Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|zachodniopomorska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2012, 07:46   #11
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Gdzie dobrzy Spece od Turbo ??

Cytat:
Napisał Zmijasek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.

Czy ktoś z klubowiczów naprawiał turbinę w Szczecinie?
Zastanawiam się nad turbotechniką i kordanem (tylko takie znalazłem na necie)
Nie znalazłem zbyt wielu opinii i proszą Was o pomoc.

Objawy : na luzie po 4 tyś obrotów słychać metaliczny świst
podczas jazdy powyżej 2 tyś obrotów słychać podobny odgłos.

Kilku mechaników sprawdzało wszystkie przewody i nie znaleźli nieszczelności.
Spece od turbin z którymi rozmawiałem mówią o luzie podłóżnym.

Proszę o wasze opinie i pomoc.
Mogę polecić oba zakłady, ale zanim dasz sprężarkę do regeneracji, to poproś o kosztorys, bo mogę załatwić Ci nową na gwarancji- obie te firmy to moi klienci i biorą graty z Naszej firmy, my jako przedstawiciel Holset, Garret , KKK, Borg Warner, Shwitzer itd, mamy bardzo przystępne ceny i zamiast płacić 1000 zł za regeneracje albo lepiej, to może turbinę trafisz nową na gwarancji za 1300 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale pierw podjedź do jakiegoś warsztatu i niech stwierdzą czy to aby na pewno turbo siedziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kopci, bierze olej?

__________________
Gdyby Bóg wolał przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
"...Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."Colin McRae
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 13:14   #12
Zmijasek
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: ZGR
Model: FF kombi
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Gdzie dobrzy Spece od Turbo ??

Oleju nie bierze po niedawno zmieniałem i mechanik powiedział, że stan oleju był ok. Co do dymienia to tylko przy opdalaniu ale też nie zawsze.
Kontaktowałem się z turbotechniką i napisali mi, że koszt nowej turbiny to około 2800 zł, więc jak to jest możliwe, że można dostać Nowe za 1300 zł?
Sprawdzałem na kilku stronach i również ceny wahają się 2,5-3 tys zl.
Zmijasek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 13:58   #13
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Gdzie dobrzy Spece od Turbo ??

Cytat:
Napisał Zmijasek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oleju nie bierze po niedawno zmieniałem i mechanik powiedział, że stan oleju był ok. Co do dymienia to tylko przy opdalaniu ale też nie zawsze.
Kontaktowałem się z turbotechniką i napisali mi, że koszt nowej turbiny to około 2800 zł, więc jak to jest możliwe, że można dostać Nowe za 1300 zł?
Sprawdzałem na kilku stronach i również ceny wahają się 2,5-3 tys zl.
Strzelałem z ceną, bardziej dla porównania różnicy między regeneracją, a przykładową ceną nowej turbiny.
Podaj mi moc i kod silnika, bo rocznik i pojemność już mam z Twojego profilu. Firma w której pracuje jest przedstawicielem na Polskę większości turbosprężarek , a Turbotechnika jest Naszym klientem.

Podaj dane i zobaczymy co mogę zaproponować ewentualnie i czy wogóle mogę pomóc, bo prawda jest taka że w Fordzie dużo siedzi Gareta, którego mamy dużo ale do ciężarówki i maszyny rolniczej/ budowlanej, ale coś pomyślimy i będziesz miał napewno wgląd w ceny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Gdyby Bóg wolał przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
"...Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."Colin McRae
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 18:59   #14
krawmed
ford::average
 
Avatar krawmed
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-10-2011
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus EcoNetic
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 52
Domyślnie Odp: Gdzie dobrzy Spece od Turbo ??

Jeśli chodzi o sprężarkę.
Ogólnie wszyscy z którymi rozmawiałem odradzaja naprawe regeneracje sprezarek GARRETA ze zmienną geometrią. jest firma w poznaniu która sprzedaje sprężarki ogrinalne i stare zabieera do utylizacji. Cena dla normalnego smiertelnika to jest od 1950, pln + VAT i oddanie starej turbiny. Moto remo. A jeszcze jedno do spręzarek Garreta nie ma zestawów naprawczych tylko zamienniki chinskie i angielskie. Wszystkie (prawie) turbo na alledrogo to nówki po regeneracji. Na początek sprawdź co jest z Twoja turbinką bo to może tylko przewód.
Pozdro
krawmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 15:52   #15
Zmijasek
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: ZGR
Model: FF kombi
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Gdzie dobrzy Spece od Turbo ??

Autko stoi od 2 tygodni w Turbotechnice i czekam na jakieś sensowne informacje. Jak sprawa się wyjaśni to dam znać.
Zmijasek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2013, 15:44   #16
Zmijasek
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: ZGR
Model: FF kombi
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Gdzie dobrzy Spece od Turbo ??

Witam.
Dokończę moją historie z naprawą turbosprężarki w Turbotechnice.
Sprężarka została zregenerowana i dostała rok gwarancji ale zanim dostałem auto to minęła długa droga pełna nerwów.
Czas naprawy w sumie wyniósł ponad 3 tygodnie.
Odbiór auta przedłużył się z godziny 18 na 23. Jedyny plus, że podwieźli mi auto pod dom i nie musiałem nigdzie jeździć, ale zdenerwowanie sięgało zenitu!!!
Koszt 2000zł
Jak do tej pory turbo śmiga bez problemu po 2 tyś km.
Podsumowując:
Zalety: gwarancja, jak do tej pory to działa bezproblemowo.
Wady: cena, trudny kontakt po przyjęciu auta do naprawy, CZAS REALIZACJI USŁUGI!!,
Zmijasek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2013, 15:58   #17
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Gdzie dobrzy Spece od Turbo ??

Był sens regenerowac skoro nowa to koszt 2100 do 2400...co nowa to nowa a regenerowana to...regenerowana...
Katalizator Ci zostawili czy usunęli? Bo czasem tak robią właśnie po naprawie...
__________________
Gdyby Bóg wolał przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
"...Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."Colin McRae
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2013, 19:49   #18
Zmijasek
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: ZGR
Model: FF kombi
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Gdzie dobrzy Spece od Turbo ??

Katalizator jest ale prawdopodobnie był wcześniej wypruty. Nie znalazłem nigdzie turbin w takiej cenie 2100-2400. Najtańsza 3200 + wymiana. Cóż turbo działa oby jak najdłużej jak się rozsypie to trzeba będzie wymienić foczke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmijasek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2013, 07:03   #19
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Gdzie dobrzy Spece od Turbo ??

Kolego dzwoniąc do moto remo dostalbys ja za 2400 od ręki, a wymiana jej zajęłaby jeden dzien z demontazem starej czyszczeniem całego układu dolotowego i montażem. Wyczyscili Ci cooler? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Gdyby Bóg wolał przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
"...Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."Colin McRae
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2013, 10:12   #20
Zmijasek
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: ZGR
Model: FF kombi
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Gdzie dobrzy Spece od Turbo ??

Cały układ dolotowy został wyczyszczony, bynajmniej tak mi powiedzieli. O ile dobrze pamiętam to pisałem do Ciebie PM ale nie dostałem odpowiedzi, więc TT dostała zlecenie.
Zmijasek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.