Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-11-2008, 15:39   #1
grzechu10002
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-04-2007
Skąd: Nowy Sącz
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 66
Domyślnie 2.0 jak rozebrać tylną tapicerke i nagrzewnicę

jak rozebrać tylną tapicerke i nagrzewnicę BARDZO proszę o fotki z góry dziękuje

grzechu10002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2008, 19:32   #2
prezes50
ford::beginner
 
Avatar prezes50
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 14-02-2008
Skąd: Chodzież
Model: GALAXY/TRANSIT/Sharan
Silnik: 2.0 dohc+gaz/2.0 TD/1,9TDI
Rocznik: 1997/2001/2005
Postów: 16
Domyślnie Re: tylne ogrzewanie galaxy 2.0 mk1

witam. od strony nagrzewnicy nie mam zdjecia ale znalazłem boczek od drugiej strony niewiem czy sa te same mocowani i sruby - moze pomoze to zdjecie . pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg boczek.JPG (67.9 KB, 393 wyświetleń)
prezes50 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2008, 08:45   #3
grzechu10002
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-04-2007
Skąd: Nowy Sącz
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 66
Domyślnie Re: tylne ogrzewanie galaxy 2.0 mk1

Dzisiaj wieczorkiem popatrzę dzięki
grzechu10002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2011, 10:44   #4
piomich
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-02-2011
Skąd: Pruszków
Model: Ford Galaxy
Silnik: DOHC 2.0 + LPG sekwencja
Rocznik: 1995
Postów: 18
Unhappy Odp: tylne ogrzewanie galaxy 2.0 mk1

Witam
grzechu10002 mam do Ciebie pytanie jak sobie poradziłeś ze zdjęciem tapicerki od strony nagrzewnicy, czy trzeba na coś zwrócić szczególna uwagę aby nie urwać jakiegoś plastiku co byłoby problemem w ponownym montażu?.?

Chciałem się dostać do nastawnika przesłony regulacji temperatury i sprawdzić go bo mam wrażenie jakby był cały czas otwarty i płyn chłodzący z małego obiegu ciągle jest wychłodzony co objawia się słabym ogrzewaniem z nagrzewnicy głównej.
piomich jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2011, 19:38   #5
Witek_1958
ford::advanced
 
Avatar Witek_1958
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 21-10-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Fordy: Galaxy / Grand C-Max
Silnik: 2.0i DOHC / 1.6 EcoBoost
Rocznik: 02'1996 / 05'2011
Postów: 256
Domyślnie Odp: tylne ogrzewanie galaxy 2.0 mk1

Cytat:
Napisał piomich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
grzechu10002 mam do Ciebie pytanie jak sobie poradziłeś ze zdjęciem tapicerki od strony nagrzewnicy, czy trzeba na coś zwrócić szczególna uwagę aby nie urwać jakiegoś plastiku co byłoby problemem w ponownym montażu?.?

Chciałem się dostać do nastawnika przesłony regulacji temperatury i sprawdzić go bo mam wrażenie jakby był cały czas otwarty i płyn chłodzący z małego obiegu ciągle jest wychłodzony co objawia się słabym ogrzewaniem z nagrzewnicy głównej.
... w inecie jest instrukcja jak rozbierać wnętrze naszych autek, np tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ..... jak nie dasz rady ściagnąć to odezwij się na priv ......
.... wykręć wszystkie wskazane śrubki (przy podłodze, pod zaczepem tylnych drzwi i przy zaczepie pasa bezpieczeństwa - tyle pamietam - robiłem to w wakacje).... delikatnie wyciągnij zaczepy przy szybie - odepnij je od tapicerki i zapnij przy szybie inaczej nie założysz tapicerki z powrotem ..... nagrzewnica jest przykręcona do nadkola, wszystko widać - poradzisz sobie ....
__________________
... Pozdrawiam Witek ...
...Szukajcie, a znajdziecie. Proście, nie będzie wam dane. Kobiety lubią być zdobywane........
Witek_1958 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2011, 20:52   #6
D245
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2007
Model: galaxy
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 1996
Postów: 491
Domyślnie Odp: 2.0 jak rozebrać tylną tapicerke i nagrzewnicę

Te uchwyty przy szybie to faktycznie najbardziej upierdliwe w demontazu i montazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - ja do montazu odkrecilem silownik bocznej szybki aby ja mocniej odchylic nastepnie czesciowo zdjałem (dolną część ) uszczelkę tej szyby i dopiero było coś widać i jakoś poszlo .
Ale i tak czasu na montaż /demontaż poszlo w .... i trochę załowałem że w ogóle się za to zabrałem.
Boczek ściągałem bo kiedyś wylał mi się olej i chodziło za mną pranie tylnej wykładziny a o ile wykładzina dała się wysunąć z prawej strony spod boczka bez wiekszego problemu to z lewej ni huhu i trzeba było ściągać boczek.

A co do sprawdzenia przesłony to przeciez płyn cały czas krązy przez nagrzewnicę - nie ma zadnego zaworu w układzie wodnym .W ford tis jest opisane ze w od któregoś roku zaczęto na zyczenie klientów marudzących ze jest zimno z przodu i reklamujących tę sprawę w serwisie montować dodatkowy elektrozawór który odcinał tylnią nagrzewnicę ale działo sie to na poziomie serwisu bo z fabryki wszystkie gale wyjeżdzały bez tego ulepszenia.
D245 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2011, 07:10   #7
MarcusGawin
ford::advanced
 
Avatar MarcusGawin
 
Zarejestrowany: 11-05-2007
Skąd: Wiesbaden
Model: Hyundai ix35
Silnik: 2,0 VVTC
Rocznik: 11
Postów: 343
Domyślnie Re: 2.0 jak rozebrać tylną tapicerke i nagrzewnicę

Dokładnie tak jest i ja zamierzam wstawić przed samą nagrzenicą taki zawor :[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Tylko zdejmowanie tego boczku mnie przeraża. Robiłem to w wakacje w zwiazku z konserwacją i wyciszaniem wnętrza i powiem że jest przeje...... ale w komorze silnikowej też ciasno

Ostatnio edytowane przez MarcusGawin ; 23-11-2011 o 07:17
MarcusGawin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2011, 07:30   #8
Witek_1958
ford::advanced
 
Avatar Witek_1958
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 21-10-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Fordy: Galaxy / Grand C-Max
Silnik: 2.0i DOHC / 1.6 EcoBoost
Rocznik: 02'1996 / 05'2011
Postów: 256
Domyślnie Odp: Re: 2.0 jak rozebrać tylną tapicerke i nagrzewnicę

Cytat:
Napisał MarcusGawin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie tak jest i ja zamierzam wstawić przed samą nagrzenicą taki zawor :[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Tylko zdejmowanie tego boczku mnie przeraża. Robiłem to w wakacje w zwiazku z konserwacją i wyciszaniem wnętrza i powiem że jest przeje...... ale w komorze silnikowej też ciasno
...zdejmowanie to "pikuś" .....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum......... zakladanie jest trudniejsze, ale da się zrobić ......
....znalazłem fotkę - może komuś się przyda .....
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Wnętrze bez tapicerki 2.jpg (83.1 KB, 111 wyświetleń)
__________________
... Pozdrawiam Witek ...
...Szukajcie, a znajdziecie. Proście, nie będzie wam dane. Kobiety lubią być zdobywane........
Witek_1958 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2011, 10:00   #9
D245
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2007
Model: galaxy
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 1996
Postów: 491
Domyślnie Odp: 2.0 jak rozebrać tylną tapicerke i nagrzewnicę

Jeszcze jedno przyszło mi do głowy - do takich prac w obecnych warunkach mocno wskazany ogrzewany garaż - w obecnych temperaturach plastiki robia sie mało elastyczne i aby niepotrzebnie czegoś nie połamac przy zdejmowaniu lepiej robić w cieple .
D245 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2011, 10:42   #10
piomich
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-02-2011
Skąd: Pruszków
Model: Ford Galaxy
Silnik: DOHC 2.0 + LPG sekwencja
Rocznik: 1995
Postów: 18
Domyślnie Odp: Re: 2.0 jak rozebrać tylną tapicerke i nagrzewnicę

Cytat:
Napisał MarcusGawin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie tak jest i ja zamierzam wstawić przed samą nagrzenicą taki zawor :[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Tylko zdejmowanie tego boczku mnie przeraża. Robiłem to w wakacje w zwiazku z konserwacją i wyciszaniem wnętrza i powiem że jest przeje...... ale w komorze silnikowej też ciasno
Witam serdecznie ja także pomyślałem aby tak zrobić w moim galaxy zastosować taki zawór jak kolega, dzwoniłem do ludzi z aukcji za allegro i polecili mi aby założyć identyczny zawór ale lepszego producenta mają na stanie od dwóch innych producentów, bo te za 35 zł są dość awaryjne.
Także przeraża mnie tylko zdejmowanie tej tapicerki, faktycznie trzeba będzie skołować gdzieś ogrzewany garaż bo te wszystkie plastiki nie wytrzymają tego wszystkiego w dzisiejszej niskiej temperaturze otoczenia.
piomich jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.