Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2009, 13:23   #31
slazdu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2009
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo IV
Silnik: 140KM TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 101
Domyślnie Re: [MK3] Lekkie "przerwanie" ok 2 tys obrotów....

Witam
Mam takie same objawy. Ja to jednak określiłem "poszarpywanie". Dodaję gazu ok., zdejmuję nogę z gazu też ok. Reszta objawów bardzo podobna do opisanych przez kolegów.
Zmieniłem już dość wiele: wtryskiwacze (i tak już padły), filtry, świece itd. Znajomy mech zasugerował mi coś ciekawego. Po wymianie świec nie zmieniłem uszczelek. Nieszczelność mogła powstać pomiędzy kolektorem ssącym, a blokiem.
Jeżeli ich wymiana dalej nie pomoże, będę demontował i dokładnie sprawdzał przewodu / rury powietrza, o których tu była mowa.
Pozdr.

__________________
slazdu
Mondeo IV TDCI 2008, 140KM. Taki, jakiego szukałem.
slazdu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2009, 17:31   #32
kuzek
ford::advanced
 
Avatar kuzek
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: W-wa
Model: Honda Accord Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 309
Domyślnie Re: [MK3] Lekkie "przerwanie" ok 2 tys obrotów....

Cytat:
Napisał slazdu
Witam
. Po wymianie świec nie zmieniłem uszczelek. Nieszczelność mogła powstać pomiędzy kolektorem ssącym, a blokiem.

Pozdr.
jezeli uszczelki nie sa twarde, to wystarczy je wyszyscic , nie trzeba wydawac kasy na nowe.
__________________
Mondeo MK3 - sprzedany
Fiesta MK7 w rękach żony
Accord Tourer 2.0 - nowa zabawka
kuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2009, 18:56   #33
Zajka
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MK3] Lekkie "przerwanie" ok 2 tys obrotów....

Dzisiaj po przeglądzie do niczego nie doszli u mnie;/ Rury suche itd... TDCi szarpie 1800-2000obr. Jakieś inne sugestie niż rury od turbo?? Zaczęło się to dziać po tym jak silnik dostał "w dupe" przez około 30 km.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2009, 17:53   #34
slazdu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2009
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo IV
Silnik: 140KM TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 101
Domyślnie Re: [MK3] Lekkie "przerwanie" ok 2 tys obrotów....

Witam
Chyba kolega kuzek miał rację. Niepotrzebnie wydałem pieniądze na nowe uszczelki. Mówi się trudno.
Dodatkowo sprawdziłem ponownie wszystkie rury powietrza od filtra poprzez turbinę i intercooler, poprzez egr do kolektora ssącego. I kurka wodna, nic. Sprawdziłem też katalizator. Całe sito było na tyle transparentne, że dość dobrze widziałem świecącą żarówkę z drugiej strony. Muszę jeszcze raz przyjrzeć się ruchom kierownicy od turbiny. Kiedyś inny mech zwrócił uwagę swoją i moją na drżącą kierownicę przy obrotach ok 2k. Wówczas to zlekceważyłem... Najlepiej by było obserwować jak pracuje ten siłowniczek podczas tej, szarpanej jazdy, tylko jak to zrobić ?
Może ktoś podsunie jakiś pomysł ?
Pozdr.
slazdu
__________________
slazdu
Mondeo IV TDCI 2008, 140KM. Taki, jakiego szukałem.
slazdu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2010, 10:25   #35
kaniur
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-10-2007
Skąd: śląsk
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: TDCi 163 KM
Rocznik: 2012
Postów: 37
Domyślnie Odp: [MK3] Lekkie "przerwanie" ok 2 tys obrotów....

Witam. U mnie takie objawy pojawiają się dopiero po częściowym nagrzaniu silnika i w zasadzie jak sobie przypominam, zaczęło się od momentu kiedy spadła temperatura do okolic 5oC i niżej. Przy takiej szarpanej jeździe zauważyłem, że trzymając go na tych szarpanych obrotach można zauważyć biały dym z wydechu. Wygląda na niedopaloną mieszankę. Spuszczenie z gazu lub dodanie momentalnie niweluje problem.
kaniur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2010, 21:19   #36
bobi13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: internet
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: [MK3] Lekkie "przerwanie" ok 2 tys obrotów....

witam
mam podobne problemy też mi szarpie pomiędzy 1800 - 2000 spokojna jazda ja jestem świeżo po regeneracji wtrysków i wyminie filtrów i olejów. Więc obstawiam, że to nie wtryski oglądnę jeszcze te rury i dam znać czy pomogło.
Pozdrawiam
bobi13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.