Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2010, 13:07   #1
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie kluczyk, zamek, pilot - zagadki i rozwiązania

Mimo, że miałem listę rzeczy do sprawdzenia przed zakupem, to jednak nie wszystko sprawdziłem i teraz różne kwiatki wychodzą. Oczywiście nie zawsze jest to wina sprzedawcy.

Mam kluczyk, przy którym są dwa przyciski, jednak ich wciśniecie nic nie daje.
Mam też osobnego pilota i tym pilotem otwieram i zamykam drzwi.

Dwie sprawy dot. kluczyków i pilota
1) nie mogę otworzyć drzwi kluczykiem - kluczyk wchodzi do połowy i dalej stop (nie chcę pchać na siłę) - tak jest w każdym zamku (prawo, lewo i tył). Czy oznacza to, że zamki/wkładki zostały wymienione? Co robić gdy padnie bateria od pilota? Co zrobić, by otworzyć drzwi kluczykiem?

2) Jak otwieram drzwi pilotem to mam określony czas na uruchomienie silnika. Jeżeli nie uruchomię w tym czasie to nie uruchomię wcale, dopóki nie zamknę i nie otworzę jeszcze raz drzwi. Sprzedawca zapewniał mnie, że jest to zabezpieczenie przed kradzieżą, a ja przyjąłem takie wytłumaczenie. Teraz jednak szlag mnie trafia bo otwieram samochód, wsadzam dziecko do fotelika i muszę jeszcze raz zamknąć i otworzyć, bo nie wyrabiam się w czasie. Czy ktoś jeszcze tak ma i co można z tym zrobić?

Dziękuje i pozdr.


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 03-10-2013 o 07:27
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2010, 14:18   #2
colt 17
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-09-2007
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: kluczyk, zamek, pilot - problemy

Może przeczytasz instrukcję obsługi szczególnie część dotyczącą programowania kluczyka
colt 17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2010, 14:30   #3
ravelkepno
ford::average
 
Avatar ravelkepno
 
Zarejestrowany: 29-09-2009
Skąd: Kępno - Wielkopolska
Model: Ford Galaxy GHIA
Silnik: 1.9 TDI 110KM (AFN)
Rocznik: 1998
Postów: 143
Domyślnie Odp: kluczyk, zamek, pilot - problemy

A dlaczego wchodzi do polowy ? Jak kupiles to tez wchodzil do polowy czy teraz sie tak stalo ? A do stacyjki wchodzi caly ? Byc moze masz w drzwiach lod w zamkach i dlatego nie wchodzi ?
Zapasowy kluczyk tez nie wchodzi ?
ravelkepno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2010, 14:55   #4
colt 17
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-09-2007
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: kluczyk, zamek, pilot - problemy

zabacz czy do drzwi od bagażnika też wchodzi do połowy
colt 17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2010, 15:20   #5
zbyszek1969
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: k/CZĘSTOCHOWY
Model: gallaxy GHIA MK2
Silnik: 1.9TDI AUY
Rocznik: 2004
Postów: 28
Domyślnie Odp: kluczyk, zamek, pilot - problemy

powinien wejśc cały i gdy przekręcisz w prawo zamyka jeżeli sa odsuniete szyby i zamyka auta gdy chcesz otworzyć to wkladasz i przekrecasz pół obrotu w lewo i troszkę przytszymujesz i otwiera albo z pilota dolnym otwierasz gornym przyciskiem zamykasz a jeżeli padnie bateria to ją poprostu wymieniasz pare złoty kosztuje tylko uważaj żeby nie wypadł ci taki malutki jakby tranzystorek bo jak to zgubisz to klapa .
zbyszek1969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2010, 15:43   #6
wascidar
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: kolberg
Model: Galaxy Ghia, S-Max 2.0
Silnik: AUY
Rocznik: 2004, 2016
Postów: 145
Domyślnie Odp: kluczyk, zamek, pilot - problemy

Jak kluczyk nie wchodzi do każdego zamka, a do stacyjki pasuje to pewnie stacyjkę masz wymienioną razem z kluczem, bo trudno podejrzewać uszkodzone wszystkie wkładki zamka.

A "czasowe" otwieranie zewnętrznym pilotem to sprawa dołożonego "zewnętrznego" alarmu,
który po oryglowaniu zamków czeka na otwarcie drzwi - bez tego automat zamyka auto.
Alarm pewnie podłączony jest tylko do czujnika drzwi kierowcy i dlatego masz "ograniczony"
czas na uruchomienie pojazdu - trzeba do alarmu doprowadzić sygnał ze wszystkich czujników
drzwiowych i po kłopocie.
wascidar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 07:20   #7
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: kluczyk, zamek, pilot - problemy

Cytat:
Napisał wascidar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak kluczyk nie wchodzi do każdego zamka, a do stacyjki pasuje to pewnie stacyjkę masz wymienioną razem z kluczem, bo trudno podejrzewać uszkodzone wszystkie wkładki zamka.
Więc pewnie tak jest, bo w każdym zamku kluczyk wchodzi co najwyżej do połowy.
Co więc teraz zrobić? Czy da się wymienić wkładki (dopasować je do kluczyka), czy trzeba wymienić i stacyjkę i wkładki?
Edit____
tu jest jeden ze sposobów, ale fajnie by było uniknąć drugiego kluczyka:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał wascidar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A "czasowe" otwieranie zewnętrznym pilotem to sprawa dołożonego "zewnętrznego" alarmu, który po oryglowaniu zamków czeka na otwarcie drzwi - bez tego automat zamyka auto.
Alarm pewnie podłączony jest tylko do czujnika drzwi kierowcy i dlatego masz "ograniczony"
czas na uruchomienie pojazdu - trzeba do alarmu doprowadzić sygnał ze wszystkich czujników
drzwiowych i po kłopocie.
Muszę to jeszcze posprawdzać. Jestem świeżo upieczonym posiadaczem Galaxy a temp. zewn. nie jest zbyt sprzyjająca do naprawy auta.
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2010, 22:05   #8
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: kluczyk, zamek, pilot - problemy

Szukam, szukam i nie mogę nic znaleźć.
Może mi ktoś podać namiary na sklep, gdzie można kupić wkładkę do zamka do drzwi.
Dzwoniłem do ASO i tam od razu chcą mi wymieniać wszystkie wkładki i stacyjkę - koszt 2300zł. A mi zależy na tym, żeby móc jedne drzwi otworzyć kluczem.

Byc może ktoś świadczy takie usługi, ze dorabia kluczyk do wkładki, ale też nic takiego też nie znalazłem.

Sorki, że posty jeden pod drugim
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2010, 06:13   #9
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: kluczyk, zamek, pilot - problemy

Szukaj warsztatu, ślusarza, który sie tym zajmuje na 100% jest ktoś taki. W Krakowie móglbym Ci polecić gościa dorabia wkładkę do kluczyka za naprawdę niewielkie pieniądze.
Niestety odlęgłość, ale u Was też ktoś taki musi być - popytaj taksówkarzy starej daty może cos podpowiedzą
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2010, 18:59   #10
polo4451
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-07-2010
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 1995
Postów: 7
Domyślnie Odp: kluczyk, zamek, pilot - problemy

ludzie ma ktos moze zdjecie jak zlozyc wkladke do drzwi ford galaxy bo mi sie rozsypala i nie mam pojecia jak ma isc sprezyna do tego szlak mnie trafi zaraz help
polo4451 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.