Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-04-2013, 12:02   #451
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Czy 110nm na dokręcenie alusów starczy ?

SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 12:51   #452
karelgott
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 13-09-2011
Skąd: Lubin
Model: MONDEO IV Ghia X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 46
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał FM18tdci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niroyale RainExperty to wysoko notowane opony letnie zarówno w testach ADAC (które osobiście uważam za najbardziej miarodajne), jak i na rodzimych portalach oponiarskich. Ich największą zaletą jest bardzo dobre trzymanie się drogi nawet w warunkach dużego nawilgotnienia nawierzchni, czyli bardzo dobre minimalizowanie efektu aquaplaningu.
Miałem, jeździłem, potwierdzam. Z jednym małym ALE.
Rzeczywiście auto na tych oponach jest jak przyklejone do drogi, a pierwsze przejazdy przez kałuże z duża prędkością powodują przecieranie oczu ze zdumienia. Zupełnie nic nie czuć. Ani oporu (szarpnięcia) ani zwolnienia, po prostu przelatujesz nie wiadomo kiedy przez placki wody. Ale maja jeden zasadniczy minus. Mają wyjątkowo miękkie boki. 2 opony musiałem wymienić. Podczas wjeżdżania na krawężnik, naprawdę delikatnie, zdarzyło się, że docisnąłem oponą przy skręconym kole. Momentalnie strzeliła. Drugi raz jakiś wariat mało mnie nie staranował i musiałem uciekać pod krawężnik. auto podskoczyło, siało i strzelił bok. Przy innych oponach nigdy nie miałem takich sytuacji.
karelgott jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 14:53   #453
fabrykamarki
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 05-04-2013
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo Kombi MK1
Silnik: 2000
Rocznik: 1995
Postów: 7
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Panowie może dlatego że jestem z branży i handlowałem oponami to mam takie podejście ale jak przeczytałem ten post to tulu bzdur na raz nie wyczytałem w jednym miejscu.

Przede wszystkim, opon nie dobiera się do auta ze względu na wygląd!

Po to producent zaleca oponę żeby kierowca i pasażer byli bezpieczni a wszystkie inne czynniki w aucie są dostosowane do takiej szerokości i takiego profilu jak zalecił. Natomiast jaka kolwiek zmiana średnicy, profilu, czy szerokości odbiega od pozostałych parametrów np zawieszenia a skutkiem tego jest szybsze zużycie zawieszenia silnika paliwa nie wspomnę już o bezpieczeństwie.

Podobnie z tekstami typu ząbkowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Popytajcie kierowców ciężarówek którzy na oponach przejeżdżają np 4 życia w GoodYearze. Czyli nowa, nacinana, nalana i znów nacinana. Każdy wam powie że podstawa to prawidłowy dobór indexu nośności czy prędkości, odpowiednie ciśnienie i geometria, nie mówiąc o kilku innych czynnikach. Wtedy opona nie ma prawa ząbkować, pękać itp.

Podobnie jest z wiekiem, kupując opony pamiętajcie że 3 letnia opona to już praktycznie śmietnik. Wiadomo że w tym kraju gro ludzi kupuje stare używki ale jak już płacicie za nowe to sprawdzajcie daty. Jak to zrobić sposób jest prosty ale odsylam do google bo teraz szkoda czasu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pamiętajcie że opony to wasze bezpieczeństwo i portfel a nie wygląd. Producent podaje jakie i tego się trzymajcie.

Pozostaje tylko kwestia które.
Do Wyboru grupa GoodYeara, czyli sam GY ale też Fulda Dunlop Sava i Dębica. GY i Dunlop to marki premium, i tych bym się trzymał. Na zimę chociażby rewelacyjne WinterSport 4D które są np tak ciche że nie jeden z was ma letnie głośniejsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A prowadzą się rewelacja. Grupy michelina nie polecam chyba że ktoś lubi płacić za nazwę nie osiągi. Pozostaje jeszcze grupa Continentala tak sam Conti jak i niższe półki typu Uniroyal. Osobiście jestem też fanem bridgestona, ale tylko jeśli chodzi o lato, i tu mamy kompromis między osiągami wyglądem a ceną. W pozostałych przypadkach marki premium bo tu nie ma co oszczędzać. A jeśli ktoś musi to czy to będzie Dębica, Sava, Fulda, Viking czy nie daj boże jakiś amerykański wynalazek to już podobna półka. A totalnie odradzam marketówek czyli to co mamy na rynku z Pirelli czy jakieś kormorany Klebery i inne chwastki.

Może komuś się przyda może nie gdyby ktoś miał pytanie proszę śmiało na priv.

Panowie mówicie także o testach portalach itd, ba nawet mamy jak dobrze kojarzę od 1 października etykiety na opony dot. hałasu, aquaplaningu i oporów toczenia, tylko pamiętajcie że to wszystko jest robione w warunkach testowych, na nowiusieńkich gumach a po starciu 2mm bieżnika wszystko wygląda inaczej. Dlatego lepiej założyć to co sprawdzone na naszych rodzimych drogach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo mówiąc wprost te testy są dla nas nie miarodajne. Podobnie etykiety. Różnica w spalaniu paliwa. Tylko malo kto mówi o tym że w samochodzie osobowym kierowcy jeżdżą tak różnie że klasa A a np F są nie do okiełznania i porównania między 60letnim staruszkiem a 20 latkiem na drodze. Ma to jedynie sens w samochodach ciężarowych gdzie jest pewna specyfika jazdy która powoduje ograniczanie spalania czy ścieranie opon i wtedy różnica jednaj klasy dopiero ma znaczenie

Tfuu się rozgadałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez fabrykamarki ; 08-04-2013 o 15:00
fabrykamarki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 17:29   #454
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Continentala wrzucasz do jednego worka z uniroyalami? Klebery z Pirelli, śmiech na sali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 17:44   #455
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Re: Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Continentala wrzucasz do jednego worka z uniroyalami? Klebery z Pirelli, śmiech na sali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fabrykamarki napisał, że opony te należą do jednej grupy producenckiej a nie że są to produkty tej samej klasy.
Zalecam powrót do 1 klasy szkoły podstawowej i powtórkę nauki czytania ze zrozumieniem.
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 18:17   #456
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał fabrykamarki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podobnie jest z wiekiem, kupując opony pamiętajcie że 3 letnia opona to już praktycznie śmietnik
Masz jakieś dowody na poparcie swojej teorii?

Cytat:
Napisał fabrykamarki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do Wyboru grupa GoodYeara, czyli sam GY ale też Fulda Dunlop Sava i Dębica. GY i Dunlop to marki premium, i tych bym się trzymał
Rozumiem że sprzedajesz bądź sprzedawałeś te marki, więc zbyt obiektywny nie jesteś.
Co do dunlopa 3D i 4D to się zgodzę opona bardzo dobra, natomiast z UG8 już szału nie ma. Ogólnie grupa goodyera jest OK jesli chodzi o osiągi ,ale to nie wszystko. rożnego rodzaju reklamacje, dziwne ich zużycie nie przekonuje mnie do nich.

Cytat:
Napisał fabrykamarki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grupy michelina nie polecam chyba że ktoś lubi płacić za nazwę nie osiągi.
Akurat nie do końca się zgodzę, michelin ma jedne z najbardziej wszechstronnych opon a ich ceny w tym roku dosyć znaczenie spadły. Jeśli miałeś do czynienia z oponami ciężarowymi to dobrze wiesz że lepszych opon od Michelina nie ma, tyle że cena też jest adekwatna do jakości.

Cytat:
Napisał fabrykamarki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podobnie z tekstami typu ząbkowanie Popytajcie kierowców ciężarówek którzy na oponach przejeżdżają np 4 życia w GoodYearze. Czyli nowa, nacinana, nalana i znów nacinana. Każdy wam powie że podstawa to prawidłowy dobór indexu nośności czy prędkości, odpowiednie ciśnienie i geometria, nie mówiąc o kilku innych czynnikach. Wtedy opona nie ma prawa ząbkować, pękać itp.
To chyba zły przykład,raczej nie porównywał bym wielowachaczowych zawieszeń w osobówkach z ciężarówkami. No i rzeźby bieżnika to już kompletnie co innego.
Cytat:
Napisał fabrykamarki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo mówiąc wprost te testy są dla nas nie miarodajne. Podobnie etykiety. Różnica w spalaniu paliwa. Tylko malo kto mówi o tym że w samochodzie osobowym kierowcy jeżdżą tak różnie że klasa A a np F są nie do okiełznania i porównania między 60letnim staruszkiem a 20 latkiem na drodze
No przecież w testach chyba o to chodzi żeby były porównywane w tych samych warunkach prawda? Tym tokiem myślenia włączając w każdy test "błąd człowieka" żadne testy nie były by miarodajne. Co do etykiet się zgadzam, warunki a raczej możliwość manipulacji w jakich są przeprowadzanie np. temperatura to jest kpina.

Nie odbierz tego co piszę jako atak na Twoją osobę , po prostu w kilku kwestiach mam trochę odmienne zdanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 08-04-2013 o 18:39
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 18:18   #457
radekrogo
ford::advanced
 
Avatar radekrogo
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: Elblag
Model: Mk4 SW Titanium Lunar Sky / Mk3 Ghia 130 Tdci 2004
Silnik: 2.0 Tdci 140 DFP/130 Tdci
Rocznik: 2011/2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Z oponami jak z olejami, każdy wie lepiej ze jego najlepsze, bo najtańsze, najtrwalsze albo najcichsze. A każdy montuje takie na jakie ich stać. Jak ktoś zarabia 2k zeta i ma dwójkę dzieci i żonę na bezrobotnym, to i tak wszystkie dobre rady ma gdzieś. A jak ktoś ma kasę to tez się nimi nie sugeruje i zakłada co mu garaż proponuje. Ale fanie poczytać dla zabicia czasu, takie teorie na temat opon. Ja mam swoich faworytów, ale dla innych będzie to szmelc. Wiec po co każdy tu warczy jak i tak do niczego to nie prowadzi.
radekrogo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 19:21   #458
Aleksander96
ford::average
 
Avatar Aleksander96
 
Imię: Gery
Zarejestrowany: 21-02-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Ti-VCT 120km
Rocznik: 2011
Postów: 58
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Taka już nasza narodowa skłonność, że uważamy się za ekspertów we wszystkich dziedzinach.
Dla mnie testy prowadzone przez poważne organizacje, to jednak źródło pewnej wiedzy. Czytając różne opinie zwykle trzeba przymykać oko, bo albo wypisują je sfrustrowani użytkownicy, którym np. nie uznano reklamacji, albo ktoś kto ma w tym swój interes. Prawda zawsze leży gdzieś po środku, trzeba się tego nauczyć w dobie takiego zalewu informacji w necie.
Jeszcze jakiś czas temu byłem załamany tym, że odbieram auto z oponami Hankook EVO S1. Używałem dotąd Michelin, GY, Continental. Jakoś tak pewniej się czułem. Okazało się jednak, że te EVO są całkiem ok. Wniosek: czasami trzeba przekonać się do czegoś empirycznie i nie uprzedzać przez jakieś stereotypy.
Z drugiej strony zwykle opony mają jakaś swoją charakterystykę, która w zależności od preferencji użytkownika, auta i innych czynników mają spełniać założone zadania.
Wszystkim życzę zatem rozwagi i podjęcia najwłaściwszych decyzji.

Ostatnio edytowane przez Aleksander96 ; 08-04-2013 o 20:01
Aleksander96 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 19:29   #459
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Komu mamy wierzyć jak nie naukowcom i badaczom? Nikt z nas nie dysponuje odpowiednimi narzędziami, ani warunkami do przeprowadzenia testów. Testy przeprowadzone na zasadzie własnych odczuć to właściwie nie są żadne testy bo tak jak zostało napisane każdy chwali swoje. Musiałoby być na prawdę BARDZO tragicznie aby ktoś to przyznał.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 20:30   #460
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał Ingen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
opona 215 wejdzie mi na felgę na której miałem 235? Nie będzie dla niej zbyt wąska?
To zależy od szerokości felgi, wartość w calach podana na feldze(6,5 lub 7 lub 7,5 itd.)
Jeżeli szerokość felgi masz w granicach 6,5-7,5 cala opona będzie pasować
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , koła , mk4 , mondeo mk4 , opony , rozmiar , zima



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.