Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2012, 13:42   #1
Nestorr
ford::beginner
 
Avatar Nestorr
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Pruszków
Model: Focus MK III
Silnik: 1,4 eco boost
Rocznik: 2015
Postów: 19
Domyślnie Co to za czujniki ?

Zakupiłem Fokę 2.0 benzynę i ostatnio jak się tak na nią patrzyłem zauważyłem czujnik od wentylatora chłodnicy gdy się nagrzeje płyn. Tylko z tego co się orientuję to ten czujnik powinien być wkręcony w chłodnicę. Teraz nie jestem w stanie tego sprawdzić (bo jest za zimno i nie uda mi się tak nagrzać) czy to jest jako "dodatkowy czujnik" a może została wymieniona chłodnica na "budżetową" bez możliwości czujnika bo i z takimi się spotykałem. Podgrzewałem ten czujnik mini palnikiem i faktycznie wentylator się załączył, tylko po co ktoś by montował jakiś dodatkowy czujnik skoro tam pod maską nie będzie nigdy takiej temperatury aby załączył się ten wentylator. Po co jest ten bezpiecznik obok tego czujnika?

(przy zakładaniu nowego tematu szukałem żeby było coś podobnego ale automat niestety nic takiego nie znalazł, jeśli natomiast zdublowałem go to przepraszam ale jeszcze nie ogarniam tego forum.)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


I jeszcze jedno pytanie mam co to jest za czujnik..

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


P.S Kabelki to kolor Fioletowy lub różowy (nie znam się na kolorach) i zielony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A te od bezpiecznika to jutro napisze bo dzisiaj już za ciemno.

__________________
Nowa przygoda z Foką..

Ostatnio edytowane przez Nestorr ; 30-01-2012 o 15:51
Nestorr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2012, 14:30   #2
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Co to za czujniki ?

jesli nikt inny nie odpisze to napisz dokladnie kolory kabelkow to jutro ci napisze.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2012, 16:08   #3
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Co to za czujniki ?

Ten czujnik przy aku to czujnik temp powietrza czy jakoś tak i na 100% jest tak partyzancko montowany fabrycznie. Na pewnie nikt przy nim nic nie grzebał
Drugi to żaden czujnik tylko gniazdko diagnostyczne do układu poziomowania xenonów. O ile nie masz oryginału xenonona to masz po prostu fragment tej wiązki w gratisie.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2012, 08:04   #4
Nestorr
ford::beginner
 
Avatar Nestorr
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Pruszków
Model: Focus MK III
Silnik: 1,4 eco boost
Rocznik: 2015
Postów: 19
Domyślnie Odp: Co to za czujniki ?

moons: Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.

W obwodzie w szeregu jest bezpiecznik 30 amperowy podłączony gdzieś do przekaźnika który załącza wentylator przy chłodnicy po nagrzaniu do temp około 100 stopni, wiec po co w czujniku (na duży gwint na klucz 24) temperatury są tak grube (2,5) przewody i dlaczego czujnik temperatury miałby załączać wentylator.

I po co akurat tam byłby montowany czujnik temp powietrza? Wydaje mi się że takie czujniki są montowane w kabinie oraz przy zderzaku...
__________________
Nowa przygoda z Foką..

Ostatnio edytowane przez Nestorr ; 31-01-2012 o 09:20
Nestorr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2012, 09:34   #5
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Co to za czujniki ?

F98 -30A
Silnik-Zetec _E
w tej wersji silnika jest taki dodatkowy zalacznik wentylatora chlodnicy.

normalnie wentyaltorami steruje PCM-EEC ale tutaj dodatkowo jest taki wlasnie:
załacznik wentylatora chlodnicy-dodatkowo.

Czyli oprocz F98
masz jeszcze F65-30A-ten jest za pomoca przekaznika sterowany przez sterownik silnika.

Jesli nawet ten zlacznik wypniesz to wentylatory i tak powinien uruchomic sterownik silnika gdy zajdzie potrzeba.
Prawdopodobnie mozna go zamocowac w niektorych wersjach chlodnic, lub wyjsc z obudowy termostatu bo roznie mozna spotkac.
No i prawdopodobnie dlatego w tej wersji silnika jest nie wykorzystywany wogole Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 31-01-2012 o 09:37
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2012, 10:20   #6
Nestorr
ford::beginner
 
Avatar Nestorr
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Pruszków
Model: Focus MK III
Silnik: 1,4 eco boost
Rocznik: 2015
Postów: 19
Domyślnie Odp: Co to za czujniki ?

Uff, no to już jestem spokojny myślałem że foka była po dzwonie i ktoś zamontował chłodnice "budżetową" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nowa przygoda z Foką..
Nestorr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.