Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-10-2011, 14:49   #151
tommyboj
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-09-2011
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

plamy znajduja sie na dachu w tylnej czesci i na klapie bagaznika wiec na 100% wykluczam plyn do spryskiwaczy,kundziel jaka paste polecasz do polerki recznej? czy wogole reczna polerka zda egzamin?

tommyboj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2011, 06:22   #152
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

ja ogólnie polecam i pracuje na pastach 3M, ale jest w tym dziale kącik odnośnie polerowania i tam znajdziesz wiele ciekawych propozycji i wskazówek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2011, 19:43   #153
fiesta mk4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2011
Skąd: przygodzice
Model: fiesta
Silnik: 1300
Rocznik: 1998
Postów: 34
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

witam ja mam pytanko odnośnie przygotowania. a mianowicie czego używać do odtłuszczania przed szpachlowaniem , podkładem , malowaniem akrylem. z góry dzięki za pomoc
fiesta mk4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2011, 10:05   #154
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

benzynka exstrakcyjna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. możesz również kupić specjalny odtłuszczacz ale jest drogiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2011, 19:18   #155
fiesta mk4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2011
Skąd: przygodzice
Model: fiesta
Silnik: 1300
Rocznik: 1998
Postów: 34
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

witam. dzięki za odpowiedź mam jeszcze jedno pytanie czy szpachlować mogę na gołą blachę? a dokładnie klepane i szlifowane drzwi czy muszę najpierw malować pokładem. z góry dziękiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fiesta mk4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2011, 06:10   #156
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

zawsze pod szpachlówkę należy nałożyć cieniutką warstewkę podkładu (lekka przypyłka, tak aby metal się nie błyszczał )
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2011, 17:48   #157
fiesta mk4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2011
Skąd: przygodzice
Model: fiesta
Silnik: 1300
Rocznik: 1998
Postów: 34
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

dzięki. teraz już jestem chyba gotowy do malowania jeszcze nie wiem kiedy to nastąpi ale już zbieram informacje. maskę będę wymieniał ponieważ była już klepana i popękał szpachel, na błotniku mam zaprawkę w innym kolorze więc cały będzie malowany, tylne drzwi do lekkiego klepania ponieważ wandalom auto przeszkadzało na ulicy, i przednia atrapka plastykowa jeszcze jakbyś doradził jak malować czarny plastyk żeby lakier nie odszedł? z całą robotą nie ma u mnie problemu tylko boję się malowania takich dużych elementów ale wywalić 1000zł za lakiernika to aż grzech hihi pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za rady. i jeszcze jedno mam czarne zderzaki przedni już był chyba malowany jest trochę poździerany czym można by go odświeżyć?

Ostatnio edytowane przez fiesta mk4 ; 21-10-2011 o 17:57
fiesta mk4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2011, 20:53   #158
Daniel8
ford::average
 
Avatar Daniel8
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 20-04-2010
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo Mk.1 kombi
Silnik: 1.8TD 65kW
Rocznik: 1994
Postów: 70
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Witam!
Też prosił bym o radę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1.Na dachu mam w kilku miejscach odpryśnięty lakier- baza w porządku. Tak jak by sam odchodził, w końcu nie nowyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy wystarczy pędzelek i lakier bezbarwny żeby to powstrzymać?
2. Czym przywrócić dawny blask błotnikom przednim? Z bliska widać że są matowe jak by z nich lakier spłyną i baza już gdzieniegdzie odprysłąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi" A. Einstein
Daniel8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2011, 19:36   #159
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

jeżeli chodzi o malowanie plastiku to standardowo należy go oczywiście zmatować. Należy również zaopatrzyć się w tzw. contact spray do plastiku, wtedy unika się "gotowania" lakieru czy też podkładu na tych elementach. Można bawić się również bez tego preparatu, ale wtedy wszystko się może zdarzyć. Najpierw zrób próbę bez tego środka. Jeżeli nie zgotuje to można jechać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeżeli chodzi o dach to zaprawki powinny w zupełności wystarczyć, a błotniki przednie.. najpierw zrób zaprawki w miejscach gdzie odprysnął lakier, a później należałoby to wszystko wypolerować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2011, 15:09   #160
Daniel8
ford::average
 
Avatar Daniel8
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 20-04-2010
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo Mk.1 kombi
Silnik: 1.8TD 65kW
Rocznik: 1994
Postów: 70
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Cytat:
Napisał kundziel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a błotniki przednie.. najpierw zrób zaprawki w miejscach gdzie odprysnął lakier, a później należałoby to wszystko wypolerować
błotniki już pomalowałem sprejem w miejscu gdzie były odpryski i jak spróbowałem polerować pastą lekkościerną to powstały jasne plamyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Błotnik teraz jest dalej matowy i do tego w ciapki. Czym to wypolerować??
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi" A. Einstein
Daniel8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.