Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-08-2010, 04:20   #1
bomba_bum
ford::beginner
 
Avatar bomba_bum
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-06-2010
Model: ford c-max II Hybrid SE
Silnik: 2,0
Rocznik: 2017
Postów: 10
Domyślnie Ilość paliwa w zbiorniku?

Witam wszystkich forumowiczów.
Jestem posiadaczem c-max 2.0 tdi i w związku z tym mam pytanie.Chodzi mi o wskaźnik paliwa po zatankowaniu do pełna i przejechaniu 730km komputer pokazał że paliwa jest na 43km ( niski poziom paliwa ) pomyślałem ok, ale po zatankowaniu 42litrów okazało się że mam jeszcze w baku jakieś 11litrów , czyli mógłbym teoretycznie przejechać jeszcze jakieś 150km, (zbiornik ma 53litrów).
Więc moje pytanie jest następujące ,czy to jest może uszkodzony spławik , a może błąd komputera , albo coś innego ,czy taki urok auta.
Pozdrawiam:

bomba_bum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2010, 07:32   #2
Franuśś
ford::advanced
 
Avatar Franuśś
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus C-MAX,Fiesta
Silnik: 2.0 TDCI Duratorq,1,3Duratec
Rocznik: 2004,2006
Postów: 394
Domyślnie Odp: Ilość paliwa w zbiorniku?

Taki urok komputera mam to samo
Franuśś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2010, 11:33   #3
Tony_Soprano
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-08-2010
Skąd: Piła
Model: Ford C-Max
Silnik: 1,6 ZETEC
Rocznik: 2005
Postów: 29
Domyślnie Odp: Ilość paliwa w zbiorniku?

Witam,
Mam ten sam problem zatankowałem mojego C-Maxa, a tu kontrolka paliwa świeci sie dalej i komputer pokazuje zasieg na paliwie 40 km. I wciąż spada mimo ze zatankowany. Czy mam jechac na komputer, czy to zniknie samo za kilka dni, przyzna ze wskaźnik pokazuje włąściwy poziom paliwa, tylko ten komputer cos nie domaga. Moze mam zatankowac większa ilość ?
Tony_Soprano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2010, 11:47   #4
wojtek_k
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 24-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max GHIA
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 56
Domyślnie Odp: Ilość paliwa w zbiorniku?

niestety nie wiemy ile zatankowałeś tego paliwa...moze 10 moze 20 a moze 2 litry...?
zatankuj na full i zobaczysz co sie dzieje.
wojtek_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2010, 11:54   #5
Tony_Soprano
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-08-2010
Skąd: Piła
Model: Ford C-Max
Silnik: 1,6 ZETEC
Rocznik: 2005
Postów: 29
Domyślnie Odp: Ilość paliwa w zbiorniku?

Zatankowałem po 5 litrów od ostatniego razu. Dwa razy po 5. Spróbuję cos więcej wlać i zobaczę, ze 20 litrów. Kiedys miełem podobny problem i zniknoł po 10 km. Teraz jest juz od 6 dni. Czy miałeś podobny problem. Czy ustał po zalaniu na full. Co jesli mam paliwo w zbiorniku a kkomputer pokaze 0 litrów czy elektronika nie zgupieje? Mam jescze jedno pytanie pewnie jestes forumowiczem od dluzszego czasu. Zalozylem juz taki post wczesniej chyba 2 dni temu ale zostal zablokowany znajdziesz go po mojej nazwie uzytkownika. Mozesz napisać co zrobiłem źle ze zostal zablokowany i jakies porady czego unikać zeby nie zostac zablokowany.

Dzieki i podrawiam
Tony_Soprano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2010, 12:04   #6
wojtek_k
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 24-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max GHIA
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 56
Domyślnie Odp: Ilość paliwa w zbiorniku?

nie. nie miałem takiego problemu. prawie zawsze tankuję na full, a jak nie to przynajmniej 1/2.
po prostu tak sobie myśle ze komputer mógł nie zauwazyć tych 5l. dlatego zatankowałbym najpierw większa ilośc paliwa - przynajmniej pół zbiornika, zobaczył co się dzieje a dopiero później ewnetualnie bym się martwiłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co do zablokowanego postu to nie pomogę, bo nie wiem co napisałeś i jak. pewnie coś było niezgodne z regulaminem. myslę ze jak napiszesz do admina to powie Ci co było nie tak...albo prościej - przeczytaj regulaminGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdro
wojtek_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2010, 15:42   #7
Famul
ford::beginner
 
Avatar Famul
 
Zarejestrowany: 18-11-2009
Skąd: Stargard
Model: Focus C-Max Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Ilość paliwa w zbiorniku?

Tak dla ścisłości, to zapewne silnik 2.0 TDCi, ale nie czepiajmy się.
Ja zazwyczaj tankuję do pełna, gdy zapala się rezerwa, czyli przy pozostałych 80km do przejechania, lub jakoś w okolicy. Wtedy na maksa mogę wlać do 45 litrów, czyli teoretycznie do przejechania powinno zostać wciąż ponad 100 km. Może to taki system chroniący nieuważnych kierowców, przed zatrzymaniem się na poboczu z powodu braku paliwa.
__________________
"Panowanie jest złudzeniem - nigdy nie wiesz co wydarzy się za chwilę"... również na drodze.
--------------------
Pozdrawiam
Famul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 09:11   #8
kajro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-12-2008
Skąd: Szczecin
Model: c-max
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 42
Domyślnie Odp: Ilość paliwa w zbiorniku?

Te rozbieżności to urok elektroniki.
Komp wylicza ilość pozostałego dystansu na podstawie poziomu paliwa w zbiorniku (zawsze jakaś niedokładność pomiaru) i średniego spalania ( wiadomo, średnio pies i kura mają po trzy nogi). W trasie może się zdażyć, że komp piszczy jak wariat (0 km do przejechania) a w baku jakieś 5 literków. W mieście, po długich trasach może byc odwrotnie, chociaż gdzieś wyczytałem, że średnie spalanie do obliczania rezerwy paliwa to komp bierze z ostatniego 1000 km. A może to dzwonili w innym kościele?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2010, 23:52   #9
albor
ford::beginner
 
Avatar albor
 
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX Trend
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 23
Domyślnie Odp: Ilość paliwa w zbiorniku?

Dla zatankowania 5 litrów to się nie opłaca nawet wychodzić z samochodu.
Nie mówiąc już o wszystkich innych czynnościach z realizacją płatności włącznie.
No... chyba że tankujemy piwo, to zalecam opuszczenie pojazdu.
albor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2010, 09:36   #10
bomba_bum
ford::beginner
 
Avatar bomba_bum
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-06-2010
Model: ford c-max II Hybrid SE
Silnik: 2,0
Rocznik: 2017
Postów: 10
Domyślnie Odp: Ilość paliwa w zbiorniku?

Witam wszystkich zainteresowanych C-max...owiczów.
A czy jeżeli komputer pokarze 0 km do przejechania to czy czasami nie odetnie paliwa , czy ktoś jechał tak daleko na 0 km.
bomba_bum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.