Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-01-2011, 20:48   #1651
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Szczotki raczej się skończyły co robić było opisane wielokrotnie zapewne po 5 odpaleniach znowu zablokujesz sterownik powodem jest nie działająca pompka po prostu po zgaszeniu nie masz obiegu płynu i piec złapie znowu błędy.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2011, 12:37   #1652
FABIO
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: Śląsk
Model: galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1997
Postów: 67
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Koledzy mam u siebie D5WZ za nim wpiętą pompke wody która wyciąga płyn z dogrzewacza i pcha na silnik.
Dogrzewacz odpala ale po minucie chodzenia gaśnie
sprawdzałem i pompke wody słychać że buczy czyli działa ?
i tu moje pytanie czy jak ją słychać to ona działa czy nie bo już nie wiem czego to wina że dogrzewacz startuje pochodzi minute i gaśnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FABIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2011, 14:40   #1653
Duke258
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-01-2011
Skąd: Ede Holandia-Wrocław
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 Tdi AUY 170KM/374NM
Rocznik: 2002
Postów: 210
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam wszystkich mam taki problem kiedy rano odpale autko dogrzewacz nie zalacza sie na postoju nawet jak stoi tak przez dziesiec minut tak jak dzisiaj temperatura -1 stopnia ale po przejechaniu 4 do 5 kilometrow zalacza sie i dziala.Czym to moze byc spowodowane z gory dziekuje za odpowiedz.
Duke258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2011, 14:47   #1654
munior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2010
Skąd: lubartów
Model: audi
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 94
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał FABIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam u siebie D5WZ za nim wpiętą pompke wody która wyciąga płyn z dogrzewacza i pcha na silnik.
Prawidłowo pompka powinna być od zimnej strony ,czyli powinna zaciągać z nagrzewnicy i podawać na wejście dogrzewacza
Cytat:
Napisał FABIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dogrzewacz odpala ale po minucie chodzenia gaśnie
Albo paliwo nie dochodzi ,sprawdż sitko w pompce ,albo się przegrzewa ,sprawdż pompkę płynu .A sprawdzić możesz jak wyciągniesz ,bo to ze ją słychać nie zawsze oznacza że pompuje
munior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2011, 15:15   #1655
FABIO
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: Śląsk
Model: galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1997
Postów: 67
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

ciężko sie dostać do tego sitka w pompce paliwa ?
Bo może byc ze cos sie zapchało gdyż dotychczas wszystko działało bez zastrzeżen a wiem to stąd że włączam sobie sam przyciskiem dogrzewacz i zawsze działał a tu teraz zonkGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FABIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2011, 15:37   #1656
DENVER.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-01-2011
Skąd: Grudziądz
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1,9TDI
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam wszystkich.
Jestem tu nowy więc mam nadzieję że co niektórzy mi wybaczą. Przeczytałem prawie wszystko z tego tematu i chciałem podsumować swoją wiedzę i upewnić się czy dobrze to rozumiem. A więc mam dogrzewacz D5WZ i spec zdiagnozował mi uszkodzoną świecę - świecę wymieniłem ale piecyk nie odpala tzn na początku słyszę jakby lekki gwizd ale potem nic. Z tego co tu koledzy piszecie to ten model pieca łączy się z VAGiem i mogę skasować błędy bo po 5 nieudanych próbach zawiesza się sterownik. (piecyk D3WZ kasuje się poprzez wypięcie sterownika z dogrzewacza co i tak ma miejsce przy wymianie świecy). Skoro możliwe jest kasowanie przez VAGa może ktoś ma sprawdzonego kolesia na allegro co sprzedaje kabelki z programem który na 100% działa. Jeśli nie ma możliwości połączenia się ze sterownikiem pieca to co dalej? Znowu spec?
__________________
Gość portalu
DENVER. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2011, 20:20   #1657
munior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2010
Skąd: lubartów
Model: audi
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 94
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał FABIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciężko sie dostać do tego sitka w pompce paliwa ?
mniej więcej tak jak do pompki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.sitko jest widoczne po odkręceniu doprowadzenia paliwa do pompki .Pod warunkiem że pompka ori ebera

Ostatnio edytowane przez munior ; 21-01-2011 o 20:23
munior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2011, 20:36   #1658
munior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2010
Skąd: lubartów
Model: audi
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 94
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał DENVER. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co tu koledzy piszecie to ten model pieca łączy się z VAGiem i mogę skasować błędy bo po 5 nieudanych próbach zawiesza się sterownik.
Po 5 nic się nie zawiesza ,dopiero po 10 tej nieudanej próbie .A co do twojego problemu to mozna tez podpiąć zegarek modułowy i nim można odczytać błędy ,ewentualnie odblokować sterownik .Skasowanie błedów ,gdy sterownik nie jest zablokowany ,nie ma wpływu na jego pracę

Ostatnio edytowane przez munior ; 21-01-2011 o 20:47
munior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2011, 23:42   #1659
hr dracula
ford::advanced
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 04-09-2010
Skąd: FSL
Model: galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 202
Unhappy Odp: Dogrzewacz

witam za nic nie mogę znaleźć czujnika ogrzewania dodatkowego na podszybiu w fordzie galaxy 2003 - może ktoś ma jakąś stronę ze zdjęciami ???
z góry dziękują za pomoc
hr dracula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2011, 23:47   #1660
l_kisiel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: GALAXY [MK2]
Silnik: 1,9 TDI 115
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał FABIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy mam u siebie D5WZ za nim wpiętą pompke wody która wyciąga płyn z dogrzewacza i pcha na silnik.
Dogrzewacz odpala ale po minucie chodzenia gaśnie
sprawdzałem i pompke wody słychać że buczy czyli działa ?
i tu moje pytanie czy jak ją słychać to ona działa czy nie bo już nie wiem czego to wina że dogrzewacz startuje pochodzi minute i gaśnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam FABIO ja miałem podobnie mam dwie pompki i Ty pewnie też jedna jest zaraz za dogrzewaczem i mi pracuje jak włącze dogrzewacz z kabiny bez włączania silnika a druga pompka jest w podszybiu i ona odpala się po zapaleniu silnika/stacyjki. Dogrzewacz mi działał tylko wtedy jak miałem włączony sterownik w kabinie chodziła pompka koło dogrzewacza, w tym przypadku ciepłe powietrze wiało tylko z tyłu a z przodu zimne, jak wyłączyłem to dogrzewacz działał tylko pod obciążonym silnikiem - chyba tylko pompka działała ta co się wymienia z rozrządem, jak stałem w korku to się wyłączał - błąd przegrzania. To wszystko przez nie działającą pompkę w podszybiu - zakupiłem regenrowaną od STEFANO i teraz wszystko działa jak powinno i ciepełko po około 5 km już odczuwalne. To na pewno ta pompka w podszybiu. Pozdrawiam Łukasz
l_kisiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.