Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2011, 14:48   #21
Pyjter24
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 43
Domyślnie Odp: Kiedy wymienic pasek rozrządu

silnik 1.8 TDCI 100KM - wymiana po ok 122 tys km. Mechanik zdjął pasek powiedział że dałby jeszcze rade przejechać bez problemu do tych 160tys, podobnie jak i rolka z napinaczem. Użyte części to zestaw do wymiany rozrządu oryginalny- podobno paski mają powierzchnie teflonowa czy jakoś tak. Poza tym wymieniłem bo lepiej szybciej niż za późnoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pyjter24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2011, 21:59   #22
Seweryn
ford::advanced
 
Avatar Seweryn
 
Zarejestrowany: 30-09-2007
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6 TDCi 90 kM
Rocznik: 2007
Postów: 200
Domyślnie Odp: Kiedy wymienic pasek rozrządu

Nigdy więcej nie pojechałbym do mechanika który "na oko" potrafi stwierdzić, że pasek rozrządu jest ok a tym bardziej, że przejechałby jeszcze ileś tam. Osobiście nie polecam wymiany rozrządu w Foce 1,6 benzyna u byle kogo. Lepiej zapłacić te 20% więcej i zrobić to w serwisie - faktura jest gwarancją więc raczej nie będą mieli możliwości się wykręcić jeśli coś spieprzą a w tym silniku nie jest to takie trudne ...
__________________
Pozdrawiam
SewerynR
Seweryn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2011, 22:09   #23
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: Kiedy wymienic pasek rozrządu

Cytat:
Napisał Seweryn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lepiej zapłacić te 20% więcej i zrobić to w serwisie - faktura jest gwarancją więc raczej nie będą mieli możliwości się wykręcić jeśli coś spieprzą
Wiara w ASO - bezcenne, za wszystko inne zapłacisz kartą... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kubuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2011, 23:03   #24
ar2r
ford::advanced
 
Avatar ar2r
 
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: Brzeg
Model: Focus MK I,Puma 1,7
Silnik: 1,6 16V...1,7 16V
Rocznik: 2002,2001
Postów: 371
Domyślnie Odp: Kiedy wymienic pasek rozrządu

Cytat:
Napisał Seweryn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lepiej zapłacić te 20% więcej i zrobić to w serwisie
Za rozrząd zapłaciłem 320zł,wymiana przez mechanika 200zł=520zł.W ASO za części i robotę chcieli 900zł.To trochę więcej niż "te 20 %".
To tylko tak,bo to gdzie wydajesz pieniądze to Twoja sprawa.
ar2r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2011, 16:27   #25
raco83
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2011
Skąd: Grudziądz
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 20
Domyślnie Odp: Kiedy wymienic pasek rozrządu

Mam mały problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiem ze temat klaksonów był tutaj już zapewne poruszany ale próbowałem znaleźć pomoc i jakoś nie znalazłemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. może źle szukałem. Mój problem jest taki, że w ogóle nie mam klaksonu. Szukałem go wszędzie.Myślałem, że będzie chociaż kabelek do którego podłącze nowy klakson ale go też nie ma. Także chciałbym uzyskać informację skąd mam pociągnąć ten nowy kabelek czy aż od kierownicy czy może z innego miejsca. Dodam że jak naciskam kierownicę to słychać ze cos tam się załącza więc po prostu nowy kabelek wystarczy pociągnąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.dziękuję z góry za pomoc...
raco83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2011, 19:12   #26
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Kiedy wymienic pasek rozrządu

Cytat:
Napisał raco83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam mały problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiem ze temat klaksonów był tutaj już zapewne poruszany ...
Witam.
Kolega wprawdzie nowy na forum, ale klakson z rozrządem raczej trudno pomylić.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2011, 22:29   #27
Seweryn
ford::advanced
 
Avatar Seweryn
 
Zarejestrowany: 30-09-2007
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6 TDCi 90 kM
Rocznik: 2007
Postów: 200
Domyślnie Odp: Kiedy wymienic pasek rozrządu

Cytat:
Napisał ar2r Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za rozrząd zapłaciłem 320zł,wymiana przez mechanika 200zł=520zł.W ASO za części i robotę chcieli 900zł.To trochę więcej niż "te 20 %".
To tylko tak,bo to gdzie wydajesz pieniądze to Twoja sprawa.
Tak, tylko, że masz zamontowany rozrząd który wypadało by za 60 kkm wymienić a ja prędzej sprzedam fokę niz przejadę gwarantowane przez ASO 120 kkm czy ileś tam. Punkt widzenia zawsze zalezy od punktu siedzenia. Swoim autem jeżdżę od 3 lat i oprócz części eksploatacyjnych i łączników stabilizatora nie inwestowałem w żadne naprawy bo nie były potrzebne. Jeśli wydam 900 zł na rozrząd to będę miał spokojną głowę a raczej nie zbankrutuje. A swoją drogą to pogratulować mechanika który za rozrząd w silniku 16V bierze 200 zł ...
__________________
Pozdrawiam
SewerynR
Seweryn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 01:04   #28
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: Kiedy wymienic pasek rozrządu

Cytat:
Napisał Seweryn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A swoją drogą to pogratulować mechanika który za rozrząd w silniku 16V bierze 200 zł ...
a ile miał by brać wg Ciebie?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 08:06   #29
Seweryn
ford::advanced
 
Avatar Seweryn
 
Zarejestrowany: 30-09-2007
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6 TDCi 90 kM
Rocznik: 2007
Postów: 200
Domyślnie Odp: Kiedy wymienic pasek rozrządu

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a ile miał by brać wg Ciebie?
Nie według mnie tylko według stawek w mojej okolicy. 200 zł to koszt wymiany rozrządu w silniku 8V z jednym wałkiem, za 16V biorą 300-350 zł a w focusie 1.6 16V jest jeszcze dodatkowa komplikacja gdyż coś tam trzeba wklejać na jakiś specjalny klej - cena rośnie wraz z ryzykiem. Mi za wymianę rozrządu powiedzieli 350 zł do tego części - dobrej jakości zaminniki ponad 400 zł a jeszcze jakbym chciał fakturę to vat od robocizny. Wszło w sumie ponad 800 zł - sprawdzałem u kilku, tylko jeden "fachowiec" chciał 250 zł ale się wysypał, że nigdy jeszcze w tym silniku nie robił rozrządu "ale co to dla niego". Zrobiłem w ASO za 950 zł brutto i mam z głowy
__________________
Pozdrawiam
SewerynR

Ostatnio edytowane przez Seweryn ; 30-01-2011 o 08:10
Seweryn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 08:09   #30
Seweryn
ford::advanced
 
Avatar Seweryn
 
Zarejestrowany: 30-09-2007
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6 TDCi 90 kM
Rocznik: 2007
Postów: 200
Domyślnie Odp: Kiedy wymienic pasek rozrządu

Cytat:
Napisał raco83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam mały problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiem ze temat klaksonów był tutaj już zapewne poruszany ale próbowałem znaleźć pomoc i jakoś nie znalazłemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. może źle szukałem. Mój problem jest taki, że w ogóle nie mam klaksonu. Szukałem go wszędzie.Myślałem, że będzie chociaż kabelek do którego podłącze nowy klakson ale go też nie ma. Także chciałbym uzyskać informację skąd mam pociągnąć ten nowy kabelek czy aż od kierownicy czy może z innego miejsca. Dodam że jak naciskam kierownicę to słychać ze cos tam się załącza więc po prostu nowy kabelek wystarczy pociągnąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.dziękuję z góry za pomoc...
Sprawdź czy masz poduszkę kierowcy - jak masz zaślepkę to może być przyczyna bo klakson idzie chyba na tej samej listwie co podłączenie poduszki - był tu już gdzieś podobny problem poruszany - poszukaj
__________________
Pozdrawiam
SewerynR
Seweryn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.