Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2012, 23:01   #21
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: 1.8 115km czy LPG zaboli?

Jest to zwykły stag300plus a nazwę dodali ISA2 bo jest autoadaptacja która nie działa na dłuższą metę i lepiej wyregulować dokładnie auto bo isa za nas tego nie zrobi. Lubryfikacja nic ci nie da, były fotki gdzie ona się znajduje po ściągnieciu kolektora w mk3, ściema i tyle. Bierz staga 300plus acr01 i hanki

__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2012, 08:11   #22
MBartek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2012
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Mondeo, Focus 2
Silnik: 2,0 TDCI 115km, 1,8 TDCI 115km
Rocznik: 2005, 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.8 115km czy LPG zaboli?

Lubryfikator jest potrzebny, kilka minut temu rozmawiałem ze znajomym gazownikiem(zagazowałem już u niego 2 auta i oba do dzisiaj jeżdzą bez niepotrzebnych wizyt), ale jeśli klient sobie tego nie życzy to nie ma problemu wtedy pisze oświadczenie,że sam zrezygnował z tego wynalazku. Wprawdzie nie pytałem o szczegóły odnośnie zestawu ale do 1,8 powiedział mi 2.300-2.400(planuję zakup focusa lub mondka z 1,Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
MBartek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2012, 08:34   #23
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.8 115km czy LPG zaboli?

Cytat:
Napisał MBartek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ubryfikator jest potrzebny, kilka minut temu rozmawiałem ze znajomym gazownikiem
to dowiedz sie po co jest potrzebny. takie "potrzebny, bo potrzebny" nic nam nie mówi. Moi gazownicy mówili, ze to pic na wodę, ale "klient nasz pan".
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2012, 14:26   #24
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,102
Domyślnie Odp: 1.8 115km czy LPG zaboli?

Cytat:
Napisał MBartek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli klient sobie tego nie życzy to nie ma problemu wtedy pisze oświadczenie,że sam zrezygnował z tego wynalazku.
Później, z jakiego by powodu nie wysiadł, to wina braku lubryfikacji i problem z głowy.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2012, 23:13   #25
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: 1.8 115km czy LPG zaboli?

a zapytaj swojego gazownika jak taki mądry czy jak weźmiesz lubryfikację to czy on podpisze że daje ci gwarancję na silnik czyli powiedzmy zawory skoro to ma pomóc to chyba się nie będzie bał i podpisze. Ciekawe czy on wogole wie jak tam lubryfikacja działa. Ze ciągle są tacy naciągacze
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2012, 23:22   #26
darnel
ford::expert
 
Avatar darnel
 
Zarejestrowany: 05-03-2007
Skąd: Zabrze
Model: mondeo mk3
Silnik: 2,2 Tdci 185 KM 440 Nm
Rocznik: XXI
Postów: 3,197
Domyślnie Odp: 1.8 115km czy LPG zaboli?

Cytat:
Napisał rustin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ze ciągle są tacy naciągacze
Są tacy naiwni , to i są tacy, co na nich chętnie zarobią. To nie tylko do tego tematu, ale ogółu w handlu dotyczy. Jeśli znajdziesz klienta na otwarte koperty po listach, stare paragony, zużyte opony, zepsute sanki czy lubryfikację do silników z lpg (nie ujmuję jej skuteczności - nie znam, nie podważam!) to je sprzedasz...
__________________
zostań bliźniakiem genetycznym -> Zachęcam.
Jest mondeo i kilka innych fordów
darnel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2012, 18:50   #27
dembi
ford::beginner
 
Avatar dembi
 
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: Lublin
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4i + LPG
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie Odp: 1.8 115km czy LPG zaboli?

Gdy zapytałem mojego gazownika co to jest lubryfikacja, to powiedział, że firmy zakładają lubryfikację żeby "zaworów nie wypalało" i żeby trochę więcej zarobić.
Gdy spytałem czy u mnie założy - odpowiedział - Nie.
- Dlaczego?
- Bo jak dobrze wyregulujesz inst. gazową to lubryfikacja nie potrzebna , a jak spartolisz robotę to i lubryfikacja nie pomoże.

Kolego MBartek zapytaj swojego gazownika czy da Ci gwarancję na silnik (zawory) jeżeli założysz lubryfikację - śmiem twierdzić, że znajdzie 100 wymówek żeby się wymigać.
__________________
CCR
dembi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2012, 15:43   #28
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: 1.8 115km czy LPG zaboli?

Cytat:
Napisał dembi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego MBartek zapytaj swojego gazownika czy da Ci gwarancję na silnik (zawory) jeżeli założysz lubryfikację - śmiem twierdzić, że znajdzie 100 wymówek żeby się wymigać.
Przecież o tym pisałem wyżej
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2012, 17:16   #29
dembi
ford::beginner
 
Avatar dembi
 
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: Lublin
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4i + LPG
Rocznik: 2006
Postów: 32
Domyślnie Odp: 1.8 115km czy LPG zaboli?

Faktycznie - przepraszam za mój faux-pas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
CCR
dembi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2012, 12:48   #30
MBartek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2012
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Mondeo, Focus 2
Silnik: 2,0 TDCI 115km, 1,8 TDCI 115km
Rocznik: 2005, 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.8 115km czy LPG zaboli?

Drodzy koledzy, "róbta co chceta" jak mówił Owsiak. Odpowiadam, że mój kolega gazownik oświadczył, że jak zajdzie potrzeba to podpisze się pod oświadczeniem, że ponosi odpowiedzialność w całości za sprzęt, podzespoły i jakość materiałów oraz prawidłowe działanie ale tylko i wyłącznie w proponowanej przez niego konfiguracji i nie ma tu wyjątków, nie chcesz twój wybór ale nie miej pretensji i żalów stąd oświadczenie przez klienta o rezygnacji z np. Lubryfikatora. Od lat mam jednego mechanika samochodowego i jednego gazownika i nie mam powodu im nie wierzyć, a w szczegóły techniczne nie będę wchodził bo nie czuję się kompetentny. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich fordowców, dla zainteresowanych gazownik jest w Mysłowicach przy giełdzie samochodowej, pytać o Tomka
MBartek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.