Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2013, 22:11   #1
granislav
 
Postów: n/a
Domyślnie [Prośba o ocenę] Focus MkII 1.6 TDCi Titanium 2006 Starogard Gdański

Witam,

To mój 1. post na forum, więc z góry przepraszam, jeżeli pominąłem jakieś zasady regulaminu.

Szukam focusa dla mamy, lat 50, w grę wchodzi tylko automat, hatchback, 5 drzwi (prawo jazdy jest, ale zerowe doświadczenie za kółkiem, jednocześnie stawiam na wygodę i funkcjonalność).

Od dłuższego czasu obserwuję ten samochód:
http://allegro.pl/1-6-tdci-titanium-...316650448.html

obecnie wystawiony na otomoto:
http://otomoto.pl/ford-focus-1-6tdci...C29708086.html

Wiem, że sprzedawca jest małym handlarzem (link). Po ostatnich "spowiedziach" handlarza w internecie mam trochę obawy, czy przypadkiem nie jest to kolejny "magik"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Generalnie auto na fotkach jest nieźle "wyPLAKowane".

W opisie jest napisane, ze nic nie było malowane. Z raportu VIN wygenerowanego z vin-info wiem, że jeden próg był wyciągany (przez telefon dowiedziałem się, że również malowany).

Dodatkowo, kolega, który mieszka bliżej Starogardu był na miejscu i go oglądał - coś jeszcze było malowane z przodu na błotniku punktowo, ale nieumiejętnie (inny odcień).

W serwisie dowiedziałem się, że auto ma filtr cząstek stałych (sprzedawca nic z nim nie robił, więc spodziewam się, że przy 130 kkm filtr będzie do wymiany/regeneracji, a więc 2 kPLN muszę doliczyć).

Lista wyposażenia z raportu VIN się zgadza. Dorzucony autoalarm i immobilizer.

Postaram się jakoś załączyć "co ciekawsze" fotki z raportu.

Co sądzicie? Jeżeli mechanicznie jest dobry (kolega jeździł, chodzi dobrze, nic nie stuka, skrzynia chodzi płynnie). Czy może to jednak mina?

Z góry dzięki za wszelkie opinie i poradyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 01:05   #2
dj_rush
ford::beginner
 
Avatar dj_rush
 
Imię: Rysiek
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: Kwidzyn / Warszawa
Model: Focus Titanium + Denso
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 29
Domyślnie Odp: [Prośba o ocenę] Focus MkII 1.6 TDCi Titanium 2006 Starogard Gdański

Brak znaczka TDCi na pokrywie bagażnika. Pomalowany spojler dachowy, chyba takiej opcji nie było.
Ogólnie to jakaś rzadka wersja: nietypowe alufelgi, radio, no i automat.
__________________
Było: 148 KM i 399 Nm. Jest: 163 KM i 423 Nm

Ostatnio edytowane przez dj_rush ; 03-07-2013 o 01:10
dj_rush jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 05:27   #3
granislav
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [Prośba o ocenę] Focus MkII 1.6 TDCi Titanium 2006 Starogard Gdański

Dziękuję za wskazówki. Po czym poznać, że coś było malowane?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po odcieniu? Złym spasowaniu? Na fotkach z raportu widać kilka wgnieceń, ale w okolicach spoilera. Sam element natomiast wydawał się być ok.

Znaczka już nie było już wcześniej. Automat, niestety, to moja jedyna opcjaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Generalnie to auto to ciekawy twór:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 10:57   #4
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: [Prośba o ocenę] Focus MkII 1.6 TDCi Titanium 2006 Starogard Gdański

Cytat:
W serwisie dowiedziałem się, że auto ma filtr cząstek stałych (sprzedawca nic z nim nie robił, więc spodziewam się, że przy 130 kkm filtr będzie do wymiany/regeneracji, a więc 2 kPLN muszę doliczyć).
niby czemu? znam kilka sztuk tego modelu z przebiegami +200 tys km na seryjnym filtrze.
Po drugie, w razie usterki tego podzespołu najlepiej jest go wyciąć, w tym modelu to banalnie proste i stosunkowo tanie (max 1000 PLN w dobrym warsztacie z hamownią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 11:12   #5
granislav
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [Prośba o ocenę] Focus MkII 1.6 TDCi Titanium 2006 Starogard Gdański

W ASO, z ktorym wstępnie sie kontaktowałem, powiedzieli, że co 120 kkm powinno się wymieniać/regerować filtr. Spotkałem sie z różnymi opiniami na temat tematu wycinania (niektórzy uważają filtr za zbędny, inni mają problemy po jego usunięciu). Tak czy inaczej dopiero na oględzinach w ASO będę mógł sie przekonać, w jakim stanie jest ten filtr. Oczywiście, jeżeli nie będzie żadnych problemów i przejedzie kolejne 70 kkm to będę bardziej niż szczęśliwyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale, niestety, nie mogę wykluczyć wydatku na wycięvie/naprawę. DziękiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 12:36   #6
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: [Prośba o ocenę] Focus MkII 1.6 TDCi Titanium 2006 Starogard Gdański

Cytat:
(niektórzy uważają filtr za zbędny, inni mają problemy po jego usunięciu).
przecież te silniki oferowano również seryjnie bez filtra więc wielkiej filozofii w jego wycięciu nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
W ASO, z ktorym wstępnie sie kontaktowałem, powiedzieli, że co 120 kkm powinno się wymieniać/regerować filtr.
tyle że nikt tego nie robi tylko jeździ dalej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim aucie też niby podlegał wymianie a dolatał do prawie 200 i pewnie dalej jeździ...
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2013, 21:57   #7
xander!
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Chorzów
Model: Focus II
Silnik: TDCI (Heko & MG Motorsport)
Rocznik: -----
Postów: 123
Domyślnie Odp: [Prośba o ocenę] Focus MkII 1.6 TDCi Titanium 2006 Starogard Gdański

Cytat:
Napisał dj_rush Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Brak znaczka TDCi na pokrywie bagażnika. Pomalowany spojler dachowy, chyba takiej opcji nie było.
Ogólnie to jakaś rzadka wersja: nietypowe alufelgi, radio, no i automat.
Felgi z Mondeo MK3, radio akurat z Navi występowały takowe.

Bardziej bym się przyjrzał mu od strony blacharsko-lakierniczej.
Np. te lampy przednie, czarne soczewki powiem szczerze, że jeszcze się nie spotkałem z takimi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
xander! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2013, 08:51   #8
granislav
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [Prośba o ocenę] Focus MkII 1.6 TDCi Titanium 2006 Starogard Gdański

Rzecywiście, tak skupiłem się na karoserii, że ne zauważyłem, że alu są inne;D Mk3, faktycznie. Co do soczewek, chyba ktoś tu na forum podawał linka do auta w wersji titanium z takimi soczewkami (ale mogło mi się wydawać).

Co do braku znaczka - czy to nie jest tak, że on nie zawsze jest?

Co do filtra, to w serwisie powiedzieli, że wersja 90 KM go nie ma, a 110KM już tak. Czy to ma jakieś uzasadnienie? spaliny to spalliny, tu i tu filtr by się zapychałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Poza tym, zalecali uzupełniane płynu do filtra co 60 kkm. Ja myślałem, że on się czyści poprzez wypalanie (dlatego, jak pokazuje się dioda z zapchanym filtrem się za miasto, aby podnięść średnie obroty i temperature w silniku). A może się mylę? Dzięx.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2013, 08:56   #9
Martingg
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Żyrardów
Model: Grand Scenic
Silnik: 1.6dci
Rocznik: 2014
Postów: 104
Domyślnie Odp: [Prośba o ocenę] Focus MkII 1.6 TDCi Titanium 2006 Starogard Gdański

Cytat:
Napisał granislav Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do braku znaczka - czy to nie jest tak, że on nie zawsze jest?
też mi się tak wydaje, że można sobie przy zakupie zażyczyć aby nie było znaczka
Martingg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2013, 20:43   #10
xander!
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Chorzów
Model: Focus II
Silnik: TDCI (Heko & MG Motorsport)
Rocznik: -----
Postów: 123
Domyślnie Odp: [Prośba o ocenę] Focus MkII 1.6 TDCi Titanium 2006 Starogard Gdański

Cytat:
Napisał granislav Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do filtra, to w serwisie powiedzieli, że wersja 90 KM go nie ma, a 110KM już tak.
Powiedzieli czy sprawdzili ?

Bo ja mam tą mocniejszą wersję seryjnie bez DPF
xander! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.