Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-10-2010, 20:37   #11
kozik77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-01-2008
Skąd: LUBLIN
Model: focus kombi
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 207
Cool Odp: Wibracje auta

Cytat:
Napisał 86kamil1986 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Po roku postanawiam odświerzyć temat gdyż przez ten czas nic z objawami nie zrobiłem ale zaczyna mnie to już denerwować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przez rok zrobiłem 40 tysiecy kilometrów a obiawy ani sie nie nasiliły ani nie zmalały.
Postaram się konkretniej opisać to co się dzieje i co ustaliłem
- trzesie całą budą - nie ma drgań na kierownicy ani na drązku od biegów
- drgania zależne od prędkości nie zależnie od biegu - powyżej 70 km/h
- drgania na luzie ustają najbardziej wyczuwalne podczas przyspieszania oraz na 5 biegu.
- nie opony ani nie fegi gdyz zakupiłęm alufelgi z oponami i dalej to samo
u mnie jest tak samo... cały przód telepie pomiędzy 90-120 przy przyśpieszaniu...
gdzieś przeczytałem, że zużyta tylna tulejka przedniego wahacza może dawać takie objawy...

kozik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2010, 21:03   #12
Focusik2002
ford::average
 
Avatar Focusik2002
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: Wibracje auta

Pewnie , chyba amortyzatory
Focusik2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2010, 07:16   #13
rebarace22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-03-2009
Model: Focus
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 2000
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wibracje auta

U mnie tez wystepowaly te opisane wibracje - sytuacja nieco sie poprawila po wymianie koncowek drazkow ale temat zostal rozwiazany po wymienia obu przegubow wewnetrznych.
Niestety z zamiennikami jest ciezko bo czesto jest to chinszczyzna wiec zdecydowalem sie na orginaly forda - niemaly koszt bo 1500 PLN za oba przeguby ale wibracje calkowicie zniknely.
Jesli nie jestes pewien czy to przeguby faktycznie powoduja wibracje - sprawdz na nich luzy.
rebarace22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2010, 19:47   #14
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Wibracje auta

Cytat:
Napisał kozik77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zużyta tylna tulejka przedniego wahacza może dawać takie objawy...
Miałem tą tuleję padniętą ale wymieniłem cały wahacz,przestało.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2010, 06:03   #15
mamrot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Wibracje auta

Luzy na przegubach to nie wszystko, ja w wewnętrznym przegubie półosi miałem mały ubytek w kielichu (prawdopodobnie mógł powstać jak dobiło mi zawieszenie na progu zwalniającym) i też powodowało to wibracje powyżej 80km/h. Chociaż.. luzy może też były, ale objawy pojawiły się nagle. Wymieniłem w warsztacie całą prawą półoś na używkę za 120zł i wszystko wróciło do normy.
Dodam, że wcale nie było czuć bardziej na kierownicy, całym autem równo trzepało. Zależne tylko od prędkości i tylko przy przyspieszaniu. Pojawiały się powyżej 80km/h, nasilały do 100km/h a potem już w zasadzie na stałym poziomie.
Może łatwiej sprawdzić najpierw te luzy w zawieszeniu, i jeśli wyglądają dobrze, to jednak przyjrzeć się półosiom.
mamrot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2010, 19:13   #16
kozik77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-01-2008
Skąd: LUBLIN
Model: focus kombi
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 207
Unhappy Odp: Wibracje auta

luz luzem tylko jaki on powinien być...???, bo cosik mi się wydaje, że u mnie chyba jest straszny, gdyż jak wymieniałem koła na zimówki to pokręciłem sobie tarczą na lewarku i coś strasznie tłukaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kozik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2011, 16:06   #17
Orzeł
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: Trojmiasto
Model: Focus
Silnik: 1600
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wibracje auta

Witam, mam podobny problem z wibracjami podczas przyspieszania.
Zaczelo sie po wymianie sprezyn z przodu. na dzien dobry auto stoi pare centow wyzej, no i te wibracje, rozmawialem z mechanikiem ktory to robil i powiedzial ze to nie mozliwe, ze moze sprezyny nie te(sprawdzilem w sklepie gdzie kupowalem wg katalogu sa do tej Foki), sprawdzil przeguby i polosie mowi ze tez ok. pomoze ktos? pozdrawiam
Orzeł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2011, 16:47   #18
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Wibracje auta

Cytat:
Napisał Orzeł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, mam podobny problem z wibracjami podczas przyspieszania.
Sprawdż jeszcze tą poduszkę skrzyni biegów.[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Dinar ; 25-07-2011 o 16:53
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2012, 11:42   #19
katwolf
ford::amateur
 
Imię: aro
Zarejestrowany: 04-11-2012
Skąd: xx
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Re: Wibracje auta

podczas wymiany rozrządu, zdejmowano u mnie półośkę prawą (by zamontować blokadę rozrzadu) podczas składania najprawdopodobniej (byc może uzyto za dużo siły lub zrobiono to niedbale ) został uszkodzony krzyżak -takie coś z 3 oczkami na łozyskach. od tego momentu powyżej 70km/h była wyraźnie odczuwalne wibracja całego samochodu podczs przyspieszania - na luzie tudziez z górki z odpuszczonym gazem wibracje wyraźnie zanikały. wymiana krzyżaka pomogła, ponieważ mam focusa zautomatem to oryginał był za 500zł , ale okazao się że pasuję od mondeo (test organoleptyczny czyli na przymiarkę do starego. koszt 250zł
katwolf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2015, 21:12   #20
neriusz
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-03-2014
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus 1.6 zetec
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wibracje auta

Sory ze odgrzewam kotleta ale mam foke mk1 w kombiku i telepie mi autem zarówno na biegu jak i na luzie drgania sie nasilają jak włącze klime to czuje wtedy jak mi nawet tył lata co moze byc przyczyną
neriusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.