Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2012, 20:39   #1
rav89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-05-2011
Model: Focus II
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Wymiana lusterek

Witam!!

Chciałbym zapytać czy wie może ktoś z kolegów czy w Focusie MK II jest doprowadzona instalacja do elektrycznych lusterek do panelu na drzwiach w modelu bez elektrycznych lusterek?

rav89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2012, 22:55   #2
chmielu 14
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2011
Skąd: Górny ślask
Model: Galaxy
Silnik: VR6+LPG
Rocznik: 1997
Postów: 174
Domyślnie Odp: Wymiana lusterek

witam.ponoc jest wyprowadzona instalacja aby potwierdzic trzeba by bylo sciagnac ta zaslepke od wewnatrz i zobaczyc czy jest instalacja.
chmielu 14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2012, 07:09   #3
rav89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-05-2011
Model: Focus II
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wymiana lusterek

ok. tak więc w miejscu mocowania lusterek tez powinna być kostka do podpięcia lusterek?

Pytam bo mam okazję kupić w dobrej cenie nowe lusterka elektryczne i czy warto było by sie w coś takiego pobawić.

jesli nie ma instalacji na drzwiach i w słupku to nie ma sensu wymiana lusterek
rav89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2012, 18:53   #4
gibaldo
ford::amateur
 
Avatar gibaldo
 
Zarejestrowany: 21-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus III
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wymiana lusterek

Oryginalnie mam elektryczne więc nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć, czy instalacja w wersji manualnej jest doprowadzona.

De/montaż nie jest skomplikowany, wymieniałem całe lusterko - czynność zajęła mi ok. 40 minut przy minusowej temperaturze, co wymagało delikatności w obchodzeniu się z plastikami i webasto dla skostniałych palców. W razie wątpliwości służę pomocą. Do tej pory przekonałem się, że Focus (mam Trenda z dodatkami) jest wyposażony w wiele "uśpionych" dodatków, które można samemu uruchomić.
gibaldo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2012, 21:42   #5
rav89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-05-2011
Model: Focus II
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wymiana lusterek

dzieki za odpowiedź. lusterka zakupilem i czekam teraz na lepszą pogodę i zdemontuje manualne i zobaczę czy jest instalacja czy nie. jak nie bedzie to sprzedam lusterka rownie okazyjnie jak je kupiłem.
rav89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2012, 21:43   #6
rav89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-05-2011
Model: Focus II
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wymiana lusterek

Cytat:
Napisał gibaldo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oryginalnie mam elektryczne więc nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć, czy instalacja w wersji manualnej jest doprowadzona.

De/montaż nie jest skomplikowany, wymieniałem całe lusterko - czynność zajęła mi ok. 40 minut przy minusowej temperaturze, co wymagało delikatności w obchodzeniu się z plastikami i webasto dla skostniałych palców. W razie wątpliwości służę pomocą. Do tej pory przekonałem się, że Focus (mam Trenda z dodatkami) jest wyposażony w wiele "uśpionych" dodatków, które można samemu uruchomić.
a możesz cos więcej napisać o ukrytych dodatkach? co np mozna samemu uzupełnić?
rav89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 13:07   #7
gibaldo
ford::amateur
 
Avatar gibaldo
 
Zarejestrowany: 21-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus III
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wymiana lusterek

Nie jestem ekspertem, zbyt krótko mam auto, ale polecam na początek wątek kolegi Mayak'a:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Na pewno "od ręki" możesz sprawdzić przy pomocy lusterka, czy masz oprawki do żarówek oświetlających przestrzeń pod kierownicą i schowkiem pasażera - "szare okrągłe". Nie z boku tylko niemal centralnie pod konsolą. Ja miałem zamontowane, więc wystarczyło zainwestować 2zł w żarówki, wkręcić, i od razu można jeździć na bogato Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poza tym możesz się pokusić o wejście AUX, które oryginalnie montowano w schowku pasażera, jakkolwiek dziwnie to brzmi - są tematy ze zdjęciami, na których widać dokładnie właściwe kostki.

Również na tym forum - można mieć wyprowadzone wiązki/kostki do halogenów w zderzakach - szukać należy pod zderzakiem w okolicy oryginalnych miejsc montażu, ale nie jestem ekspertem. Mam od nowości, więc tematu nie drążyłem
gibaldo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 07:52   #8
kkfiatusecekk
ford::amateur
 
Imię: Paulina
Zarejestrowany: 12-08-2012
Skąd: Tychy
Model: Ford Focus Combi
Silnik: 1.8 Tdci
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana lusterek

Witam.

Grad mi ściął prawe lusterko -- obudowa jest w porządku, ale lusterko pęknięte. Czy jest możliwość wymiany samego lusterka bez całej obudowy??

Pozdrawiam.
kkfiatusecekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 14:37   #9
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 385
Domyślnie Odp: Wymiana lusterek

Cytat:
Napisał kkfiatusecekk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.

Grad mi ściął prawe lusterko -- obudowa jest w porządku, ale lusterko pęknięte. Czy jest możliwość wymiany samego lusterka bez całej obudowy??

Pozdrawiam.
Oczywiście że można,koszt nowego ok.30 zł,używka jeszcze taniej. Wymiana też prosta jest pokazane w instrukcji.
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2016, 17:44   #10
vepecis
ford::beginner
 
Avatar vepecis
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 01-06-2012
Skąd: Legionowo
Model: FUSION USA, C-MAX
Silnik: 1,5
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wymiana lusterek

rav89 udało ci się zmienić te lusterka??
vepecis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.