Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-11-2011, 15:11   #11
fiesta mk4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2011
Skąd: przygodzice
Model: fiesta
Silnik: 1300
Rocznik: 1998
Postów: 34
Domyślnie Odp: brak ssania 1300 endura

napięcie waha się podczas dodawania gazu tak jak napisałeś. a teraz czekam na silniczek krokowy zobaczę może ma wpływ na to. pozdrawiam i dzięki za radę. pisałeś żeby mierzyć przy komputerze ale który pin??

fiesta mk4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2011, 20:18   #12
fiesta mk4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2011
Skąd: przygodzice
Model: fiesta
Silnik: 1300
Rocznik: 1998
Postów: 34
Domyślnie Odp: brak ssania 1300 endura

witam dzisiaj wymieniłem silniczek krokowy zobaczymy jak to wpłynie na ssanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. stary nie działał ponieważ był cały czas uchylony i nawet kiedy był odłączony aGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.uto nie zmieniało obrotów. ale mam jeszcze jedno pytanie jaką powinien mieć rezystancję silniczek? i mam prośbę jeśli ma ktoś schemat instalacji elektrycznej silnika do fiesty 1300 endura prosiłbym o przesłanie, można na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z góry dzięki i pozdrawiam
fiesta mk4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2011, 20:34   #13
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: brak ssania 1300 endura

ten silnik nie ma czegoś takiego jak ssanie, to nie silnik na gaźniku.
Cytat:
Napisał fiesta mk4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale mam jeszcze jedno pytanie jaką powinien mieć rezystancję silniczek?
jaki silniczek?
Cytat:
Napisał fiesta mk4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam prośbę jeśli ma ktoś schemat instalacji elektrycznej silnika do fiesty 1300 endura prosiłbym o przesłanie,
zapomnij.
Cytat:
Napisał fiesta mk4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam dzisiaj wymieniłem silniczek krokowy zobaczymy jak to wpłynie na ssanie
na ssanie nie(patrz wyżej), ale na stabilność obrotów jak najbardziej. lekarstwem na Twój problem opisany w #1 jest brudny/uszkodzony zawór wolnych obrotów(ten niby silniczek). Wystarczy go porządnie umyć(w srodku, nie na zewnatrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). skoro wymieniłeś na nowy(zakładam, ze oryginał, albo bardzo dobrej jakości zamiennik), to powinno byc ok.

Sygnał z sondy musi wahać sie pomiędzy 0-1V(dokładniej 0,1-0,9), zmienia sie tylko szybkość tych zmian. Jesli napiecie jest stałe, to sonda do wywalenia.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2011, 21:13   #14
fiesta mk4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2011
Skąd: przygodzice
Model: fiesta
Silnik: 1300
Rocznik: 1998
Postów: 34
Domyślnie Odp: brak ssania 1300 endura

dokładnie sławko nie ma ssania ale ma większą dawkę paliwa na zimnym silniku ja to nazwałem ssanie. ale jeśli ma większą dawkę paliwa to i powinien mieć większą dawkę powietrza żeby obroty były wyższe tak ja myślę. a jeszcze jedno ten właśnie silniczek krokowy jak się powinien zachowywać? powinien być zamknięty a po włączeniu zapłonu powinien się otwierać? i czy jest sterowany prądem 12v? czy można sprawdzić go na krótko z akumulatora? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sygnał z sondy jest ok tak jak napisałeś waha się od 0 do 1v przy dodawaniu gazu. ale sonda nie ma wpływu na pracę przy odpaleniu auta rano, dopiero jak silnik osiągnie pewną temp. skąd mogę załatwić schemat elektryczny silnika bo chyba będę musiał wszystko pomierzyć

Ostatnio edytowane przez fiesta mk4 ; 08-11-2011 o 21:17
fiesta mk4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2011, 21:23   #15
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: brak ssania 1300 endura

Cytat:
Napisał fiesta mk4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie ma ssania ale ma większą dawkę paliwa na zimnym silniku ja to nazwałem ssanie. ale jeśli ma większą dawkę paliwa to i powinien mieć większą dawkę powietrza
nie, jak kazde "ssanie" ma za zadanie wzbogacenie mieszanki, czyli wiecej paliwa, z ta sama ilościa powietrza.

na pozostałe pytania:
zawór jest sterowany impulsami w kształcie prostokąta o zmiennej częstotliwości i wypełnieniu, nie mozna sprawdzic go podpieciem do aku, ten zawór nigdy nie powinien byc zamkniety, nawet w stanie spoczynku, po włączeniu zapłonu nic sie z nim nie dzieje, dopiero odpalenie silnika, powoduje jego ruchy w zalezności od obrotów, uchylenia przepustnicy, obciażenia itp.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2011, 21:33   #16
fiesta mk4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2011
Skąd: przygodzice
Model: fiesta
Silnik: 1300
Rocznik: 1998
Postów: 34
Domyślnie Odp: brak ssania 1300 endura

dzięki za odpowiedź czyli utknąłem w martwym punkcie. czemu rano mam tak niskie obroty. jakieś pomysły?
fiesta mk4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2011, 21:35   #17
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: brak ssania 1300 endura

czy wymieniałes ten zawór(silniczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )?
I ważne, czy robiłes po tym adaptacje jego?
czy zdjąłes ta grubą "uszczelkę" prze zktórą jest przykrecony zawór i ja dokładnie umyłeś(wszystkie kanały)?
Czy wymyłeś ta rure co idzie od korka wlewu oleju do chyba tej podkładki pod zawór?

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 08-11-2011 o 21:38
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2011, 21:37   #18
fiesta mk4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2011
Skąd: przygodzice
Model: fiesta
Silnik: 1300
Rocznik: 1998
Postów: 34
Domyślnie Odp: brak ssania 1300 endura

tak wymieniłem i robiłem adaptację. teraz jest że: jadę i jak wcisnę sprzęgło obroty spadają do ok 500 i podnoszą się do 900 troche dziwnie
fiesta mk4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2011, 21:39   #19
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: brak ssania 1300 endura

Cytat:
Napisał fiesta mk4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
teraz jest że: jadę i jak wcisnę sprzęgło obroty spadają do ok 500 i podnoszą się do 900 troche dziwnie
no nie jest źle, bo było
Cytat:
Napisał fiesta mk4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po odpaleniu obroty mają ok 400obr i muszę dodać gazu żeby się lekko zagrzał silnik
sprawdź jeszcze to co dopisałem we wczesniejszym poście
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2011, 21:44   #20
fiesta mk4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2011
Skąd: przygodzice
Model: fiesta
Silnik: 1300
Rocznik: 1998
Postów: 34
Domyślnie Odp: brak ssania 1300 endura

tego nie myłem jutro wezmę się za to ok. napiszę co i jak po zabiegu. fajnie że jest ktoś w temacie kto doradzi. jeśli będziesz mógł to popiszemy o tej mojej fiestceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fiesta mk4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.