Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2012, 10:07   #11
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: silnik kreci ale nie odpala

Jak chodzi, to sprawdziłeś czy poleciało paliwo jak pisałem??

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2012, 18:40   #12
esperak
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-12-2012
Skąd: Warszawa
Model: galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1998
Postów: 7
Domyślnie Odp: silnik kreci ale nie odpala

imobilizer ma ale jest w kluczyku nie ma od dzielnej żadnej "pestki"

Nie sprawdziłem jeszcze tego paliwa . są dwa przedowy zasilanie i powrót ??
ale co mi po paliwie jak z dalszym ciągu nie ma prądu na pompie paliwowej dodam że wskaźnik poziomu paliwa wskazuje poprawnie
esperak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2012, 18:57   #13
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: silnik kreci ale nie odpala

Nie ma czegoś takiego, że ktoś uzdrowi ci samochód na odległość. Jeżeli doradzamy, a ty tego nie sprawdzasz, tylko polemizujesz i od razu stawiasz sprawę na nie, bo poco, to nic z tego nie będzie.
Pisałem ci abyś podłączył prąd do pompy z akumulatora i sprawdził jak pompa chodzi, czy podaje paliwo do silnika. Jeżeli nie chcesz tego sprawdzić, twoja sprawa.Jak ja piszę to wiem po co.
A wskażnik poziomu paliwa inormuje cię że masz paliwo w zbiorniku, ale czy masz go w silniku to musisz sprawdzić, bo gdyby było, to silnik by zapalił.

Jestem w tej chwili dokładnie z takim problemem, pompa w Oplu Omedze chodzi po przekręceniu kluczyka na zapłon, a paliwo nie idzie do silnika.Ponieważ samochód ma już 12 lat, podejrzewam, ale jeszcze nie sprawdziłem filtr paliwa zapchany, który jest pod samochodem bezpośrednio przy zbiorniku i pompie, nie mam kanału i nie chcę na śniegu turlać się pod samochodem, poczekam na odwilż.Pewnie nikt tego filtra od nowości nie wymieniał.

Ostatnio edytowane przez salom ; 29-12-2012 o 18:59
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2012, 19:09   #14
esperak
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-12-2012
Skąd: Warszawa
Model: galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1998
Postów: 7
Domyślnie Odp: silnik kreci ale nie odpala

nie sprawdziłem ale nie dlatego że nie chce tylko miałem brak możliwości samochód pod pracą moment ciemno się robi.
A rozpiąc przewód od pompy paliwa czy gdzieś przy silniku?

Jeśli przy silniku to który ?
esperak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2012, 12:22   #15
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: silnik kreci ale nie odpala

Przy silniku, jak nie wiesz który, to najlepiej obydwa, zawsze z któregoś popłynie, a jak nie to szukj przyczyny w filtrze paliwa obok zbiornika pod samochodem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 10:01   #16
lostlast
ford::average
 
Avatar lostlast
 
Imię: lukasz
Zarejestrowany: 13-02-2008
Skąd: Berlin
Model: Galaxy
Silnik: 2.3 147ps
Rocznik: 2001
Postów: 118
Domyślnie Odp: silnik kreci ale nie odpala

Podepnesie pod temat
Wczoraj prubowalem odpalic Problemen to
I nieposzlo cos
Tzn
Jak wtym momencie odpalalem to jak by chcial i sie wylaczyl
Wtedy zaczela sie akcja prubowania odpalenia bez skudku
Effekt swiece zalane paliwem
Pompa dziala raczen Bo slychac ja i swiece Mokre od paliwa
Ford Galaxy 2.3 147ps 2001 rok Mk2
Co morze byc problemem
Prosze o pomoc
lostlast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 23:22   #17
Sebek1002
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Myszków
Model: Ford Galaxy MK1
Silnik: 2.8i V6
Rocznik: 2000
Postów: 122
Domyślnie Odp: silnik kreci ale nie odpala

He he, widzę że odpowiedzi brak, przykre ale jakby coraz mniej nas tu ostatnio zagląda.
Co do Twojego problemu to ostatnio walczyłem z podobnym przez jakieś 3 miesiące, poszło dużo pieniędzy i dużo niepotrzebnie wymienionych części. A to wszystko przez rzekome oszczędzanie.
Musisz napisać coś więcej bo nie wiadomo czy jednak odpalił dziś i już jest ok czy dalej problem jest. Z tego co napisałeś to na pewno możesz wykluczyć przekaźnik pompy paliwa który często jest przyczyną a także immo jest w porządku bo świece mokre. Czyli co... nie ma iskry. A iskry nie ma czemu ??? Trzeba szukać i sprawdzać. Może moduł zapłonowy ??
Właśnie to było przyczyną, samochód odpalał rano bez problemu, jednak po kilku kilometrach gasł i już nie zapalał ani nawet nie próbował, po jakimś czasie np. 45 min. przy próbie odpalenia jakby złapał i zgasł od razu i w tedy to już min. 4 godziny postoju. A jak miał lepszy dzień to po tych 45 min odpalał i jechał np. 300 km bez problemu. Także sprawdź czy jest ta iskra i czy dochodzi zasilanie na moduł zapłonowy.
Sebek1002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2013, 06:25   #18
eweryst
ford::advanced
 
Imię: adrian
Zarejestrowany: 19-02-2013
Skąd: malopolska
Model: reno clio, volvo V40
Silnik: 2 1.2 16v, 1,9 Di
Rocznik: 2001, 1999
Postów: 424
Domyślnie Odp: silnik kreci ale nie odpala

Panowie takie rzeczy, dzieją się jak jest uszkodzony czujnik położenia wału. może sie zabrudził, a może się już całkowicie rozsypał
eweryst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2015, 13:03   #19
pawelew
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-06-2008
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy RS
Silnik: 2,3
Rocznik: 1998
Postów: 29
Domyślnie Odp: silnik kreci ale nie odpala

Witam, odgrzeję temat, bo u mnie problem z elektryczną pompą jest nieco inny. Od pewnego czasu auto czasem nie odpala z powodu braku załączenia pompy w zbiorniku paliwa (wówczas jej nie słychać). Zgodnie z sugestiami najpierw polutowałem przekaźnik 30, a gdy to nie pomogło zakupiłem nowy i wymieniłem. Niestety to również nie pomogło, elm nie wykazuje błędów silnika, immo się prawidłowo wyłącza (gaśnie dioda), więc dobrałem się bezpośrednio do pompy paliwa. Na zewnętrznych pinach kostki pojawia się napięcie po przekręceniu kluczyka. Po podpięciu na krótko bezpośrednio z aku pompa pracuje. Natomiast jeśli podam do pompy prąd z kostki to napięcie ginie (spada do zera). Prawdopodobnie gdzieś jest zwarcie do masy, tylko gdzie zacząć szukać. Pozdrawiam
pawelew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2015, 14:01   #20
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: silnik kreci ale nie odpala

idź po kabelkach... i znajdziesz gdzie jest przecięty.
powinny znajdować się w prawym progu

ale najpierw upewnij się że to kable a nie przekaźnik lub sterowanie przekaźnika.
ja bym odciął przewód na przekaźniku i pomierzył czy daj on napięcie.... i jednocześnie odcięty koniec zmierzył do masy czy jest zwarcie oraz ciągłość przewodu.
Czasem prościej połozyć nowy przewód jak szukać problemu w starym.

Ostatnio edytowane przez bartixr ; 06-05-2015 o 14:04
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.