Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-06-2013, 18:43   #71
hardtmuth
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 10-07-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCi 2.0 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 70
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

O taką pracę mi chodzi (2-4 s.). Też uważam, że to jest samo wyhamowywanie, bo jak na krótko wentylator podłączałem do accu, to długo musiałem czekać zanim się zatrzyma.

CHT to chyba skrót od Cylinder Head Temp, temperatura głowicy cylindra.

hardtmuth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2013, 14:49   #72
TRASECOM
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1800 Pb
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

Witam koledzy . Odświeżę temat. Ja mam inny problem . Na zewnątrz 30 stopni włączam klime słychać jak załącza się sprężarka rusza również wentylator na pierwszy bieg no i niby oki ale.... Temperatura z nawiewów mam 19 C . Jak jadę trasą to spada poniżej 9 C. A w korku klima nie wyrabia. Czynnik napełniony wycieków brak . Co może być nie tak . I drugie pytanie . Kiedy powinien się załączyć drugi bieg wentylatora ?? . Ja nigdy nie widziałem aby się u mnie odpalił na drugi bieg.
TRASECOM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2013, 17:33   #73
jerzu
ford::average
 
Avatar jerzu
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 18-08-2004
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK3 kombi
Silnik: 1.5 TDCi 95KM
Rocznik: 2017
Postów: 145
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

Drugi bieg powinien się właśnie załączyć podczas pracy na postoju, tak działa np. u mnie w Masterze. Taki objaw jak Ty masz to miałem przy uszkodzonym rezystorze. Nie załączał się drugi bieg i podczas jazdy w kroku rosła temperatura, chłodnica klimatyzacji robiła się gorąca tak, ze nie można jej było dotknąć.
W Mondeo działa to odwrotnie, jak jest uwalony rezystor to włącza się tylko drugi bieg (chyba że jest inaczej i ktoś mnie z błędu wyprowadzi). Patrząc po objawach to masz albo uszkodzony wentylator, albo przekaźnik sterujący wentylatorem.
__________________
Dariusz "jerzu" Niemczyński https://www.facebook.com/jerzu70
Ford Focus MK3 1.5 TDCi 95KM `17 był Ford Focus 1.6 TDCi 109KM `06 & Ford Transit 2.0 TDDi `03 & Ford Mondeo 2.0 TDDi `02 Ghia
jerzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2013, 17:33   #74
hardtmuth
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 10-07-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCi 2.0 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 70
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

Drugi bieg odpali się dopiero przy przegrzaniu silnika. Czyli temperatura z czujnika CHT musi mocno wzrosnąć, na pewno nie załączy się przy 90 stopniach.

Problemów może być wiele. Skoro masz pewność, że wentylator chodzi to pozostają czujniki ciśnienia i sprężarka. Podjedź na stację diagnostyczną od klimy. Koleś podłączy i powie dlaczego wyłącza się klimatyzacja lub słabo chłodzi.
hardtmuth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2013, 17:34   #75
jerzu
ford::average
 
Avatar jerzu
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 18-08-2004
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK3 kombi
Silnik: 1.5 TDCi 95KM
Rocznik: 2017
Postów: 145
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

Cytat:
Napisał hardtmuth Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Drugi bieg odpali się dopiero przy przegrzaniu silnika. Czyli temperatura z czujnika CHT musi mocno wzrosnąć, na pewno nie załączy się przy 90 stopniach.
Przy włączonej klimie drugi bieg wentylatora jest też włączany impulsem z czujnika ciśnienia w układzie klimatyzacji.
__________________
Dariusz "jerzu" Niemczyński https://www.facebook.com/jerzu70
Ford Focus MK3 1.5 TDCi 95KM `17 był Ford Focus 1.6 TDCi 109KM `06 & Ford Transit 2.0 TDDi `03 & Ford Mondeo 2.0 TDDi `02 Ghia
jerzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2013, 18:45   #76
TRASECOM
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1800 Pb
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

Oki . Czyli szukać przyczyny w czujniku ciśnienia. Co ciekawe nie jestem pewien na 100 % , ale sprężarka się nie wyłącza nawet jak daje 20 C z nawiewów . Sprawdzę przekaźniki ( zamienię je miejscami) i jak po włączeniu klimy nie załączy się wentylator to znaczy że ten od 2 biegu jest uszkodzony. Jak będzie działać tak samo będę szukać przyczyny w czujniku ciśnienia . Po sprawdzeniu dam znać co i jak .
TRASECOM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2013, 19:07   #77
hardtmuth
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 10-07-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCi 2.0 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 70
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

Cytat:
Napisał jerzu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy włączonej klimie drugi bieg wentylatora jest też włączany impulsem z czujnika ciśnienia w układzie klimatyzacji.
Jeżdżę całe wakacje na klimie, temperatura 90 st. i nigdy nie włączył mi się wentylator na 2 bieg. Zawsze delikatnie dmucha jak jest klima włączona. W jakiejś instrukcji/książce czytałem o drugim biegu tak, jak wyżej napisałem.

U mnie sterowanie 1/2 bieg jest elektroniczne, bez żadnych rezystorów, czy przekaźników.
hardtmuth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2013, 20:29   #78
olczus9012
ford::advanced
 
Avatar olczus9012
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 219
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

A więc tak,,,miałem kilka przygód ze swoją klimą, odkąd jest naprawiona i sprawna ani razu nie zalącza sie na drugi bieg wentylator...zalaczala mi sie drugo bieg tylko jak uwalona byla wtyczka rezystora. Jak klima dziala poprawnie to wentylator chodzi caly czas delikatnie prawie bezszelestnie.
Jesli masz uzupelniony czynnik i sprezarka zalacza sie wlasciwie to ja na Twoim miejscu sprawdzilbym w puszcze z bezpiecznikami tymi pod maska zolty duzy bezpiecznik...nie pamietam numeru ale jest on odpowiedzialny za prace wentylatora. U mnie jak byl przepalony to klima chlodzila tylko jak auto jechalo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
olczus9012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 22:30   #79
TRASECOM
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1800 Pb
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

Dzisiaj sprawdziłem przekaźniki. Zamieniłem je miejscami i taka sama praca wentylatora, czyli na pierwszym biegu . Prowizorycznie dla własnego spokoju wyczyściłem czujnik temperatury w kabinie. Pomysły się skończyły .Czeka mnie serwis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Możecie polecić jakiś dobry serwis z warszawy ??
TRASECOM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2013, 16:18   #80
klawy07
ford::average
 
Avatar klawy07
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 22-11-2012
Skąd: Radom
Model: MONDEO MK3 KOMBI DENSO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: XII 2003
Postów: 140
Domyślnie Odp: Klimatyzacja i praca wentylatora chłodnicy.

Mam pytanie, sprawdzałem u siebie w mk3 TDCI 115km gdzie jest ta wtyczka i na wentylatorze znalazłem tylko jakąś metalową puszkę i nic z 2 przewodami co by wyglądało na wejście do rezystora. Coś jest nie tak?
Klimatyzacja nabita i odgrzybiona, filtr wymieniony a mimo to jakoś tak biednie wieje z nawiewów.
klawy07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.