Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2011, 14:50   #1
xxxxxAdriaNxxxxx
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-05-2011
Skąd: Złoty Stok/Holandia
Model: BMW 725 Tds
Silnik: 2.5 TDs 143 KM
Rocznik: 1998
Postów: 4
Exclamation Ciągłe wycie koła powyżej 50km/h

Witam

mam pewien problem natomiast chyba było to poruszane ale nie mogłem dokładnie znaleźć tego co chciałem..
wycie koła szumienie nie wiem jak to nazwać prawa strona tył(tak mi się wydaje) zaczyna się przy 40 - 50 km/h i powiększa się wraz ze wzrostem prędkości. Gdy skręcam w lewo szum zanika gdy jadę na wprost i w prawo wtedy szumi. Z moich domyśleń to łożysko prawe ale to jest najlepsze że mechanik jakieś 3 tyg wymienił mi właśnie to łożysko. Teraz wymieniłem tarcze i klocki hamulcowe i dalej szumi przed tym szumieniem wymieniłem opony na letnie i nie szumiało po ich zmianie co jeszcze może być przyczyną tego szumienia. Bardzo proszę o pomoc ponieważ jestem w holandii i te naprawy są bardzo drogie...

xxxxxAdriaNxxxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2011, 16:24   #2
GonZoo
ford::average
 
Avatar GonZoo
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-06-2007
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 Duratec Pb
Rocznik: 2001
Postów: 150
Domyślnie Odp: Ciągłe wycie koła powyżej 50km/h

Czy po wymianie łożyska odrazu wył/szumiał czy po jakimś czasie?Bo nieraz zdarzało się że mechanik "garażowy" niefachowo założył nowe.Wycie napewno nie pochodzi od tarcz i klocków-chyba że się poluzował zacisk i trze.Może być sytuacja (alę wątpię) że dostał strzała kiedys w to koło i jest brak zbieżności.

Ostatnio edytowane przez GonZoo ; 29-08-2011 o 16:26
GonZoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2011, 20:17   #3
xxxxxAdriaNxxxxx
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-05-2011
Skąd: Złoty Stok/Holandia
Model: BMW 725 Tds
Silnik: 2.5 TDs 143 KM
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: Ciągłe wycie koła powyżej 50km/h

tak po wymianie dalej to szumiało więc mnie to bardzo zdziwiło. inni mówili że może łożysko musi się ułożyć ?????? a to nie był mechanik garażowy tylko tu w holandii autoryzowanym zakładzie robione było. Uderzony nie był bo jak go kupiłem to nic nie było teraz dopiero zaczęła się ta sytuacja jechałem z polski było ok. jak był obciążony to wszystko ok ale jak go rozładowałem zaczęło szumieć i teraz już coraz bardziej ten dźwięk się nasila może to być piasta koła jeżeli przy skręcaniu w lewo szum znika?? a tarczę i klocki wymieniłem więc to raczej nie to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
xxxxxAdriaNxxxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2011, 09:43   #4
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: Ciągłe wycie koła powyżej 50km/h

czasami szum jest spowodowany od opon. Napisałeś że jak wymieniłeś na letnie to nie szumiało.więc nie wiem jak było na zimowych - przeważnie zimowe hałasują. Jak mechanik wymienił ci łożysko to nie ma co się ustawiać w nim. To nie są łożyska stożkowe,żeby coś się układało.Może być że wyje łożysko lewe - czasami hałas się przenosi i nie można jednoznacznie stwierdzić które łożysko szumi.Najlepiej na podnośnik auto, tył do góry i kręcić kołami i sprawdzić luz na łożyskach.Jak będzie wybite to od razu będziesz wiedział które hałasuje. Druga sprawa jeśli wyjdzie znowu to prawe to można podejrzewać,ze mechanik walił w nie młotem a nie wciskał na prasie w takim przypadku można uszkodzić łożysko.
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2011, 14:28   #5
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Ciągłe wycie koła powyżej 50km/h

dokladnie tak jest ze hałas sie przenosi-wiec nalezy sprawdzic lozyska w pozostalych kolach.
Z tylu sa lozyska stozkowe-podwojne ale dokrecane do oporu wiec raczej nieda sie ich zepsuc przez zle dokrecenie-poza niedokreceniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. cos okolo 200-240Nm to sila do dokrecenia o ile dobrze pamietam.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 30-08-2011 o 14:32
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2011, 14:35   #6
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Ciągłe wycie koła powyżej 50km/h

Cytat:
Napisał xxxxxAdriaNxxxxx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdy skręcam w lewo szum zanika gdy jadę na wprost i w prawo wtedy szumi...
ten opis wskazuje na tylne lewe lozysko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. powodzenia z wymianą drugiego.
PS podnies samochod i pokrec raz jednym i raz drugim kolem-przekonaj sie sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2011, 15:30   #7
xxxxxAdriaNxxxxx
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-05-2011
Skąd: Złoty Stok/Holandia
Model: BMW 725 Tds
Silnik: 2.5 TDs 143 KM
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: Ciągłe wycie koła powyżej 50km/h

jak podniosłem auto to żadne łożysko nie jest wybite i jak kręcę kołem to żadne nie szumi dopiero w czasie jazdy to jest dla mnie bardzo dziwne... co do opon to na zimowych nie szumiało i na letnich(te które mam teraz) też nie szumiało i przyjechałem na nich z polski do Holandii... już sam nie wiem jak dojść do tego co to jest. opony są w dobrym stanie nie widac żeby któreś z nich jechało w "inną" stronę
xxxxxAdriaNxxxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2011, 08:44   #8
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Ciągłe wycie koła powyżej 50km/h

moze za slabo dokrecone jest.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.