Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2013, 15:31   #1
kynek_it
ford::beginner
 
Avatar kynek_it
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-10-2012
Skąd: ROVIGO
Model: Kuga
Silnik: 2,5 FHEV STLINE
Rocznik: 2023
Postów: 40
Domyślnie Czyszczenie "koszyka" w zbiorniku paliwa

Wczoraj postanowiłem rozebrać i wyczyści "koszyk" oraz zbiornik. Powód hmmm zapowietrzający się układ paliwowy oraz problem z odpaleniem. Nie będę opisywał jak ściągać zbiornik bo to chyba dość prosta sprawa. Zbiornik po zdjęciu najlepiej przedmuchać kompresorem bo niepotrzebne pyłki i śmieci które leżą na nim są zupełnie zbędne wewnątrz. Odkręcenie "koszyka" to sprawa sprytu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Deseczka młoteczek i delikatnie stukamy w "nakrętkę" pamiętając o tym byśmy odkręcali a nie dokręcali. Wyjmujemy koszyk zwracając uwagę, że będzie nam to utrudniał pływak więc odchylamy całość by ten problem ominąć. Po wyjęciu odlewamy pozostałość "paliwa". Jak szybko można zauważyć jakoś musimy się dostać do wnętrza bo czarno tam przynajmniej tak było u mnie.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aby się dostać do tego co nam wlali do zbiornika należy odpiąć plastik trzymający czujnik pływaka do tego celu używamy płaskiego śrubokrętaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

odpinając go ot tych zębów

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Następnie rozdzielamy część górną od dolnej

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Należy zwrócić uwagę by nie uszkodzić gumki na dnie

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Mam nadzieję, że komuś pomoże ten post. Mi niestety nie bardzo pomógł z tym odpalaniem dziś dopiero zauważyłem spadek napięcia po całej nocy aż do 11,4 :/. Przy próbie odpalenia spada do 8. Mam nadzieję, że to wina akumulatora.
To mój pierwszy post z fotami więc Admin przenieś lub daj znać jak coś nie tak.

kynek_it jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2013, 21:16   #2
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,139
Domyślnie Odp: Czyszczenie "koszyka" w zbiorniku paliwa

Super tuturial i wielkie dzięki na pewno wielu skorzysta z tego .
Dobrze by było jak byś naniósł wyrażne strzałki o jakie miejsca chodzi .

Jeśli masz więcej zdjęć z tej operacji to było by pełne uzupełnienie .

Sam dostęp do pompy paliwa jest bodajże od strony foteli 2-go rzędu .

A jak z przewodami paliwa ?.. podczas tej operacji ...czy się nie zapowietrzyły ? ..
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 13:05   #3
tomforest
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-12-2010
Model: s-max
Silnik: benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: Czyszczenie "koszyka" w zbiorniku paliwa

może wiesz gdzie w benzynowym 2.0 znajdę tę pompę ,coś trudno mi znależć a nie chciałbym rozwalać całej podłogi ,źle wskazuje mi poziom paliwa
tomforest jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 13:14   #4
kynek_it
ford::beginner
 
Avatar kynek_it
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-10-2012
Skąd: ROVIGO
Model: Kuga
Silnik: 2,5 FHEV STLINE
Rocznik: 2023
Postów: 40
Domyślnie Odp: Czyszczenie "koszyka" w zbiorniku paliwa

Ja się tam dostałem od spodu więc nie mam pojęcia gdzie to jest od strony wewnętrznej. A w teście zegarów działa poprawnie?
kynek_it jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 18:19   #5
tomforest
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-12-2010
Model: s-max
Silnik: benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: Czyszczenie "koszyka" w zbiorniku paliwa

w teście działa ok ,jak zatankuję do pełna to też pokazuje full ale podczas jazdy spada do min. ,jak zatankuje to sytuacja sie powtarza ,a od spodu jest widoczna ta pompa czy cały zbiornik wyciągałeś
tomforest jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 19:21   #6
kynek_it
ford::beginner
 
Avatar kynek_it
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-10-2012
Skąd: ROVIGO
Model: Kuga
Silnik: 2,5 FHEV STLINE
Rocznik: 2023
Postów: 40
Domyślnie Odp: Czyszczenie "koszyka" w zbiorniku paliwa

Cały zbiornik ściągasz. Najlepiej 2 osoby i kanał. Ale ja mam Diesel wiec nie wiem czy u ciebie będzie to wyglądało jak na fotach.
kynek_it jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 20:14   #7
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,139
Domyślnie Odp: Czyszczenie "koszyka" w zbiorniku paliwa

Cytat:
Napisał tomforest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w teście działa ok ,jak zatankuję do pełna to też pokazuje full ale podczas jazdy spada do min. ,jak zatankuje to sytuacja sie powtarza ,a od spodu jest widoczna ta pompa czy cały zbiornik wyciągałeś
Twoje objawy wskazują że poluzowało się mocowanie pływaka (wskażnika paliwa)sadzę że przy PB jest inna pompa i pływak (najlepiej poszukaj w necie do tego modelu . Na pewno łatwiej będzie dostać się od strony pod fotelami 2-go rzędu
tak czy siak musisz dostać się do tego otworu w zbiorniku .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.