Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-10-2010, 07:20   #1
maniek c-max
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-07-2009
Skąd: Toruń
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 39
Domyślnie Bezpiecznik świateł drogowych

Witam,
szukałem ale nie znalazłem, mam taki problem spalił mi się bezpiecznik od prawego światła drogowego i to już 3 z kolei 10A wcześnie zdarzyło mi się to już 2 razy ale po zmianie bezpiecznika był spokój teraz pada od razu przy próbie odpalenia świateł. szukając rozwiązania zastanawiam się czy może mam gdzieś przebicie i teraz przy wilgotnej pogodzie to zwarcie robi się szybciej dla sprawdzenia chciałem jeszcze wstawić na próbę bezpiecznik 15A, ale nie jestem pewien czy to dobry pomysł, więc jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w podobnym temacie proszę o wskazówki.
Pozdrawiam

maniek c-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2010, 11:29   #2
kim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2009
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 223
Domyślnie Odp: Bezpiecznik świateł drogowych

Zwiększanie bezpiecznika to raczej nie jest dobry pomysł.
Możesz spróbować odłączyć żarówke i wsadzić bezpiecznik - jeśli dalej go pali to najpewniej masz zwarcie w instalacji.

Jakiś czas temu kolega chyba QXS dysponował procedurami serwisowymi. Fajna sprawa jak chce się coś zrobić/sprawdzić samemu. Może poproś go na pw o diagnostykę / testowanie świateł, ewentualnie shemat. Może ma coś takiego.
kim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2010, 07:15   #3
maniek c-max
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-07-2009
Skąd: Toruń
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 39
Domyślnie Odp: Bezpiecznik świateł drogowych

też tego się obawiałem, że z tym większym bezpiecznikiem to może być ryzyko więc sobie odpuściłem, a że wczoraj było u mnie zimno i padało podjechałem to elektryka i wykorzystałem jego warsztat, żeby posprawdzać rozebrałem lampe on sprawdził przewody no i prosta sprawa kabel w lampie miał stopioną izolację i powodował zwarcie swoją drogą ciekawe jak się stopił. elektryk mówi, że musiał być przyciśnięty. wszystko poskładałem elektryk wział na piwo i po sprawie.
maniek c-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.