VC

może i powinna a może i nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
112 - jeden język
212 - kilka języków

dobrze przeczytałem?

ceem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2014, 17:37   #1642
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał ceem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
czy ten wtyk USB do modułu można z czegoś dopasować? bo gniazdo do
na ebay'u u chińczyków kabel łącznie z przesyłką niecałe 20$ (~80-90 PLN). W stosunku do ceny ASO Hondy to konkurencji nie ma żadnej. Po tej przejściówce to masz już cywilizowane i znane gniazdka/wtyczki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

taki nabyłem i spisuje się dokładnie do czego został stworzony,
ostatecznie jednak, na końcu decyzję każdy podejmuje sam. w moim przypadku 90 vs 250 było wymowne. Wadą jest konieczność oczekiwania (~3 tygodnie)


Pozdrófka
kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2014, 12:36   #1643
kimoluki
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-06-2009
Skąd: warszawa/Szkocja
Model: Mondeo MKIV Titanium X sport pack
Silnik: 2.2
Rocznik: 2008
Postów: 4
Exclamation Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Mariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Panowie sprawdziłem tego gościa(z allegro) ostatnio.
Poprowadził mnie za rączkę jak dziecko co i jak z wiązką , radiem i inną czarną magią, na koniec zamówiłem od niego moduł po 3 dniach był już u mnie w domu.
Facet sam ma mondeo i aktywuje wszystko u siebie w samochodzie (wg. niego każdy zakupiony u niego moduł działa w mondku,s-maxie i galaxy).No i u mnie w mondeuszu zatrybił za pierwszym razem bez problemu. Teraz Pani ładnie mówi po polsku i wreszcie mogę się dogadać ze swoim samochodem.
Ps. Kumpel zakupił od tego gościa moduł i zgadnijcie,……………….. u niego w nowiutkim focusie też zadziałał bez programowania a w Aso wyliczyli mu 1200 za robote jak przyniesie własny modułGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Nie ma sensu kupować wersji c112 z jakiegoś rozbitka jak można dostać moduł po polsku za w miarę przyzwoitą cenę(raz kupiłem na ale-drogo chyba z fiesty bo nic nie działało i facet nie chciał przyjąć zwrotu i w ten sposób byłem w plecy na dzień dobry 300zł).
Moja rada lepiej wydać raz a dobrze.
kimoluki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2014, 15:52   #1644
Toffiq
ford::amateur
 
Avatar Toffiq
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 23-01-2014
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008/2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Czyli polecasz goscia ?
Bo ja właśnie z nim pisze odnośnie modułu, ale z tego co wiem teraz przebywa w GB
Toffiq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2014, 17:59   #1645
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Moduł z fiesty mk7 powinien działać, tak samo jak z mk3 Focusa, tylko trzeba mu powiedzieć, że ma działać bez dodatkowego wyświetlacza. Wystarczy włożyć go do Mondeo Mk4, które ma moduł skonfigurowany tak jak my chcemy i od tego czasu powinien działać w Kudze mk1 jak i C-Max Mk1 i Focus mk2.

Ja za swój moduł gadający polskim głosem dałem 200 plus wycieczka listem do Wawy i nazat i rekompensata za fatygę dla kolegi Mayak.

Radio musi wspierać zmienne kody parowania.

USB tylko w Sony, ale jak się ma BT A2DP to USB staje się zbędne, przynajmniej dla mnie.

Bump: Moduł z fiesty mk7 powinien działać, tak samo jak z mk3 Focusa, tylko trzeba mu powiedzieć, że ma działać bez dodatkowego wyświetlacza. Wystarczy włożyć go do Mondeo Mk4, które ma moduł skonfigurowany tak jak my chcemy i od tego czasu powinien działać w Kudze mk1 jak i C-Max Mk1 i Focus mk2.

Ja za swój moduł gadający polskim głosem dałem 200 plus wycieczka listem do Wawy i nazat i rekompensata za fatygę dla kolegi Mayak.

Radio musi wspierać zmienne kody parowania.

USB tylko w Sony, ale jak się ma BT A2DP to USB staje się zbędne, przynajmniej dla mnie.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 00:52   #1646
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moduł z fiesty mk7 powinien działać, tak samo jak z mk3 Focusa, tylko trzeba mu powiedzieć, że ma działać bez dodatkowego wyświetlacza. Wystarczy włożyć go do Mondeo Mk4, które ma moduł skonfigurowany tak jak my chcemy i od tego czasu powinien działać w Kudze mk1 jak i C-Max Mk1 i Focus mk2.
od tego czasu ELMConfig już umie obsługiwać moduły z innych aut, także model 212, więc można to poprzestawiać samemu
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 21:19   #1647
ppioro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam

Mam probloem z doinstalowaniem modułu z j. polskim - nie działa VC.

Po przeczytaniu postów o doinstalowywaniu BT/VC wykonałem jakiś czas temu taką modyfikację polegającą na wymianie radia na Sony i dołożeniu modułu BT/VC gadająego po angielsku (samochód ford Fusion 1,6TDCI). Nie było żadnego problemu, VC działał. Kilka dni temu wpadł mi w ręce moduł PL - CS7T-14D212-AB. Po instalacji zagadał po polsku przy parowaniu telefonu. Jest jednak problem z funkcją VC - nie reaguje na przycisk 'mode' na manetce (poprzedni moduł ładnie prosił po angielsku o wydanie polecenia).
I moje pytanie - uszkodzony czy coś w konfiguracji (wątpliwość budzi odczytany wpis z SRM - język JAPOŃSKI).
Zdjęcia odczytów SRM z ELM w przedstawiają moduł ANG i PL.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg SRM inf przed PL.jpg (63.8 KB, 178 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg SRM inf.jpg (64.6 KB, 159 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg SRM conf.jpg (53.7 KB, 147 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ACU conf.jpg (63.0 KB, 135 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ACU inf.jpg (58.0 KB, 130 wyświetleń)
ppioro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2014, 19:46   #1648
SebaNa
ford::beginner
 
Avatar SebaNa
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 02-12-2012
Skąd: Głogów
Model: Mondeo mk4 MS-Design
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 35
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Ja jak miałem moduł niemiecki to po wciśnięciu manetki pani mówiła po niemiecku aby wydać polecenie. Po zmianie na polski po wciśnięciu manetki wyświetla mi się tylko w liczniku aby podać komendę głosową (brak jakiejkolwiek reakcji głosowej ze strony modułu) ale po jej podaniu moduł mi po polsku odpowiada.
SebaNa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2014, 22:06   #1649
artek12a11
ford::amateur
 
Imię: Artek
Zarejestrowany: 26-02-2014
Skąd: Bochnia
Model: C-max
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam, jestem nowym użytkownikiem, potrzebuję pomocy.
Mam od tygodnia c-maxa z 2007 lift, ściągnąłem z aso wyposażenie swojego auta a w nim jak buk pisze że mam moduł bluetooth ze sterowaniem głosem.
Nie miałem niestety kodu do radia ale to za niewielką opłatą dało radę zrobić.
Tylko że przy próbie połączenia z telefonem nic się nie dzieje, wciskając słuchawkę na radiu tylko je wycisza. Szukałem po różnych forach i nie znalazłem sposobu na rozwiązanie problemu.
Bardzo proszę o pomoc.
dzięki
artek12a11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2014, 15:06   #1650
ppioro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Niestety
Moduł anglielski reaguje głosem i na wyświetlaczu na naciśnięcie przycisku mode.
A moduł z PL nie - ani głosu ani na wyświetlaczu :-(
ppioro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.