Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2012, 23:13   #11
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania

Cytat:
Napisał galo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odpowietrzanie układu robi się w ten sposób że nagrzewa się silnik do dwukrotnego załączenia wentylatorów i przez chyba dwie minuty trzyma się silnik na 2000obr. I to cała filozofia.
Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie jeszcze nie widziałem włączonych w Polsce wentylatorów nawet latem przy 30 stopniach i włączonym piecu nie udało mi się doprowadzić do zapięca wentylatorów i to nie tylko w moim Galu ale jeszcze w kilku innych. Co innego przy silniku 2.0 lub 2.3 w benz ale tdi milczały zawsze. Jedyny przypadek po dzwonie bez płynu po ok 1 min zapioł się wentylator, i nie pisz mi o termostacie i innych bajerach na temat systemu chłodzenia mogę zacząć pisać książkę w tym samochodzie walczyłem z 4 sztukami wszystkie z sukcesem i jest ok ale wentylatora w żadnym nie słyszałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zapraszam do odpalenia tdi i dogrzania go przy temp poniżej zera nie wykonalne po3 h bez pieca 56*c i nic więcej pare metrów przejechane 90*c a po 10 min 56 i tyle.


Ostatnio edytowane przez taxidriver ; 08-02-2012 o 23:15
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2012, 23:35   #12
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania

To co napisałem zaczerpnąłem z książki naprawy forda.
Jak nie zobaczę tonie uwierzę że przy wyłączonych nawiewach nagrzewnic i np. 3-godzinnej pracy silnika oczywiście na postoju wentylatory od chłodnicy się nie włączą.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2012, 09:15   #13
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania

Cytat:
Napisał galo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To co napisałem zaczerpnąłem z książki naprawy forda.
Jak nie zobaczę tonie uwierzę że przy wyłączonych nawiewach nagrzewnic i np. 3-godzinnej pracy silnika oczywiście na postoju wentylatory od chłodnicy się nie włączą.
Zapraszam do Lublina lub zapytaj się tych co mają tdi lub poczytaj o pompo wtryskach i innych nowszych dizlach, są o wiele bardziej wydajne mniej pary idzie w gwizdek dlatego mają dogrzewacze.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2012, 20:17   #14
klimartin
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-06-2007
Skąd: Olsztyn
Model: Galaxy GHIA
Silnik: ASZ
Rocznik: 2005
Postów: 40
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania

Witam.
Dzis próbowałem odpowietrzyć wg zaleceń. Wjechałem pod górke, wkręciłem na obroty i dolewałem płynu. Zrobiło się ciepełko z przodu i z tyłuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Potem szybko na górke, troche płynu uleciało przez korek. Ale gdy kawałek sie przejechałem to znów zimnem zawiało mimo 90 stopni na wskazówceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ręce opadająGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
klimartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2012, 21:04   #15
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania

Cytat:
Napisał klimartin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Dzis próbowałem odpowietrzyć wg zaleceń. Wjechałem pod górke, wkręciłem na obroty i dolewałem płynu. Zrobiło się ciepełko z przodu i z tyłuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Potem szybko na górke, troche płynu uleciało przez korek. Ale gdy kawałek sie przejechałem to znów zimnem zawiało mimo 90 stopni na wskazówceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ręce opadająGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz problem z uszczelką pod głowicą.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2012, 22:56   #16
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania

Widzę że Janusz mnie ubiegł to uszczelka pod głowicą. A powiedz jeszcze czy nie łapie temp 120-130 i więcej jak dostanie dobrze po du...ie na trasie, ale tak powyżej 2000-2500obr/min i 130-150 km/h. ? To by potwierdziło uszczelkę w 100%
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 04:43   #17
BBK66
ford::average
 
Avatar BBK66
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Bytom
Model: ford galaxy ghia,automat
Silnik: 1.9 TDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 162
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania

ja mam podobnie,walcze już 2 rok z tym a poprzedni właściciel w niemczech w fordzie także.
już historię opisywałem,znajomy kupił se gala ze względu na gabaryty i są objawy że jak jeździ po mieście jest w miarę ok po przekroczeniu 80-90km/h brak ogrzewania z przodu-tył działa,w niemczech wymienili mu czujniki na bloku,termostaty,pompę wodną,rozrząd,i nic,odkupiłem od niego i że to był luty także za dużo zimy nie miałem na nim ale dodatkowo wybebeszyłem czały przód jak ''stefano''kazał i wszystko porządku,klimatronikowe klapy działają,nic się nie zacina i tak dojeżdziłem do tej zimy,brrrr-jazda tylko po mieście nic dalej bo zimno,piec działa,temperatura na baczność 90 i nic dalej w prawo,także objawów uszczelkowych nie mam,dlatego jednoznaczne stwierdzenie że uszczelka mnie nie przekonuje,teraz jeszcze zrobiłem dziurkę w korku bo rzekomo ten zaworek może nie puszczać i pojeżdze trochę może go odpowietrzy,ale jak tu złoma zagrzać do włączenia wentylatorów jak na dworze minus 200st!!!
także to już 3lata jeżdzi te autko z problemami ciepła.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nadmienie że to 1.9 tdi
__________________
Ford Galaxy MK2 1.9TDI 2001 115KM
BBK66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 07:48   #18
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania

Napisze po raz setny to samo to jest diesel nie Pb tu uszczelka się nie przepala i nie gotuje jak w Pb, uszczelka to 5-6 warstw blacdobrego mechanika lub diagnosty niech wetknie czujhy ( dlatego się nie przepala) pomiędzy tymi blaszkami jest silikon lub coś takiego i to ta masa się znika i przepuszcza. Druga znana przyczyna takich objawów krzywa głowica lub pęknięta, przechodziłem coś takiego na własnej skórze i wiem co piszę. Jeśli jeździsz z takimi objawami 2 lata to gratuluję wytrwałości dawno bym pojechał do nik spalin do zbiornika wyrównawczego i potwierdzi moje słowa, ewentualnie gdzieś czytałem o jakimś magicznym proszku dodawanym do płynu i barwiącym się ze spalinami.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 16:09   #19
BBK66
ford::average
 
Avatar BBK66
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Bytom
Model: ford galaxy ghia,automat
Silnik: 1.9 TDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 162
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania

cóż,jak tak twierdzisz spróbuje jeszcze tego-wiesz jak to jest,każdy coś sugeruje a w ciągu tych 2 lat były różne dywagacje w tym temacie,a każdy tam na czymś się zna a ja robiłem-czytaj:wydawałem kase,poczekam do wiosny bo jak już tyle wyczymałem....... na wiosne dam znać co i jak.bynajmniej dzięki
__________________
Ford Galaxy MK2 1.9TDI 2001 115KM
BBK66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 19:59   #20
ewdar
ford::advanced
 
Avatar ewdar
 
Zarejestrowany: 07-12-2008
Skąd: Gryfino
Model: Ford Galaxy Ghia
Silnik: 1,9 TDI AHU
Rocznik: 1998
Postów: 207
Domyślnie Odp: Brak ogrzewania

Witam
Kolego a może masz coś w przewodach? Jakiś ala korek typu styropian paproch duży itd? Jak juz masz takie problemy to może przedmuchac cały układ sprężonym powietrzem? Może i tu jest przyczyna ? Jak widzę mamy te same motory ale u mnie jest taki motyw iż jak kilkanaście minut stoje z włączonym silnkiem to też zaczyna chłodnym wiać z przodu ale jak zrobię tzw. przygazówki 2-3 x to się ciepelko pojawia z przedniech nadmuchów. Aco do uszczelki pod głowicą to bym się jeszcze wstrzymał, moim zdaniem jeśli nie wywala koledze wodę przez korek mimo, iż zrobił dodatkowy otwór to jeszcze nie uszczelka. U mnie też nie zauważyłem aby latem załączył się wentylator ot tak na postoju bez klimy oczywiście! Bo jak klima pracuje to ten I- bieg wentylatora jest załaczony lub II wyższy w zależności od nastaw klimatronka.
I to tyle moich sugestii.
ewdar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.