Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-08-2013, 14:36   #11
marcinbb
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Tego mondeo mk3 nie kupujemy!!! Oszust!!!

Niestety ustawiam się po stronie sprzedającego, samochód ma swoje lata a opinię którą zaprezentowała autorka tego tematu powinna zatrzymać dla siebie

Odnośnie samych danych osobowych niestety znów przyznaje rację koledze wyżej podany nr rejestracyjny jest daną osobową. Dlaczego ano dlatego że RT to Tarnobrzeg jadąc do tej miejscowości niespełna 50 tyś mieszkańców. Nie musimy ponosić nie wiadomo jakich kosztów/czasochłonności aby bezpośrednio wskazać "Pana Kazia" który jeździ tym samochodem. Co innego gdyby rejestracja była Warszawska wtedy można łazić i pytać 1,7 mln mieszkańców a i tak niewiele się dowiemy.

Niestety koleżanko niebieskooka mogłaś kluczowe informacje zatrzymać dla siebie albo opisać jaką sytuacje miałąś/miał Twój mąż podczas oględzin bez wskazywania palcem "Pana Kazia".
Pan Kazio niestety może Wam narobić koło tyłka więcej niż opisaną "aferę internetową".
Przepraszam taka jest rzeczywistość.

marcinbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2013, 15:53   #12
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Tego mondeo mk3 nie kupujemy!!! Oszust!!!

Jestem za kolegami którzy gardzą oszustów i sprzedają " idealne" złomy.
Trzeba takich ujawniać , zarówno rejestracje jak i wskazać nazwę komisu lub firmy która tak szmuli.
Oczywiście nie chodzi o ryskę na zderzaku o której nie było mowy , chodzi o zrobienie ze złoma ideała
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2013, 16:00   #13
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Tego mondeo mk3 nie kupujemy!!! Oszust!!!

Może koleżanka z mężem chciała wylać swoją frustracje za stracony czas. Nie spodziewajmy się igiełki, a przegląd można nie przejść za pierdoły, to o niczym nie znaczy.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2013, 19:31   #14
pepe33
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-06-2007
Skąd: Gdańsk
Model: MONDEO MKIII
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 121
Domyślnie Odp: Tego mondeo mk3 nie kupujemy!!! Oszust!!!

Cytat:
Napisał marcinbb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Odnośnie samych danych osobowych niestety znów przyznaje rację koledze wyżej podany nr rejestracyjny jest daną osobową. Dlaczego ano dlatego że RT to Tarnobrzeg jadąc do tej miejscowości niespełna 50 tyś mieszkańców. Nie musimy ponosić nie wiadomo jakich kosztów/czasochłonności aby bezpośrednio wskazać "Pana Kazia" który jeździ tym samochodem. Co innego gdyby rejestracja była Warszawska wtedy można łazić i pytać 1,7 mln mieszkańców a i tak niewiele się dowiemy.
.
Przepraszam że się wtrącę kolega prawnik i na bieżąco wymyśla przepisy ?
pepe33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2013, 19:45   #15
jerzu
ford::average
 
Avatar jerzu
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 18-08-2004
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK3 kombi
Silnik: 1.5 TDCi 95KM
Rocznik: 2017
Postów: 145
Domyślnie Odp: Tego mondeo mk3 nie kupujemy!!! Oszust!!!

Cytat:
Napisał marcinbb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odnośnie samych danych osobowych niestety znów przyznaje rację koledze wyżej podany nr rejestracyjny jest daną osobową.
Bzdura. Tablice rejestracyjne nie są to dane osobowe, jest na to nawet jakieś orzeczenie GIODO.
__________________
Dariusz "jerzu" Niemczyński https://www.facebook.com/jerzu70
Ford Focus MK3 1.5 TDCi 95KM `17 był Ford Focus 1.6 TDCi 109KM `06 & Ford Transit 2.0 TDDi `03 & Ford Mondeo 2.0 TDDi `02 Ghia
jerzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2013, 20:31   #16
Martingg
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Żyrardów
Model: Grand Scenic
Silnik: 1.6dci
Rocznik: 2014
Postów: 104
Domyślnie Odp: Tego mondeo mk3 nie kupujemy!!! Oszust!!!

Cytat:
Napisał jerzu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bzdura. Tablice rejestracyjne nie są to dane osobowe, jest na to nawet jakieś orzeczenie GIODO.
trochę się mylisz
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

co nie zmienia faktu że pytanie dotyczące linku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie spowodowało usunięcia go ... tak więc imo jak ktoś chce ostrzec przed oszustem tak jak jest w tym wypadku to na nie wiele się to zda działa to na tej zasadzie co dział z korygowanymi licznikami ...
Martingg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2013, 07:37   #17
marcinbb
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Tego mondeo mk3 nie kupujemy!!! Oszust!!!

Cytat:
Napisał pepe33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepraszam że się wtrącę kolega prawnik i na bieżąco wymyśla przepisy ?
A co książkę piszesz? Przepisz sobie książkę telefoniczną wątek się powtarza ale za to ilu bohaterów...
marcinbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2013, 00:40   #18
simi676
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 20-08-2013
Skąd: Nowy Targ
Model: Ford Mondeo MKIII
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 12
Angry Odp: Tego mondeo mk3 nie kupujemy!!! Oszust!!!

wybaczcie że odgrzewam kotleta, ale jeżdżę tym samochodem od 11 sierpnia (wtedy kupiłem) i dla mnie bajka. Mam brata mechanika który był przy kupnie, jazda próbna odbyła się z właścicielem i bez. Części które przedstawił na fakturach (np. nowa oryginalna cewka zapłonowa, świece motorcraftu platynowe itp. jak najbardziej zamontowane w samochodzie. Szyba wymieniana w 2012 bo przepaliły sie kabelki od podgrzewania na Pilkingtona czyli nie byle jaką (w zimie to jest niezły patent - tyle powiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Ogólnie osoby bardziej dbającej o auto nie widziałem. Co do rdzy byłem już na to przygotowany bo:
po 1 auto ma 13 lat!
po 2 sprzedający powysyłał mi zdjęcia wszystkich miejsc gdzie występuje korozja
Brat powiedział że podwozie do konserwacji, także tutaj była piłka prosta, ale co do części w nich występujących łączniki lemfordera itp. miód, na bieżąco wymieniane. Zaciski od ręcznego trzeba było zregenerować noi na wiosnę konserwację. Aha noi jestem 2 tygodnie po przeglądzie i przeszedł bez problemu tylko była prośba żeby zrobić coś z lewym zaciskiem bo nie odbija i tyle,co do reszty powiedział że części zawieszenia widać zadbane. Noi w bagażniku dostałem części zapasowe warte koło tysiąca złotych. (klocki przód i tył trw, tylne tuleje z motorcraftu) co najlepsze to po 2 tygodniach dosłał mi wycieraczki bez przegubowe fordowskie, które używał tylko w zimie. Autko było na 4 oponach z 2013 roku fuldy 205/55 r16 plus w bagażniku komplet opon zimowych bez felg.

Piszę to tylko po to aby do końca nie kierować się takimi wpisami gdyż może to być osoba która ewidentnie chce zbić z ceny, posłać do swojego warsztatu aby sprzedający wykruszył się pod opinią niby nieznajomego speca i obniżył cenę. Jak nie wyszło to postanawia oczernić osobę podając imię i nazwisko, numer rejestracyjny i miejscowość Pana Michała. Znalazłem ten wątek z drugiego przyjaznego forum skąd zaczął się mój kontakt ze sprzedającym. Był na nim od początku nabycia mondea czyli od 2011r. Także miałem nawet podgląd w historię tematów sprzedającego. A co jest najlepsze to do dzisiaj mam kontakt z Panem Michałem.

Naprawdę ciśnienie mi się podniosło co ta kobieta napisała. I uwierzcie mi nie poświęcał bym tyle czasu na napisanie tego jeszcze o tej godzinie jeśli by to nie było prawdą.

Ostatnio edytowane przez simi676 ; 04-12-2013 o 00:59
simi676 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2013, 07:54   #19
marcinbb
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Tego mondeo mk3 nie kupujemy!!! Oszust!!!

Czyżby Pan Michał pod postacią "simi676" nam się tu objawił?

Cytat:
Napisał simi676 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znalazłem ten wątek z drugiego przyjaznego forum skąd zaczął się mój kontakt ze sprzedającym.
Skądinąd wiemy że niebieskooka rozpoczęła temat 11-08-2013, 08:05 tegoż samego dnia
Cytat:
Napisał simi676 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam brata mechanika który był przy kupnie, jazda próbna odbyła się z właścicielem i bez.
Cytat:
Napisał simi676 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeżdżę tym samochodem od 11 sierpnia (wtedy kupiłem)
simi676 znalazł wątek na forum korespondował ze sprzedającym, tego samego dnia ściągnął brata i pojechali 250 km ( Tarnobrzeg - Nowy Targ ) z pieniędzmi oglądać auto. I tego samego dnia stał się jego właścicielem.
A zaczęło się to od przeczytania niepochlebnej opinii o jednym z samochodów - Urzekła mnie Twoja historia...
marcinbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2013, 08:21   #20
simi676
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 20-08-2013
Skąd: Nowy Targ
Model: Ford Mondeo MKIII
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Odp: Tego mondeo mk3 nie kupujemy!!! Oszust!!!

Cytat:
Napisał marcinbb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyżby Pan Michał pod postacią "simi676" nam się tu objawił?


Skądinąd wiemy że niebieskooka rozpoczęła temat 11-08-2013, 08:05 tegoż samego dnia



simi676 znalazł wątek na forum korespondował ze sprzedającym, tego samego dnia ściągnął brata i pojechali 250 km ( Tarnobrzeg - Nowy Targ ) z pieniędzmi oglądać auto. I tego samego dnia stał się jego właścicielem.
A zaczęło się to od przeczytania niepochlebnej opinii o jednym z samochodów - Urzekła mnie Twoja historia...
piszesz brednie. Na innym forum Michał do mnie się odezwał i zaczęliśmy korespondencje (2 miesięczną). 11 sierpnia pojechałem i kupiłem a wczoraj przez przypadek odnalazłem ten wątek. Nie wierzysz???? wejdź na sąsiednie forum wpisz ten nick i zobaczysz moje wątki i posty, a nie gadaj głupot!
masz niedowiarku:
http://images64.fotosik.pl/446/52ccea29ff55bd2f.jpg

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 04-12-2013 o 08:30
simi676 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.