Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2011, 20:26   #2131
1robert
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-09-2011
Skąd: Opolskie
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1999
Postów: 51
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

przepraszam jeśli problem był poruszany ale nie potrafię znaleźć schematu układu obiegu wody w galaxy. Chodzi mi o to że chciałbym rozbudować układ do dogrzewania postojowego ale pompę chciałbym wsadzić gdzieś pod maskę np na podszybie tam gdzie jest w mk2 żeby nie była narażona na wodę z drogi. Nie wiem jak sa podłączone przednia i tylna nagrzewnica z silnikiem - jak wpiąć pompę żeby prawidłowo poruszała wodę w układzie. czy tak zabudowana pompa wystarczy do poruszenia płynu jeśli zamontowałbym piec 5 kW zamiast 3 kW?? Jeśli gdzieś był schemat to proszę o nakierowanie.

1robert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 22:03   #2132
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Koledzy mam podobne pytanie.Zdobylem przy okazji piec Hydronic D5WZ i z czasem bede chcial go podmienic zamiast obecnego sprawnie dziajajacego D3WZ,ktory siedzi w T4.
Mam do niego pompe paliwa jakby trzeba bylo podmienic.
Chce na poczatek zrobic mu maly przeglad aby sprawdzic jego stan techniczny.Pochodzi z mercedesa Vito 99rok.
Jaka przerobka mnie czeka i jak to najlepiej zrobic.Prosze o pomoc w miare jasno sformuowana.Dziekuje.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 22:55   #2133
skidan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Bolesławiec
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Damian 52 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam jeszcze jedno pytanie do czego jest ten 8 przewód?
Dodatkowy wyłącznik masy. U mnie nie jest wykorzystany.
Cytat:
Napisał 1robert
jak wpiąć pompę żeby prawidłowo poruszała wodę w układzie
nie znalazłeś odpowiedzi w linku, który podałem kilka postów wyżej? Są tam schematy z różnej wielkości obiegami i zaznaczonymi kierunkami obiegu.
skidan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 23:04   #2134
1robert
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-09-2011
Skąd: Opolskie
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1999
Postów: 51
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

fakt tam nie zaglądałem sorry - ale mi chodzi o to jak to jest w galaxiaku - pod maską jest ciasno i z braku czasu nie dopatrzyłem jeszcze jak są nagrzewnice między sobą połączone.
W zeszłym roku zrobiłem webasto do paska b4 i śmiga aż miło - nie chcę w galaxym babola popełnić i nie chcę odkrywać ameryki od nowa...
trudno przeczytać 214 stron postów .. w tym jest problem a czasu wszyscy chyba mamy coraz mniej. odkąd się ma rodzinę to jeszcze mniej ale galax to w końcu auto rodzinne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1robert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 23:19   #2135
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Hmm,ja z T4 mam podreczne forum
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Gdzie jest praktycznie wszystko.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Poszukaj na necie moze cos jest o twoim aucie.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2011, 17:38   #2136
waldor4
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Lewin-Kłodzki
Model: Sharan
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2004
Postów: 70
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał 1robert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak sa podłączone przednia i tylna nagrzewnica z silnikiem - jak wpiąć pompę żeby prawidłowo poruszała wodę w układzie. czy tak zabudowana pompa wystarczy do poruszenia płynu jeśli zamontowałbym piec 5 kW zamiast 3 kW?? Jeśli gdzieś był schemat to proszę o nakierowanie.
Jeśli masz już dogrzewacz to nie ingerujesz w sposób podłączenia tylnej nagrzewnicy, dokładasz tylko pompkę zgodnie z instrukcją z linku który podał skidan, obok pompy ABS-u i pracujesz nad kabloteką. Ot to wszystko.

Ostatnio edytowane przez waldor4 ; 25-11-2011 o 17:39 Powód: link
waldor4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2011, 19:06   #2137
romek33
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: ZAMBROW
Model: FORD GALAXY MK2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 19
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam wszystkich ,mam taki problem z dogrzewaczem była wymieniona świeca .
po wymianie piec odpala jak trzeba tylko nie wyłańcza się przy 75 st. słysze go nawet przy 90 st. co może być przeczno. Za porady z góry dziękuje i pozdrawiam
romek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 03:43   #2138
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał romek33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich ,mam taki problem z dogrzewaczem była wymieniona świeca .
po wymianie piec odpala jak trzeba tylko nie wyłańcza się przy 75 st. słysze go nawet przy 90 st. co może być przeczno. Za porady z góry dziękuje i pozdrawiam
Mialem to samo,po prostu chodzil bez konca.Teraz nie wiem czy mu przeszlo bo nie jezdze chwilowo tym autem.Pytalem kogos na forum kazal mi sie nie przejmowac.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 10:55   #2139
1robert
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-09-2011
Skąd: Opolskie
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1999
Postów: 51
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

wg mnie jeśli układ jest odpowietrzony to macie problem z czujnikiem cieczy - miałem taki podobny problem w piecu webasto thero top - czujnik widział 20 stC mniej niż było i zawsze mu się wydawało że powinien grzać
1robert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 16:13   #2140
1robert
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-09-2011
Skąd: Opolskie
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1999
Postów: 51
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

patrzyłem pod maskę i wydaje mi sie że układ obiegu wody jest taki: woda idzie z silnika na trójnik i później na nagrzewnice równolegle czyli nagrzewnice zasilane sa równolegle. co za tym idzie jak pompę wsadzić typowo czyli na przewód wychodzący z głowicy to dogrzewacz nie będzie miał mądrego obiegu. wiem jak ma być podłączona pompa w zwykłym aucie ale nie wiem jak to dobrze podłączyć ale nie wiem jak to ma być przy dwu nagrzewnicach. w oryginale w MK1 pompa jest przy piecu...
1robert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.