Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2013, 12:58   #1
crimen76
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-08-2013
Model: mk3
Silnik: tdci
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie migające kontrolki esp i abs

Witam
]ako, że jestem nowy więc witam wszystkich i pozdrawiam.

swojego mondeo kupiłem w sierpniu tego roku, samochód z pewnego źródła oryginalny przebieg 110tyś.
Do października wszystko było ok, gdy przyszły opady i wilgoć zaczęły się razem zapalać kontrolki abs i esp, na chwilę potem gasły, czasami się zapalają po włożeniu kluczyka i gasną, czasami gasną po odpaleniu, czasami nie gasną a gasną podczas jazdy. Podczas jazdy potrafią się zapalić i zgasnąć po 10 minutach(często zapalają się na 20 sekund gasną na minutę i zapalają się ponownie a czasami jest spokój prze dłuższy czas) jak stoję na światłach potrafią się zapalić i po ruszeniu zgasnąć.(albo na odwrót)
Samochód był podłączony do kompa KTS bosch jakiś błąd był nie odnośnie esp czy abs ale żaden nie pokazywał na uszkodzony któryś czujnik przy kole. po wykasowaniu błędów kontrolki zgasły. po odpięciu kompa i przekręceniu kluczyka zapaliły, się po podpięciu ponownie kompa nie pokazało żadnego błędu. Po wyjeździe z warsztatu po jakimś czasie zgasły i po ponownie się zapaliły. W dniu dzisiejszym od rana się palą i nie zgasły podczas dojazdu do pracy ok 5km(padał w nocy deszcz).
Jak zapalą się kontrolki abs nie działa jak gasną działa(esp pewnie też nie działa). Innych objawów brak, napięcie na akumulatorze na włączonym silniku 14V. wtyczki od czujników oglądałem i pryskałem kontaktem.
Czy zdejmować tarcze i patrzeć na czujniki, bo za bardzo nie wiem co to może być.
Pozdrawiam Wojtek


Ostatnio edytowane przez crimen76 ; 26-10-2013 o 09:01
crimen76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2013, 13:15   #2
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,727
Domyślnie Odp: problem z esp i abs

Cześć

Weź zwykły miernik elektroniczny lub multimetr (ważne, żeby był pomiar 'diody'), zdejmij wtyczkę na czujnikach i zmierz je na tej nastawie. Powinno pokazać około 650 - 700 Ohm. Jeśli to działa to załóż wtyczki na czujniki i rozepnij przewód czujnika wyżej, pomiędzy sterownikiem ABS a czujnikiem (z przodu wtyczka jest pomiędzy nadkolem a budą na wysokości środka amortyzatora, z tyłu są pod kanapą). Wykonaj taki sam pomiar - powinno pokazać parę Ohmów więcej.

Jeśli w którymś z tych miejsc nie masz żadnego wyniku - masz przerwę w obwodzie.

Miałem podobną sytuację w swoim Mondku - przetarł mi się przewód od czujnika z przodu. Raz łączył raz nie. Po wymianie przewodu spokój.
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2013, 13:30   #3
crimen76
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-08-2013
Model: mk3
Silnik: tdci
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: problem z esp i abs

Kod:
wyżej, pomiędzy sterownikiem ABS a czujnikiem (z przodu wtyczka jest pomiędzy nadkolem a budą na wysokości środka amortyzatora, z tyłu są pod kanapą)
o która stronę chodzi i czy trzeba zdejmować nadkole?

mam taki multimetr,
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
będzie dobry? bo symbol diody, czy mam na to ostawić?

Ostatnio edytowane przez crimen76 ; 26-10-2013 o 09:01
crimen76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2013, 13:33   #4
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,727
Domyślnie Odp: problem z esp i abs

generalnie chodzi o przednie czujniki i ich kable.

Wtyczka łącząca jest schowana pod nadkolem (pomiędzy nadkolem a blachą budy) na wysokości połowy amorka. Przy sprawdzeniu wystarczy odkręcić najbliższą śrubkę trzymającą nadkole (z tego co pamiętam są tam takie plastikowe kołki, do których jest przykręcone nadkole - warto uważać by ich nie uszkodzić), lekko odgiąć nadkole i wypiąć wtyczkę.
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2013, 20:47   #5
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: problem z esp i abs

Prosze popraw tytul wedlug tych zasad: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2013, 15:24   #6
makas55
ford::beginner
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 13-06-2013
Skąd: wrocław
Model: mondeo mk3
Silnik: tdci 2,0 130km
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: migające kontrolki esp i abs

Witam.
Miałem podobny problem u siebie, też zaraz po kupnie. Okazało się, że oderwała się tarcza od łożyska w prawym przednim kole. W tedy komputer ma różne prędkości na kołach i zapala się kontrolka ABS-u. Można to sprawdzić tylko podczas jazdy z podpiętym komputerem. Sprawdz zanim zaczniesz wymieniać niepotrzebnie czujnik abs-u.
makas55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2013, 17:16   #7
crimen76
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-08-2013
Model: mk3
Silnik: tdci
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: migające kontrolki esp i abs

Witam
sprawdziłem dzisiaj czujniki wszystkie pokazują 755, tak samo pokazują po podpięciu kabli i sprawdzeniu po rozpięciu kostki w nadkolu lub w tylnej kanapie.
na jednej kostce przedniego koła na bolcu wtyczki byl zielony nalot, wyczyściłem prysnąłem kontaktem. Odpiąłem wtyczkę od pompy i jakiegoś czujnika przy pompie abs wtyczka wygląda ok brak okopcenia spryskalem kontaktem.
po założeniu kół podpięciu akumulatora odpaliłem kontroli świecą się nie zgasły, pojechałem sprawdzić po około 10 metrach kontroli zgasły po chwili się zapaliły ponownie po około minucie zgasł abs ale palił się esp następnie zapalił się abs po chwili zgasł ale świecił się esp, nie reagował włącznik esp nie podświetlał się. zgasiłem motor odpaliłem ponownie dwie kontrolki zapalone, przejechane 12 km kontrolki palą się non stop włącznik esp działa.
Nie mam pojęcia co jeszcze:
-czy trzeba skasować ew. błedy
-czy czy to zabrudzone czujniki
- czy moze pompa abs
2 tygodnie temu zmieniane były tarcze z tyłu(ale kontrolki zapaliły się około 3 tygodni po tym)
Trzeba chyba auto dać do elektronika, może ktoś wie gdzie to zrobić w Przemyślu.
pozdrawiam
crimen76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2013, 08:41   #8
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: migające kontrolki esp i abs

bez podpiecia pod komputer sie nie obejdzie
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2013, 12:44   #9
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,727
Domyślnie Odp: migające kontrolki esp i abs

Jesli masz kogos z elmem to uzyj scamastera z nakladka na forda. Tam mozna sprawdzac kody abs
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2013, 17:22   #10
crimen76
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-08-2013
Model: mk3
Silnik: tdci
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: migające kontrolki esp i abs

I wszystko jasne,
uszkodzony czujnik przyśpieszenia bocznego, po wymianie na nowy(używany) ok. Koszt czujnika to od 100zł -300 na allegro, nowy w ic 1500zł
w sierpniu 2004 roku była zmiana tych czujników z 4 pinowych na 6 pinowe. Tych 6 pinowych na allegro pełno tych 4 pinowych jak na lekarstwo.można szukać do jaguara to samo oznaczenie ale cena odpowiednio wyższa bo to jaguarGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
crimen76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.