Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-05-2011, 18:35   #1
Jaro100
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-01-2010
Model: Focus
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 67
Domyślnie Klima chłodzi na przemian

Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi, klima nabita na wiosnę sprawdzona czy nie ma wycieków i tak pracuje przy temp do 20 stopni, dziś było więcej i działała jakieś 25 minut, chłodek był, a potem waliło do srodka ciepłe powietrze z zewnątrz, jak wyłączyłem i znowu włączyłem po 5 minutach znowu chłodzi i tak na przemian załącza i rozłącza się, jest chłodek i nie ma na przemian. Co może być przyczyną?. Sprzęgło kompresora, wentylator do wymiany?. Miałem taką sytuację rok wcześniej klima w upały wyłączała się, tzn przycisk AC włączony ale nie chłodzi, słychać i czuć jak się załącza klimatyzacja po obciążeniu silnika, ale nie chłodziła, a po 2h jazdy zatrzymuje się na przerwę i po uruchomieniu silnika fakt była już 19:00, spadek temp otoczenia i klima chłodzi?. Co z tymi focusami jest nie tak?!.

Jaro100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2011, 10:33   #2
ht11
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2009
Model: 1,8 DI Kombi
Silnik: 66KW
Rocznik: 2000
Postów: 57
Domyślnie Odp: Klima chłodzi na przemian

czynnik chłodzący. Sprawdź może masz jakaś nieszczelność. u mnie sprężrka załączała się czasami leciało zimne a czasami cieplejsze, wymiana chłodnicy i napełnienie na nowo dało rade wszystko działa i jest siii...
ht11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2011, 15:23   #3
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Klima chłodzi na przemian

klime dobija sie srednio raz na 5lat i nie czesciej jesli jest szczelna. Twoje nabicie na wiosne o niczym nie swiadczy...A raczej moze mowic ze masz jakas nie-szczelnosc-jak zasugerowal kolega wyrzej. Mala dziura wielki problem -do znalezienia oczuwiscie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2011, 17:21   #4
Jaro100
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-01-2010
Model: Focus
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 67
Domyślnie Odp: Klima chłodzi na przemian

Szczelność była sprawdzana specjalną lampą, więc nieszczelności nie ma.
Jaro100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2011, 18:48   #5
kozikozax
ford::amateur
 
Imię: Kozi
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Wroclove :)
Model: Mondeo MK4 Titanium ST 2011, 2.0 TDCi, 163ps
Silnik: 2.0 TDCi, 163 ps
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Klima chłodzi na przemian

Do roboty masz sprzęgło kompresora klimy + łożysko + cewka... Ślizga się na sprzęgle i dlatego cewka raz łapie raz nie... szczególnie jak się to dziadostwo nagrzeje. U mnie działało 15 min, przestawało (zaczynało wiać ciepłym, mokrym powietrzem), po czym po jakichś 20 min zaczynało znowu działać na 5 min. Dodatkowym objawem było poszarpywanie i spadki obrotów silnika przy załączaniu się kompresora. Koszt naprawy 450 zł Klimakar Wrocław ul. Grota-Roweckiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Porządne chłopaki - zajęło im to 4h bez umawiania się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A w kwestii comments panów wyżej... no cóż jeśli miałbyś nieszczelność kompresor "wyplułby" gaz i klima nie załączała by się wogóle... Uzupełnianie klimy robi się co roku (pi razy oko) aby uzupełnić olejek smarujący kompresor...

Ostatnio edytowane przez kozikozax ; 01-06-2011 o 18:51
kozikozax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2011, 07:40   #6
Lukaszko
ford::advanced
 
Avatar Lukaszko
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Model: Ford Mondeo Mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Klima chłodzi na przemian

Cytat:
Napisał kozikozax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uzupełnianie klimy robi się co roku (pi razy oko) aby uzupełnić olejek smarujący kompresor...
Jak jest szczelna to się nic nie uzupełnia, co najwyżej co roku sprawdza się ciśnienie.
Nawet w klimakarze tak mi robili, sprawdzali tylko ciśnienie.
Lukaszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2011, 08:16   #7
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Klima chłodzi na przemian

Cytat:
Napisał Lukaszko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak jest szczelna to się nic nie uzupełnia, co najwyżej co roku sprawdza się ciśnienie.
Nawet w klimakarze tak mi robili, sprawdzali tylko ciśnienie.
W koncu jakas profesjonalna wypowiedz... tak wlasnie Wazne jest cisnienie z czego nawet wiele serwisantow niezdaje sobie sprawy -nabijanie tylko po ilosci czynnika nie jest obiektywnym napelnianiem ukladu-tylko nabijaja tyle co pisze i twierdza ze tak ma byc ... a tak niejest.

Cytat:
Napisał kozikozax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do roboty masz sprzęgło kompresora klimy + łożysko + cewka...
A skad takie pochopne wnioski?
Rownie dobrze moze byc słaba masa sprzegła sprezarki lub zasniedziałe styki.
W tym przypadku jest za malo informacji aby jakiekolwiek wnioski wyciagnac- skoro nawet niewiemy czy sprzeglo sie zalacza.
Oczywiscie moze sie okazac ze tak bedzie ale nie zaczyna sie odrazu od najgorszego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 02-06-2011 o 08:21
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2011, 21:57   #8
ht11
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2009
Model: 1,8 DI Kombi
Silnik: 66KW
Rocznik: 2000
Postów: 57
Domyślnie Odp: Klima chłodzi na przemian

Cytat:
Napisał Jaro100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczelność była sprawdzana specjalną lampą, więc nieszczelności nie ma.
może śmiesznie to zabrzmi ale zrób tak włącz klime jak ci sie nie załączy a jestes pewiem że masz czynnik chłodzący podczas uruchomionego silnika stuknij (najlepiej długim kijem od góry) w rolkę od sprężarki jak ci się załączy to wina odległości w sprzęgiełku. Może masz za dużą szczelinę i raz się załącza a raz nie. warto sprawdzić... czytałem że ludzie tak robią i pomaga... może i tobie to pomoże...
ht11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2011, 15:08   #9
Jaro100
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-01-2010
Model: Focus
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 67
Talking Odp: Klima chłodzi na przemian

Cytat:
Napisał kozikozax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do roboty masz sprzęgło kompresora klimy + łożysko + cewka... Ślizga się na sprzęgle i dlatego cewka raz łapie raz nie... szczególnie jak się to dziadostwo nagrzeje. U mnie działało 15 min, przestawało (zaczynało wiać ciepłym, mokrym powietrzem), po czym po jakichś 20 min zaczynało znowu działać na 5 min. Dodatkowym objawem było poszarpywanie i spadki obrotów silnika przy załączaniu się kompresora. Koszt naprawy 450 zł Klimakar Wrocław ul. Grota-Roweckiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Porządne chłopaki - zajęło im to 4h bez umawiania się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A w kwestii comments panów wyżej... no cóż jeśli miałbyś nieszczelność kompresor "wyplułby" gaz i klima nie załączała by się wogóle... Uzupełnianie klimy robi się co roku (pi razy oko) aby uzupełnić olejek smarujący kompresor...
Chyba coś w tym jest, bo jak się nagrzeje silnik, to sprężarka się wyłącza, mokre ciepłe powietrze zasuwa, tylko klima chłodzi dłużej 30minut, a to 1h, a potem się odcina,


"może śmiesznie to zabrzmi ale zrób tak włącz klime jak ci sie nie załączy a jestes pewiem że masz czynnik chłodzący podczas uruchomionego silnika stuknij (najlepiej długim kijem od góry) w rolkę od sprężarki jak ci się załączy to wina odległości w sprzęgiełku. Może masz za dużą szczelinę i raz się załącza a raz nie. warto sprawdzić... czytałem że ludzie tak robią i pomaga... może i tobie to pomoże ...[/QUOTE]"

a z tym kijem to sprubóję jutro, bo dzis nie mam czasu. Tylko napisz jak te sprzęgiełko wyregulować-warsztat?, bo kijem chyba nie da rady?.
Jaro100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2011, 16:56   #10
Dragonfly
ford::average
 
Avatar Dragonfly
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Włocławek
Model: Jeep
Silnik: o zapłonie iskrowym
Rocznik: 2014
Postów: 188
Domyślnie Odp: Klima chłodzi na przemian

Cytat:
Napisał Jaro100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak te sprzęgiełko wyregulować-warsztat?
Musisz zdjąć sprzęgło klimatyzacji (o ile mnie pamięć nie myli, jedna śrubka). Pod nią powinna być podkładka dystansowa, załóż cieńszą, u mnie zadziałało.
__________________
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł."
Dragonfly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.