Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2012, 18:36   #1
piotrvars
ford::beginner
 
Avatar piotrvars
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 ZETEC-SE 101KM
Rocznik: 2002
Postów: 44
Domyślnie Wysiadł reflektor ksenon, wymiana żarówki bez skutku

Witam,

szukałem w google kogoś jednak nie znalazłem odpowiedzi, najczęstsze wyniki dotyczą wymiany świateł na xenonowe.

Znajomemu, który jest obecnie w Norwegii wysiadł jeden z reflektorów Xenon, pojechał do mechanika, wymienił mu żarówkę za 550 zł i mimo to światło nie działa.
Chcąc mu jakoś pomoć po tym jak zaoferowano mu wymianę przetwornicy i startera, w Polsce taka przyjemność to 3000 zł a tam jeszcze drożej
Czy istnieje jakikolwiek sposób sprawdzenia, który z tych podezespołów wysiadł?
Używane części odpadają bo jest ryzyko, że nie będzie działać a do norwegi wysyłka raczej droga i trwa chwile a autem nie można jezdzic bo mandat około 1500 zł za takie przewinienie.
Dzwoniłem do Forda w Krakowie i powiedzieli, że przetwornice się nie psują, nigdy jej nie sprzedali u siebie.

Rocznik Galaxy 2003,
Przetwornica D2S 1.307 329 068
Starter Xenon
Żarówka Xenon D2S Osram

piotrvars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2012, 19:18   #2
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Wysiadł reflektor Xenon, wymiana żarówki bez skutku

A niech troszkę się pobawi tzn. w przełożenie z drugiego reflektora najpierw zapłonnika, sprawdzić czy działa, jak nie to potem sterownik (wysokiego napięcia). Coś już będzie wiadomo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2012, 20:08   #3
radziak
ford::average
 
Avatar radziak
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: świętokrzyskie
Model: galaxy
Silnik: 1.9tdi 130ps
Rocznik: 2004
Postów: 74
Domyślnie Odp: Wysiadł reflektor Xenon, wymiana żarówki bez skutku

nie przesadzaj za kilka stówek kupisz cały reflektor ,i trochę wiary w polskich sprzedawców....
radziak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2012, 04:08   #4
ryju1468
ford::average
 
Avatar ryju1468
 
Imię: ryszard
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: muszyna
Model: ford galaxy
Silnik: 1.9tdi AHU 90km
Rocznik: 1998
Postów: 148
Domyślnie Odp: Wysiadł reflektor Xenon, wymiana żarówki bez skutku

witam

piotrwars ty tak nie przeliczaj wszystkiego na zlotowki,bo kolega w norwegi zarobi min100kr(50zl/h) to szkoda mu dac na lampe i na przesylke z polski,nie jest tak drogo,poszukaj na e-baju,ja kupilem radio i kosz przesylki to300kr(150zl)do szwecji(3h robocze) nie chytruj!
ryju1468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2012, 09:12   #5
piotrvars
ford::beginner
 
Avatar piotrvars
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 ZETEC-SE 101KM
Rocznik: 2002
Postów: 44
Domyślnie Odp: Wysiadł reflektor Xenon, wymiana żarówki bez skutku

Cytat:
A niech troszkę się pobawi tzn. w przełożenie z drugiego reflektora najpierw zapłonnika, sprawdzić czy działa, jak nie to potem sterownik (wysokiego napięcia). Coś już będzie wiadomo
To chyba będzie dobry pomysł, tak też mu doradzę. Dam znać co padło

Cytat:
Napisał radziak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie przesadzaj za kilka stówek kupisz cały reflektor ,i trochę wiary w polskich sprzedawców....
Ja wierzę w polskich sprzedawców dlatego obdzwoniłem 8 sklepów w Krakowie z częściami Forda i ceny są zbliżone, a co ciekawe najtaniej w Aso Wikar było
Reflektor nie zawiera tych podzespołów!, trzeba je kupić osobno, więc to w ogóle nie ma sensu.

Cytat:
Napisał ryju1468 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam

piotrwars ty tak nie przeliczaj wszystkiego na zlotowki,bo kolega w norwegi zarobi min100kr(50zl/h) to szkoda mu dac na lampe i na przesylke z polski,nie jest tak drogo,poszukaj na e-baju,ja kupilem radio i kosz przesylki to300kr(150zl)do szwecji(3h robocze) nie chytruj!
Szwecja jest diametralnie tańsza niż Norwegia! Byłem, zobaczyłem..ludzie masowo jeżdżą z Norwegii do Szwecji na zakupy i jest tam często blisko połowę taniej.

Tak jak powiedziałem, lampa nie zawiera tych podzespołów.
Jaki to cudowny kurier, że wysłali paczkę z Polski do Szwecji w 3 godziny:-), teleportacja;-)
W tym, że przeliczanie złotówek nie ma sensu masz rację, inne realia, jednak wydatku w ciemno blisko 3500 tysiąca złotych czy to w Polsce czy w Norwegii nie nazwałbym chytrością.

Ostatnio edytowane przez piotrvars ; 24-02-2012 o 09:16
piotrvars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2012, 17:44   #6
ryju1468
ford::average
 
Avatar ryju1468
 
Imię: ryszard
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: muszyna
Model: ford galaxy
Silnik: 1.9tdi AHU 90km
Rocznik: 1998
Postów: 148
Domyślnie Odp: Wysiadł reflektor Xenon, wymiana żarówki bez skutku

witam
100kr razy trzy godziny ile tu zarabiam,nie czas przesylki,a patrzyles na e bayu jakie ceny?
ryju1468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2012, 19:46   #7
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Wysiadł reflektor Xenon, wymiana żarówki bez skutku

Dwie lampy z nowym kpl. światła w środku to ok 1700 zeta. Więć skąd u ciebie min. 3000?
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2012, 19:52   #8
piotrvars
ford::beginner
 
Avatar piotrvars
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 ZETEC-SE 101KM
Rocznik: 2002
Postów: 44
Domyślnie Odp: Wysiadł reflektor Xenon, wymiana żarówki bez skutku

Teraz łapie:-) No właśnie nie sprawdzałem na e-bayu ale zastanawiałem się, może jest e-bay norweski, to nie trzeba by wysyłać do polski tylko byłoby na miejscu.
Na allegro są te części ale używane. Dam mu znać, żeby posprawdzał poszczególne części i kupię tam gdzie będzie najtaniej.
Jak dotąd to chyba Wikar ASO, albo używane jeśli da się namówić.
piotrvars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2012, 11:44   #9
piotrvars
ford::beginner
 
Avatar piotrvars
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 ZETEC-SE 101KM
Rocznik: 2002
Postów: 44
Domyślnie Odp: Wysiadł reflektor Xenon, wymiana żarówki bez skutku

Cytat:
Napisał Jarek G. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dwie lampy z nowym kpl. światła w środku to ok 1700 zeta. Więć skąd u ciebie min. 3000?
Nowe lampy są bez osprzętu, pisałem wcześniej.
3000 tysiące to cena osprzętu, obdzwoniłem około 10 sklepów i w fordzie mieli najtaniej.

Jak dotąd nie miał kiedy sprawdzić tych świateł i tak jeździ.
Ja się poddałem z pomocą bo zamieniać tych części nie chce a ja nie widzę innego wyjścia.
Pyta czy jeśli serwis podepnie pod komputer, to czy będą w stanie stwierdzić który z elementów wysiadł?

Ostatnio edytowane przez piotrvars ; 01-03-2012 o 11:48
piotrvars jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2012, 08:50   #10
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: Wysiadł reflektor Xenon, wymiana żarówki bez skutku

Ja piszę o lampach używkach - stan idealny, bez zarysowań i oryginalnymi uchwytami (nie klejone) - i nowymi żarnikami z przetwornicą.
Nie o nówkach lampach. Uważam za bezsens kupować nówki. No chyba, że ktoś cierpi się na nadmiar gotówki. Ale w tym przypadku to raczej "nie dotyczy".
Pozdro. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.